середа, 30 жовтня 2019 р.

ВЧИМОСЯ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ



Загострення соціально-психологічної напруженості в умовах політичної нестабільності та економічної кризи роблять особливо актуальним питання про надання практичної допомоги в першу чергу тим, хто знаходиться в кризовій ситуації та не захищений у соціальному плані.



26 жовтня поточного року Очаківська міськрайонна  організація  Товариства Червоного Хреста України на базі Очаківської бібліотеки зорганізували проведення тренінгу для оволодіння психосоціальною підтримкою (далі ПСП) для допомоги людям, які пережили кризові ситуації та перебувають у стані стресу.

Заняття проводилися тренером з психосоціальної підтримки Херсонської обласної  організації  Товариства Червоного Хреста України  Флорінською Оленою. Навчання проводила для волонтерів, вчителів, практичних психологів, медпрацівників тощо (присутні 21 особа, які отримали відповідні сертифікати).


Педагоги міста  та отримали базові знання щодо розуміння психосоціальних потреб людей, які постраждали в результаті кризових подій. Присутні оволодівали вміннями розпізнавати реакції на стрес та застосовувати різні механізми психологічної адаптації, надавати психосоціальну підтримку та першу психологічну допомогу людям у кризових ситуаціях. Присутні покращили власні навички підтримуючої комунікації, навчалися дбати про себе та про своїх колег.

ПСП - це порівняно новий напрямок надання гуманної підтримки та практичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим та їх сім’ям,  особам з інвалідністю, одиноким, багатодітним сім’ям та тим, хто опинився в скрутному становищі.
ПСП – це вид діяльності, якому можуть навчитися навіть непрофесіонали, які мають бажання допомагати людям - постраждалим внаслідок стресової ситуації.  
Лясота М.В., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради

вівторок, 29 жовтня 2019 р.

ЗАХИСТИМО ЕКОСИСТЕМУ ЧОРНОГО МОРЯ!


Стало традиційним щорічно 31 жовтня відзначати Міжнародний день Чорного моря. У цей день в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.



З метою відзначення Міжнародного дня Чорного моря відділ освіти Очаківської міської ради, Національний природний парк «Білобережжя Святослава», Регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса», Очаківська міська бібліотека заздалегідь запросили учнів 1 – 11  класів закладів загальної середньої освіти міста, вихованців закладів дошкільної освіти  до участі у екологічних заходах.


До відзначення Міжнародного дня Чорного моря долучилися восьмикласники ЗОШ №4 м. Очаків. Вони взяли участь у екоакції «Я прибрав – твоя  черга: змінимо майбутнє разом!». На чолі з класними керівниками Васильєвою В.В., Хворостіною В.О. і педагогом-організатором Хорошевою М.О. діти наводили лад на березі моря. Разом з учнями 8-х класів працювали і учасники шкільної екологічної агітбригади «Екосмайл». Учні показали себе відповідальними, працьовитими, небайдужими до проблеми чистоти нашого узбережжя.

 
У міській бібліотеці нещодавно відкрилася виставка «Еко-сумка своїми руками», присвячена Міжнародному дню Чорного моря. В її створенні взяли участь учні закладів загальної середньої освіти міста. Разом з батьками та вчителями вони зробили перший крок на шляху до порятунку Чорного моря від засмічення.



Під гаслом «Врятуй планету від пакету!» діти дізналися про «друге життя» відходів, що залишилися на узбережжі: «врятували» енергозберігаючу лампу і батарейки від сміттезвалища, зібрали використаний папір.

За допомогою Пластикожуя Оззі вчилися поводитися з різноманітними відходами з пластику. Але з пластиковими пакетами впоратися неможливо, тому всі вирішили замість пакетів користуватися еко-торбинками. З гордістю і задоволенням юні рятувальники моря демонстрували свої власні еко-торбинки, які були оформлені у морському стилі. Вдало пройшло і дефіле з еко-торбинками «чистим узбережжям Чорного моря». За плідну роботу від пластикожуя Оззі діти отримали подарунки.


Дякуємо учасникам акції та організаторам за чисте узбережжя та за активну підтримку еколого-освітніх заходів природно-заповідних парків.

понеділок, 28 жовтня 2019 р.

ДИВА НА ЕКОЛОГІЧНОМУ ПЛЕНЕРІ


16 жовтня 2019 року учні Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2 ім. П.П Шмідта взяли участь у роботі обласного екологічного пленеру «Моя Україна». Завданням заходу було  створення об’єктів ландшафтного дизайну з природних та вторинних матеріалів.



Команда старшокласників школи у складі: Олександра Кусякова, Олексій Классен, Дар’я Мазур та Катерина Римарєва під керівництвом вчителя біології Наталії Безлепкіної виготовили та успішно захистили свою власну композицію «Очаківський бриз» у номінації «Пластикові дива».


Наші діти показали себе творчими та винахідливими і за гарний виступ отримали диплом. А заряд доброго настрою залишиться з ними ще надовго.



Вл. інформація Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2 ім. П.П Шмідта 

ОРГАНІЗОВУЄМО ІНКЛЮЗИВНУ ОСВІТУ



Інклюзивна освіта – це та складова гуманітарної політики кожної сучасної країни, яка свідчить наскільки її суспільство захищає невід’ємні права людини та яка сьогодні поступово входить у освітній процес України.  Інклюзивна освіта – це, передовсім, формування суспільної уваги та поваги до розмаїття та унікальності кожного учня чи учениці, що, у свою чергу, забезпечує ліпшу якість освіти для всіх дітей.


Щоб забезпечити якісний психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами педагоги закладів дошкільної та загальної середньої освіти, асистенти вихователів та вчителів, адміністрації закладів освіти міста Очакова постійно підвищують свій професійний рівень шляхом самоосвіти, участі в тренінгах, семінарах, нарадах тощо.



За запрошенням педагогічної спільноти міста в навчально-виховному комплексі «Сонечко» 25 жовтня поточного року відбувся інструктивно-методичний семінар із організації інклюзивної освіти. Навчання педагогів та асистентів учителів із асистентами вихователів проводили методисти обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти Гейко Тетяна Миколаївна та Дмитрієва Олена Василівна.

Вони наголосили, що робота з дітьми з особливими освітніми потребами потребує від учасників команди психолого-педагогічного супроводу злагодженості та наступності. Методисти з Миколаєва відповіли на численні питання учасників семінару щодо узгодження дій між членами команди супроводу шляхом урахування індивідуальної освітньої програми дитини з особливими освітніми потребами; пояснили як вести щоденники спостережень за розвитком дітей.



Учасники семінару у плідній дискусії обговорили підходи до планування та модифікації освітнього процесу в інклюзивній групі (класі), шляхи забезпечення взаємозв’язку педагогів і наступність освітньої та корекційної роботи, методи відстежування та оцінювання  психоемоційного стану дітей з особливими освітніми потребами.

Яланжи О.Л., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради



середа, 23 жовтня 2019 р.

ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ №1 «ДЗВІНОЧОК»



17 жовтня 2019 року дошкільний навчальний заклад №1 «Дзвіночок» радо зустрів учасників засідання міського методичного об’єднання педагогів закладів дошкільної освіти міста Очакова. Вихователі-методисти, музичні керівники та вихователі ділилися досвідом роботи щодо впровадження принципів педагогіки партнерства в організації музичної діяльності дошкільників.


Музичний керівник Трасіух О.А., вихователі Атрахова О.Б., Крутоус С.О. разом із дітьми старшої групи та їх батьками підготували та провели святковий ранок до Дня захисника Вітчизни «Ми за волю, ми за мир!».



Під час майстер-класу «Використання логоритміки в роботі з дошкільниками» музичні керівники Трасіух О.А. та Деревенко Н.А. представили власні розробки шумових імітаційних інструментів, які виготовляли разом із вихованцями та їх батьками. Учасники методоб’єднання в ролі дітей виконали різні ігрові завдання із шумовим супроводом, відпрацювали рухливі та пальчикові ігри, а також психоемоційний етюд.


Музичні керівники ДНЗ №1 «Дзвіночок» наголосили на тому, що на батьківських зборах обов’язково проводять подібні вправи з батьками та роз’яснюють їм вплив музики та ритмічних рухів на фізичний, психо-емоційний та мовленнєвий розвиток дітей.

Музичний керівник Трасіух О.А. представила колегам для ознайомлення варіанти узагальнення власного творчого досвіду.


У педагогічному діалозі учасники методоб’єднання підвели підсумки засідання та поділилися враженнями. Творча професійна атмосфера, дружнє спілкування сприяли пошуку нових ідей для втілення принципів педагогіки партнерства в освітньо-виховному процесі, для залучення батьків до співпраці із закладом дошкільної освіти.

Яланжи О.Л., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради


вівторок, 22 жовтня 2019 р.

ВТІЛЮЄМО КОРПОРАТИВНЕ НАВЧАННЯ



16 жовтня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся супервізійний кейс-семінар «Інноваційні моделі та форми організації корпоративного навчання керівних та педагогічних кадрів в умовах реформування освіти» (далі – Семінар) для керівників та працівників науково-методичних установ міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад Південного та Південно-Східного регіональних центрів розвитку освіти Миколаївської області (Очаківської міської ради, Снігурівського, Вітовського, Очаківського, Березнегуватського, Березанського районів, Широківської, Шевченківської, Коблівської, Галицинівської, Куцурубської сільських рад, Березанської, Чорноморської селищних рад Миколаївської області). В заході взяли участь завідувач ММК відділу освіти Очаківської міської ради Тарабан В.А. та методисти ММК Головня Л.А., Лясота М.В. та Яланжи О.Л.

Із вітальним словом до учасників Семінару звернулася Вікторія Стойкова, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яка наголосила, що в знаннєвому суспільстві саме корпоративні методи професійного розвитку педагогів забезпечують формування інноваційного середовища закладу освіти за моделлю «Організація, що навчається».

Важливим компонентом такої моделі є технологія контекстного навчання, з якою присутніх ознайомила Тетяна Бурлака, методист навчально-методичної лабораторії управління розвитком регіональної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Під час когнітивно-діяльнісного модуля «Оволодіння новими технологіями організації методичної роботи на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів» учасники Семінару опанували корпоративні методи проведення таких науково-методичних заходів професійного розвитку педагогів, як:
– «Баскет-метод-ситуативно-імітаційний метод оцінки і навчання – сучасний інструмент професійного вдосконалення керівних і педагогічних кадрів» (модератор Бурлака Тетяна Юріївна, методист навчально-методичної лабораторії управління розвитком регіональної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти)
;
– «Метафорична гра – інтерактивний метод корпоративного розвитку персоналу» (модератори: Інна Лещенко та Євгенія Халявка, методисти методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради Миколаївської області).

Практична складова заходу містила максимально наближені до реальних професійних ситуацій завдання: учасники вчилися організації освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти через метафоричну ділову гру, переконались у важливості командної роботи в забезпеченні якості освітніх послуг, сформували навички мультипрограмної роботи під час аналізу ділової документації, використали матрицю Ейзенхауера для ранжування проблем за їх важливістю/терміновістю, вчилися делегувати повноваження, розробляти окремі нормативні документи, використовувати чек-лист під час аналізу ділових паперів та поточних справ, приймати рішення тощо.

Учасники Семінару отримали завдання на перспективу, виконанням яких зможуть поділитись у новоствореній педагогічній спільноті «Інноваційні моделі та форми організації корпоративного навчання» на фейсбуці.

Робота Семінару пройшла в атмосфері співпраці та конструктивного діалогу. У заході взяли участь 30 осіб.
Щиро дякуємо всім учасникам Семінару за активність і творчість! Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Бурлака Т.Ю., методист навчально-методичної лабораторії управління розвитком регіональної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

ФУТБОЛЬНІ БАТАЛІЇ НА «АРТАНІЇ»



15 жовтня 2019 року на стадіоні КП ОМР «Артанія» відбулися  зональні змагання з футболу V групи XIX обласних Спортивних ігор серед учнів закладів загальної середньої освіти районів, міст області у 2019-2020 навчальному році. 


На змагання прибули 4 команди із Вітовського, Березанського, Миколаївського районів та міста Очакова.


Погодні умови для гри були не з найкращих – стояв густий туман, а футбольний газон став мокрим та слизьким. І хоча наша команда не посіла призового місця проте продемонструвала спортивну витривалість, стійкість та незламну жагу до перемоги.  
Яланжи О.Л., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради

«ЧАЙКА» ГОСТЮВАЛА В ПРИКОРДОННИКІВ



З метою патріотичного виховання молоді, популяризації військово патріотичної гри "Джура-Прикордонник" члени шкільного гуртка "Чайка" відвідали своїх "старих" друзів та наставників - відділ Прикордонної Служби (ВПС) "Очаків".


Гуртківці закріпили теоретичні та практичні навички користування зброєю, освоювали надання долікарської допомоги, відпрацьовували елементи та прийоми затримання порушника кордону.


Цікавим моментом було «знайомство» зі службовими собаками, спостереження за тренувальною операцією по затриманню «порушника кордону».
Вартові наших рубежів цікаво розповідали дітям про сучасні засоби пересування, способи затримання порушників кордону та браконьєрів тощо.


Юні "Джури-Прикордонники" отримали певні навички прикордонного контролю, та процедури перевірки паспортів.


Дуже вдячні нашим друзям прикордонникам за цікаву співпрацю. Сподіваємось що наша команда гідно представить свою команду на Всеукраїнських змаганнях у Хмельницькому у 2020 році.

                              Череватенко О.Д., керівник військово-патріотичного гуртка"Чайка"

МАНДРУЄМО РІДНИМ КРАЄМ



Щороку 27 вересня весь світ відзначав міжнародне свято – Всесвітній день туризму. Це свято всіх, хто відчуває в собіпоклик до мандрів, пізнання цікавих місць,  на які так багата наша планета Земля!



Та всі великі мандри починаються зі свого рідного краю. Тож, учні Очаківської загальноосвітньої школи №2 разом із вчителями та батьками багато часу приділяють екскурсіям і походам. При знайомстві з дивовижними місцями в учнів формується бережливе ставлення до природи і усвідомлення того, що і від них залежить екологічний стан рідного краю.


У вересні цього року  учні 8-11 класів відвідали біосферний заповідник «Аска́нія - Но́ва», що на Херсонщині. Вчителі та батьки, які супроводжували учнів Книш Г.П., Безлепкіна Н.В., Вишинська О.С.,Кириченко А.І., Полова Т.В., Бережевська О.В. були вражені тим, як діти сприйняли це дивовижне місце.



Учні п’ятих класів зі своїми вчителями: Безлепкіною Н.В., Орліогло О.О., та Журавель І.М. провели заочну мандрівку рідним краєм. Під керівництвом  провідного фахівця з екоосвіти РЛП «Кінбурська коса» Форманюк І.В. діти «відвідали» сім чудес природи Миколаївщини, «пройшли» екотуристичним маршрутом Кінбурна.

Під час таких заходів  у  дітей   зміцнюється здоров’я, розвиваються фізичні  та моральні якості: взаємодопомога, організованість, дисципліна, чуйність й увага до товаришів, розвиток наших дітей.



Природа України не перестає дивувати своєю красою і різноманіттям, в чому вкотре впевнились юні мандрівники.

Вл. інф. Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені П.П. Шмідта



пʼятниця, 18 жовтня 2019 р.

ЮНІ ЛЕГКОАТЛЕТИ ВИЙШЛИ НА СТАРТ



02 жовтня цього року відбулися змагання з легкої атлетики XIX міських  Спортивних ігор серед учнів закладів загальної середньої освіти міста Очакова. Вихованці вчителів фізичної культури Бичкова О.О., Богаченко З.М., Треліс Х.О., Суворова О.І. змагалися у бігу, стрибках у довжину з місця та естафеті.


Перше місце у командному заліку розділили Очаківська ЗОШ №2 ім. П.П. Шмідта та Очаківська ЗОШ№4, друге місце – Очаківська ЗОШ №1.


Найкращі результати у особистому заліку із стрибків у довжину серед юнаків показали Книга В’ячеслав, Йонков Олександр, Шканделюк Дмитро, Руденко Ярослав. Серед дівчат позначку у 2 метри подолали Кушнір Марія, Довбиш Катерина, Чернетинська Кароліна. Перемогу у бігу здобули серед юнаків Книга В’ячеслав, а серед дівчат Кушнір Марія. У підсумку змагань команди нагороджені грамотами.


08 жовтня збірна команда із 10 учнів закладів загальної середньої освіти міста Очакова, які показали кращі результати на міських змаганнях з легкої атлетики, захищала честь рідного міста у Миколаєві. Змагання відбулися у мальовничому куточку міста на стадіоні парку Перемоги у місті Миколаїв. Наші спортсмени ввійшли в 10-у найкращих команд регіону.

Яланжи О.Л., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради