понеділок, 25 квітня 2016 р.

Опорна школа - зразок нового освітнього закладу!

Опорна школа - звучить інтригуюче та дещо фантастично. 

Та перед очима починає вимальовуватися реальна картинка - морально застаріла невеличка будівля сільської школи на очах збільшується у розмірах (у кожному класі буде декілька паралелей). "Майкрософт" завзято копає канави та бережно укладає дроти для швидкісного інтернету. Western NIS Enterprise Fund поквапливо розкладає на свіжі від масляної фарби робочі столи - ноутбуки, планшети та інші навчальні гаджети. 

За літо нашвидкоруч перепідготовлені та найбільш відповідальні учителі із відчутним англомовним акцентом репетирують у лунких класах проведення першого уроку 2016-2017 навчального року. Новенькі комфортабельні автобуси за декілька хвилин долають із сухоєланецькими дітьми значні відстані по новим шосейним дорогам.

А якщо серйозно - то як добре, що Міністерство фінансів не забуло,  розробляючи проект, Міністерство освіти і науки...
Буде на кого кивати у разі провального результату.




Міністерство фінансів відібрало 24 опорні школи для «пілотного» проекту.  
Там зазначають, що проект був започаткований спільно з Міністерством освіти і науки та став можливий завдяки підтримці групи донорів, серед яких - Уряд США, Western NIS Enterprise Fund, а також компанія "Майкрософт Україна", яка погодилася надати технічну допомогу в оснащенні опорних навчальних закладів.

Метою проекту є покращення якості освіти дітей, які проживають й навчаються в селах та селищах, і підвищення ефективності використання державних коштів, що виділяються на фінансування освіти.

В рамках проекту було відібрано по одній школі у кожній області, що отримає кошти на розвиток матеріально-технічної бази. Зазначена школа зможе отримати ресурси на ремонт приміщень, навчальне обладнання та інформаційно-комп’ютерні технології, щоб забезпечити високу якість середньої освіти для дітей з сільської місцевості.

У Міністерстві фінансів повідомляють, що відбір опорних шкіл проводився незалежними представниками проекту за участі міжнародних донорів, фонду Western NIS Enterprise Fund та Агенства США з Міжнародного Розвитку (USAID). Перевага надавалася школам, які, в рамках оптимізації, буде укрупнено за рахунок малоформатних шкіл.


«Таким чином, учні з сільської місцевості отримають можливість здобути якісну середню освіту, що стане базою для подальшого навчання і кар’єрного росту», - запевнили у Міністерстві фінансів. Планується, що 1 вересня 2016 року оновлені навчальні заклади зможуть відкрити свої двері для школярів.


Немає коментарів:

Дописати коментар