четвер, 28 листопада 2019 р.

ХТО ВОНИ – ЗНАВЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ?

Традиційно щорічно, 9 листопада, у День української писемності та мови,  стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Цей унікальний мовний марафон був зініційований великим українським меценатом    і громадським діячем Петром Дмитровичем Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю.

Після здобуття незалежності він часто приїздив до України. Мовна ситуація в Україні дуже непокоїла Петра Яцика, бо він був переконаний, що є мова — є й держава, немає мови — немає держави. Так народилася ідея конкурсу з української мови для української ж молоді.

Рік від року конкурс набуває популярності, бо головна мета цього мовного змагання — утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж.

23 листопада 2019 року на базі Очаківської ЗОШ № 2 ім. П.П.Шмідта відбувся ІІ (міський) етап ХХ, ювілейного, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 29 учнів – переможців шкільних етапів Конкурсу.  Всі учасники Конкурсу продемонстрували належний рівень філологічних знань, мовне чуття, творчий підхід до виконання завдань.

         Високий рівень підготовки показали:
Клас
Прізвище, ім’я переможця ІІ етапу конкурсу
Заклад освіти
ПІБ вчителя
3
Пальчик Олена  
ЗОШ № 2
Лучук Л.І.
4
Ярина Софія  
ЗОШ № 2
Дорошенко К.Р.
5
Колесник Марія  
ЗОШ № 1
Чокова О.С.
6
Арутюнянц Арсен  
ЗОШ № 4
Верхоляк Л.О.
7
Чокова Владислава  
ЗОШ № 1
Микитюк З.Ю.
8
Ржицька Олеся  
ЗОШ № 2
Козаченко Л.С.
9
Руденя Марія  
ЗОШ № 2
Козаченко Л.С.
10
Гемаєва Аміна  
ЗОШ № 2
Козаченко Л.С.
11
Чубов Володимир  
ЗОШ № 1
Соловян Л.А.


Щиро вітаємо усіх учасників ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Висловлюємо вдячність колегам-педагогам, які доклали значних зусиль при підготовці учнів. Бажаємо не зупинятися на досягненому, йти вперед, та перемогти в обласному етапі Конкурсу, який відбудеться 14 грудня 2019 року.


ВЧИМОСЯ ВЧИТИ ПО-НОВОМУ

Організація методичної роботи в початковій школі, яка здійснює поетапний перехід до Нової української школи, має неабияке значення щодо успішності всієї реформи освіти. Вчителі 1-2 класів уже працюють за новими Державними стандартами, а 3-4 класів лише готуються до  роботи за новим змістом освіти. В педагогів, які працюють із старшими учнями, іще є час на ґрунтовну підготовку до роботи в НУШ, який вони оптимально використовують.

Зважаючи на сучасні реформаційні виклики міський методичний кабінет відділу освіти Очаківської міської ради намагається оперативно реагувати на освітні запити педагогів, доповнюючи внутрішкільну методичну роботу та навчання, яке проводить базовий МОІППО.  

 26 листопада цього року в навчально-виховному комплексі «Сонечко» класоводи 3-4 класів обговорювали напрямки впровадження Концепції Нової української школи.

Ромашова Л.П., учитель 3 класу НВК «Сонечко» провела майстер-клас із розвитку мовлення на тему: Складання твору з елементами опису «Краса осінньої природи». Під час заняття діти вчилися складати тексти з елементами опису, закріплювали вміння будувати словосполучення, речення; набувли вмінь редагувати текст; підбирати влучніі слова до зображень; працювали над збагаченням власного словникового запасу.
Використовуючи інтегрований підхід Лілії Петрівні вдалося розвивати не лише зв'язне мовлення, творче мислення, уяву, пам'ять, але й спостережливість в учнів, які точно описували осінні явища у природі. А головне - вчителька виховувала в малечі любов до природи, вміння відчувати красу рідного слова.
Михлич А.С., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№4 презентувала власний досвід щодо використання навчального посібника «Абетка літературознавця» для учнів початкової  Нової української школи. Вона доводила колегам переваги роботи із методично-дидактичним набором для юного читача, розробленого директором МОІППО Шулярем В. І.      
Лучук Л.І., вчитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 та Величко Т.П., вчитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ділилися  досвідом використання міжпредметних зв’язків та технологією інтегрованого навчання в початковій школі, яка є домінуючою в Новій українській школі.   

Компетентності оцінювання навчальних досягнень учнів для роботи в 1 та 2 класах  навчали присутніх Усік Р.В., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та   
Ромашова Л.П.

 Чи залишаєься в учителя 20% резервного часу при складанні календарно-тематичного планування та як його оптимально й ефективно використовувати – на ці питання відповідала Саскевич О.В., учитель НВК «Сонечко». Тарабан В.А., завідувач ММК спільно з «початківцями» з’ясовував вплив внутрішньосімейних стосунків на психічне здоров’я молодших школярів.

Під час заходу педагоги висловили бажання відвідувати уроки в своїх колег, які вже працюють в 1-2 класах, що пришвидше їх інтеграцію в Нову українську школу.


пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

ЗБЕРЕЖЕМО РІДНУ ПЛАНЕТУ!


Одна з найгостріших проблем сучасності - екологічниа проблема, яка зумовлена посиленням техногенного впливу людини на природнє середовище. Без відповідного виховання підростаючого покоління, яке має дбати про майбутнє планети, цієї проблеми не вирішити.

16 листопада 2019 року до обласного Будинку художньої творчості з’халися 11 учнівських екологічних агітбригад із різних куточків Миколаївської області. Тема конкурсу «Країні Юннатії – 95!» спонукала юних акторів дохідливо доносити до присутніх значення екологічних проблем, зокрема, характерних для рідного краю, демонструвати любов і повагу до планети Земля, пропонувати невідкладне вирішення екологічної ситуації.

Серед аматорських колективів наша команда учнів «Екосмайл» із Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 посіла призове ІІ місце.

Відділ освти вітає переможців та їх наставників - заступника директора з виховної роботи  Устинову С. Г. та педагога-організатора Хорошеву М.О.

Лясота Марина, методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради

ОДУЖУЙ, АНІТО!



Милосердя та доброта – як два крила, на яких тримається людство. Ці якості є складовою нашого менталітету, які проявляються особливо коли людина потрапляє в скруту.

  
Так, Павленко Аніта, яка донедавна жила та навчалась в освітніх закладах нашого міста,  потребувала невідкладного складного лікування. Учнівські та педагогічні колективи  вирішили, в рамках добровільної акції «Твої долоньки творять добро», допомогти хворій дівчині.


Перймаючись долею Аніти діти, від щирого серця, малювали малюнки, писали зворушливі листи з побажанням швидкого одужання, збирали кошти.


21 листопада 2019 року  члени Учнівського муніципалітету передали зібрані кошти, листи та малюнки рідній сестрі  дівчини - Мілені Павленко.
Щиро дякуємо усім хто виявився небайдужим та долучився до цієї благочинної справи!
Лясота Марина, методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради


середа, 20 листопада 2019 р.

РОЗБУДОВУЄМО НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ


Поступ до Нової української школи передбачає не лише модернізацію змісту початкової освіти, але й вимагає чіткого усвідомлення педагогічними працівниками завдань  що враховують сучасні світові та європейські тенденції розвитку початкової школи, які водночас, ґрунтуються на національних надбаннях, вітчизняній культурі.


Початкова освіта - це перший етап здобуття повної загальної середньої освіти,  який передбачає формування креативної та ініціативної особистості, здатної до ефективної діяльності в суспільстві, яка завдяки умінню критично мислити, набутим компетентностям, сформованим переконанням і ціннісним ставленням спроможна адекватно вирішувати життєво важливі питання.


Саме реалізації цих завдань було присвячено  ІІ засідання міського методичного об’єднання вчителів 1-2 кл.  шкіл м. Очакова, яке відбулося 19 листопада 2019 року на базі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.


Відкритий урок з літературного читання в 2 класі проводила Казанлі З.В. на тему «Василь Скуратівський «Калина» - наш символ і оберіг». Досвідчений педагог формувала в дітей уміння повноцінно сприймати науково-пізнавльний текст, працювала над удосконаленням пізнавальної та самоосвітньої компетентностями, виховувала любов до рідного краю, традицій, звичаїв і символів українського народу; бережне ставлення до природи.


Під час практичної частини Овсянко А.В., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 провела з колегами майстер-клас «Організація ранкової зустрічі як осередку вільного спілкування та взаємодії молодших школярів Нової української школи» під час якого початківці отримали заряд позитивних емоцій.   


Набутим практичним досвідом із методики оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу поділилася Кравченко О.М., вчитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№4., яка застерегла колег від можливих помилок при заповненні встановленої форми свідоцтва досягнень учнів.
                                    
Від чого залежить успішність адаптаційного періоду для учнів 1 класу цікаво розповідали  Єгурнова О.М., вчитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та  Ворошилова О.М., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

Для з’сування впливу внутрішньосімейних стосунків на психічне здоров’я учнів, Тарабан В.А., завідувач ММК, запропонував учителям початкової ланки заповнити анкети.
                                         
                                                                                                                                

Під час спілкування вчителі обговорювали питання співпраці з батьками, удосконалення  матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу, перспективи викладання на наступних класах НУШ.