субота, 29 грудня 2018 р.

Новорічні візерунки




Новорічна атмосфера в освітніх закладах міста почала панувати ще з початку грудня - попереду Свято святого Миколая, а за ним новорічна ялинка, а там «не за горами» довгоочікувані зимові канікули. Діти, педагоги, батьки, обслуговуючий персонал навчальних закладів активно та злагоджено готувалися до новорічного дійства.


У дітей було багато тематичних доробок: ялинки, рукавички, сніговички, казкові гномики тощо... Про те, що вже час прикрашати ялинку, школярики нагадували вчителям щодня. У день, коли на перерві прикрашали ялинку, було багато щастя і позитивних емоцій. Це і був той довгоочікуваний старт новорічних свят.


Для дорослих під ялинку малеча готувала новорічні ранки з пісеньок, віршиків та хороводів. А танець сніжинок — це, здається, взагалі — найкраще, що може трапитися на новорічному святі, бо такої чистої краси, втілення якоїсь абсолютної ніжності та чарівності більш ніде не побачиш.


Дорослі, до речі, не забирали у дітей віри у чудесних Дідів — святого Миколая та Діда Мороза, які щорічно приносять подарунки у відповідні дні. Хоча на свої питання дітвора не завжди могла отримати вичерпні відповіді: «А як це Дід Мороз устигає за одну лише ніч усім подарунки рознести? І чому кладе їх у чоботи, або під подушку? І чому його ніхто ніколи не бачить?”


За неймовірні карнавальні костюми, театралізовані вистави, акторську майстерність дітей святий Миколай та Дід Мороз частували дітлахів новорічними солодкими подарунками - бажали присутнім миру, злагоди, здоров’я у прийдешньому році, а дітям слухняності та успіхів у навчанні.  



четвер, 27 грудня 2018 р.

Вітаємо призерів обласного конкурсу П.Яцика


15 грудня 2018 року відбувся  обласний етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який проводиться щорічно з метою піднесення престижу української мови і літератури та заохочення учнів і студентів до вивчення рідної мови, виховання пошани до культури і традицій українського народу.     В конкурсі взяли участь учні 3-11 класів шкіл Очакова, що здобули перемогу в міському етапі конкурсу:  Григоревський Олександр (3 клас, ЗОШ № 1), Саскевич Ірина (4 клас, НВК «Сонечко»), Максименко Єлизавета (4 клас, ЗОШ № 1), Вицька Наталія (5 клас, ЗОШ № 4), Уяник Еміра (7 клас, ЗОШ № 2), Руденя Марія (8 клас, ЗОШ № 2), Гуменюк Анна, (9 клас ЗОШ № 2), Лукянова Валерія (10 клас, ЗОШ № 2), Кочерижкіна Аліна (11 клас, ЗОШ № 2).   
Із привітальним словом до присутніх звернулися Василь Шуляр, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України і Віра Марущак, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України. Вони наголосили на важливості вивчення і популяризації української мови, утвердженні її державного статусу, побажали юним конкурсантам творчої наснаги та подальших перемог.
Бадьорого настрою конкурсантам і гостям додали виступи талановитих студентів Миколаївського коледжу культури й мистецтва та вихованців Будинку творчості школярів м. Миколаєва.
Учениці Очаківської ЗОШ № 2 ім. П.П. Шмідта Уяник Еміра (7 клас) та Гуменюк Анна (9 клас) посіли в обласному етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика почесне 3 місце.
Щиро вітаємо дівчат з успішним виступом та бажаємо їм нових успіхів!

середа, 19 грудня 2018 р.

Здобуваємо професію водія



У вересні 2018 року в Очакові відкрилася філія «Миколаївської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів», яка готує курсантів за освітньо-кваліфікаційним рівнем професії «водій автотранспортних засобів»  таких категорії: «А1», «А», «В», «С1», «С», « Д1», «Д», «ВЕ», «С1Е, «С,Е».



Очаківський філія пропонує найнижчу і поетапну вартість навчання, надає послуги по додатковому навчанню щодо водіння транспортних засобів.



Для дітей учасників АТО, які навчаються з 16 років у шкільній групі - знижки 25%, діти сироти мають право навчатися безкоштовно.

Протягом останніх 3-х місяців курсанти завершили навчання на категорії: «А1» – 43 особи, «А» - 28, «В» – 119, «С1» – 10, «С» – 24, «СЕ» – 2, «Д» - 4.



Шкільна група також завершила навчання на категорії: «А1», – 2 учні, «А» – 1 особа,  «В» – 2 дитини. Підвищували кваліфікацію курсанти на категорії«А1»,– 11 осіб, «А» – 8, «В» – 1 особа.На категорію «В» пройшли навчання учасники АТО - 10 осіб (знижка 25 %).



За направленням управління соціального захисту населення міста Очакова навчалися 5 осіб. Також ведеться співпраця з військовими частинами міста щодо навчання військовослужбовців.

Наша адреса: м. Очаків, вулиця Тараса Шевченка, 4.

Вітаємо призерів конкурсу імені Тараса Шевченка




08 грудня 2018 року учні закладів загальної середньої освіти  взяли участь в   обласному  етапі IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 

У змаганні юних знавців і шанувальників рідного слова взяли участь 206 учнів і студентів навчальних закладів Миколаївщини, зокрема: 174 учні закладів загальної середньої освіти (5–11 класи); 11 студентів закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації; 11 студентів закладів вищої освіти ІІI–IV; 10 студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Побували на святі й запрошені викладачі закладів вищої, професійної освіти, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, які щедро діляться своїми знаннями зі своїми вихованцями.

Під час урочистого відкриття конкурсу учасників привітали: Наталія Сокульська, заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації; Василь Шуляр, директор МОІППО, заслужений учитель України; Дмитро Кремінь, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, голова журі конкурсу; Діна Діордіца, методист кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО.

Бадьорого настрою конкурсантам і гостям додали виступи талановитих солістів Миколаївського коледжу культури й мистецтва та Державного будинку художньої творчості міста Миколаєва. Неабияке захоплення викликало у присутніх креативне привітання кожної команди-учасниці. Завершилася урочисте відкриття патріотичним флешмобом «Об’єднані Шевченковим словом», який активізував усіх присутніх у залі. Під звучання пісні «Рідний край» його провели студенти Миколаївського коледжу культури й мистецтва.

Для керівників команд Анастасія Кузнєцова, старший викладач кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, провела практикум «Лексико-граматичні особливості професійного мовлення сучасного вчителя-філолога». Після концертної частини учасники виконували конкурсних завдань.

Результат виступу нашої команди такий:
-          Вицька Наталія, учениця 6 класу ЗОШ № 4, - ІІІ місце;
-          Єлістратова Олександра, учениця 7 класу ЗОШ № 2, - ІІІ місце;
-          Фоміна Поліна, учениця 10 класу ЗОШ № 2, - ІІІ місце.
Щиро вітаємо лауреатів та бажаємо успіхів і в наступних інтелектуальних змаганнях!
                               

вівторок, 18 грудня 2018 р.

Формуємо комунікативні компетентності учнів



11 грудня 2018 року відбувся міській семінар для педагогів зарубіжної літератури за темою: «Сучасні педагогічні технології у забезпеченні комунікативних компетентностей учнів». Місцем проведення семінару було обрано міську бібліотеку.



Семінар складався з декількох модулів. У теоретичній частині методист міського методичного кабінету Головня Л.А. в своєму виступі «Основні вимоги до сучасного уроку літератури» акцентувала увагу на значенні літератури, яка має величезний гуманістичний потенціал впливу щодо формування юної людини, допомагаючи їй самовизначенні, в усвідомленні нею моральних ідеалів та  виборі життєвої позиції.



Тому завданням вчителя літератури є наступне: навчати розуміти світ, прагнути жити в ньому за законами Добра, Справедливості, Любові, Поваги й Толерантності. Ці якості активізують розумову діяльність школярів, сприяють зацікавленню навчальним предметом, розвивають логіку, критичність мислення, мовленнєві уміння та навички, допомагають проявити особисте «Я» інтерактивні види та форми навчальної роботи.

Власним досвідом організації інтерактивного навчання на уроках зарубіжної літератури поділилася вчитель Очаківської ЗОШ № 1 Чокова Ольга Сергіївна, яка є керівником театрального гуртка «Сузір’я». До акторського складу їй вдалося залучити учнів старших класів школи. Присутнім було цікаво почути про використання театралізованих постановок під час уроків та позакласних заходів.



Учителі Васильєва Вікторія Василівна (ЗОШ № 4), Солоткова Анна Ігорівна (ЗОШ № 2) розповіли про власні пошуки шляхів удосконалення уроків літератури використання активних методів у своїй роботі.

Практичну частину семінару відкрито виставою «Дикий Ангел» (Олексій Коломієць) театрального гуртка «Сузір’я» із ЗОШ №1. У цій п’єсі драматург звернувся до глибинних основ людського життя: почуття гідності й честі як окремої людини, так і честі родини, роду – давніх духовних мірил вартості, узвичаєних, зокрема в Україні; утвердження людини в праці; в шанобливих сімейних стосунках тощо. А майстерна гра гуртківців підкорила серця всіх присутніх.
Бібліографічний огляд останніх надходжень до міської бібліотеки підготували працівники бібліотеки Біла Г.В. та Солдатенко О.М. Нові видання викликали неабиякий інтерес у присутніх, який преріс у дискусію про роль книги у житті людини та вічні пріоритети та цінності буття.

Методичний фестиваль інноваційних ідей збагатив методичну палітру педагогів. Хто шукає, той знаходить, а хто знаходить – скоріше і грунтовніше оволодіває знаннями. Учасники семінару отримали велике задоволення за плідну роботу, творче піднесення і високо оцінили перлини авторського досвіду Чокової О.С.

Відділ освіти Очаківської міської ради висловлює щиру подяку завідувачу міської бібліотеки Ганні Вікторівні Білій, бібліотекарю Олені Миколаївні Солдатенко та всім працівникам бібліотеки за гостинний прийом і доброзичливу, затишну атмосферу під час проведення заходу.
                             Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради

Як унебезпечити дітей від насильства



5 грудня 2018 року, за ініціативи відділу освіти Очаківської міської ради, в приміщенні Очаківської ЗОШ № 2 відбулося засідання "круглого столу" «Створення безпечного середовища для розвитку особистості» в якому взяли участь заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи на тему та представники органів місцевої влади.


Організатор заходу Лясота М.В., методист ММК відділу освіти, акцентувала увагу на суспільному запитові спрямованому на школу, яка є не тільки місцем, де дітей навчають, а, насамперед, простором для їхнього повноцінного розвитку, осередком успішних, креативних і щасливих людей. Такий омріяний навчальний простір можливий лише в атмосфері фізичного комфорту, сприятливого соціального та психологічного клімату, що підтримує особистість, яка розвивається, вчасно реагує на її потреби та з повагою ставиться до її особливостей.


На  засіданні були присутні Шкодіна О.С. працівник міського управління у справах дітей, Половініхін В.В., керівник ювенальної превенції сектору превенції Очаківського ВП ГУНП,  Крючкова Л.М., лікар-нарколог Очаківської ЦРЛ, Пишук О.В., працівник міського управління соціального захисту населення,. На порядку денному обговорені актуальні питання щодо результативності роботи педагогічних колективів стосовно попередження правопорушень серед дітей та підлітків, участь у проекті «Безпечна школа», попередження насилля з дітьми, сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Половініхін В.В., ознайомив присутніх з видами відповідальності за скоєння насилля в родині, Крючкова Л.М., розповіла присутнім про роботу закладу охорони здоров’я з неповнолітніми, які схильні до вживання наркотичних, психотропних речовин.

"Круглий стіл" сприяв створенню інструменту дієвої взаємодії між владними органами, а також захисту дітей від насильства та зловживань з боку однолітків і дорослих.

четвер, 6 грудня 2018 р.

Нові комплекти Lego надійшли до Нової української школи


Всесвітньовідома платформа Lego Foundation уже багато років поспіль успішно використовує набори Legо, починаючи із дошкільної освіти та включно з початковою та середньою школою . Тобто діти з трьох до шістнадцяти років навчаються граючись, у них закладається основа думати, планувати, аналізувати, передбачати.

Наша освіта такий досвід повноцінно почала використовувати з початку нового навчального року. З0 серпня до 1-х класів Нової української школи надійшли перші комплекти «Шість цеглинок». 5 грудня до відділу освіти Очаківської міської ради прибули безкоштовно 11 контейнерів навчальних іграшок, які будуть розподілені між загальноосвітніми школами міста.
  

Чи потрібно це школярам, для чого іграшки дітям там, де не місце для гри? Найчастіше такі питання виникають у батьків. Але це від незнання, адже маючи елементарний набір маленьких Lego-цеглинок дитина фантазує, розвиває уяву, вивчає геометрію, вчиться розв’язувати задачу поетапно, тобто отримує STEM-освіту. Недаремно в країнах Європи, де реформи освіти пройшли раніше за нашу країну, таким методикам надається багато уваги.

Кілька років тому Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти було проведено моніторингове дослідження, яке показало позитивний вплив гри з LEGO на розвиток мовлення, мислення та вміння працювати в команді. Ще з дитячого садочку, діти в подальшому більше цікавляться конструюванням, математикою, фізикою, технологіями взагалі.

Процес навчання докорінно змінюється і стає цікавим, мотивує до подальшого пізнання і власних досліджень. Освіта за допомогою Lego вчить дітей вирішувати нестандартні завдання, експериментувати, а не діяти по завченим алгоритмам.

 А тепер уявімо 1 клас початкової школи до якого надішли диво-конструктори. Насамперед, це простора кімната, гарно освітлена, в якій гігієна на високому рівні, а робочий простір організовано з можливістю конструювати як самостійно так і в групах за круглими столами для вирішення спільних завдань і досягнення прогнозованих результатів. Не менш важливим в оснащенні класу є вдале розміщення шаф для зберігання конструкторського матеріалу, щоб потім він не заважав дітям і не губився під час освітнього процесу. 


середа, 5 грудня 2018 р.

Профспілка відзначає найкращих



29 листопада 2018 року відбувся Х Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки, у якому взяла участь директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Удовиченко О.О. Вона зупинилась на існуючих проблемах та досягненнях освіти Миколаївщини, стані готовності вчителів до повномасштабного впровадження НУШ.

Голова Миколаївської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Оборонько В. М. проаналізувала роботу за поточний рік, відзначила успіхи та плани на майбутнє.

По тому були оголошені результати обласних конкурсів, переможцям та учасникам яких вручені дипломи, сертифікати на отримання грошових винагород для організації культурно-масових заходів первинок. Цінний подарунок отримала Артеменко Г.П. (Очаківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), як одна із найкращих голів первинної профспілкової організації. Вона повернулася додому з ноутбуком «Lеnovo».


Вітаємо колегу та бажаємо нових звершень.

Лучук Л.І. голова Очаківської профспілкової організації працівників освіти 

понеділок, 3 грудня 2018 р.

Новітні технології в Новій українській школі



Перші інтерактивні дошки з’явилися ще на початку 90-х рр. минулого століття, але тільки в останні кілька років інтерактивні дошки та інтерактивні комплекси стали обов’язковим обладнанням в закладах загальної середньої освіти. З упровадженням концепції Нової української школи та розвитком технологій 21-го століття з’явилася вимога педагогів щодо оволодіння технологією з використанням новітнього мультимедійного забезпечення, яке здатне стрімко стимулювали навчальний процес. 



Перед початком 2018-2019 навчального року відділ освіти Очаківської міської ради придбав для потреб НУШ 12 інтерактивних дошок  з необхідним мультимедійним забезпеченням. Тому 29-30 листопада спільно з компанією  Intboard організовано навчання для педагогічних працівників міста Очакова, яке проходило на базі Очаківської ЗОШ №1 та Очаківської ЗОШ №2. 

 
Тренінги проводив «спікер» фірми Малюх А.І., який знайомив викладачів із програмним забезпеченням, яке дозволяє на дошці проектувати монітор комп’ютера з різноманітними варіаціями.  

Вчителі під його керівництвом навчалися  створювати привабливі уроки, зосереджуватися на завданнях, де учні можуть використовувати або свої пальці або маркер, щоб віділити певні деталі. Можливість об’єднувати кілька елементів в план уроку, а саме веб-сайти, фотографії та музику допомагає дітям взаємодіяти з педагогом та стрімко реагувати на всю інформацію усно або навіть писати коментарі на самій дошці. Розмір і розміщення зображення можна змінювати за допомогою простого дотику до екрану. 


Ця технологія робить один комп’ютерний клас працездатною моделлю інтерактивного навчання.  Уявіть, що весь клас може поринути в сафарі-парк Африки за допомогою відео, звуків тварин і картографічного зображення.


Дослідження неодноразово показали, що учні вчаться краще, коли їхня увага зайнята пізнавальними завданнями виведеними на мультисенсорний дисплей. 
Інтерактивні дошки полегшують мультимедійне навчання, і ця співпраця кардинально може змінити як ставлення  так і знання учнів до предметів, що викладаються за допомогою новітніх інтерактивних комплексів.

Тарабан В.А. завідувач ММК відділу освіти Очаківської міської ради

«Енергія» виявляє найенергійніших



В контексті виконання положень Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року щорічно проводиться Обласний конкурс «Енергія-2018». Його мета - привернення уваги освітян, учнів, громадськості до таких важливих для людства проблем  як енергозбереження, енергоефективність і раціональне використання природних енергетичних ресурсів, а також з метою реалізації принципів світового бренду STEM-освіти, що сприятиме вирішенню майбутніх технічних проблем людства через створення умов для ініціювання допитливості учнів, підвищення престижу природничих наук. У конкурсі беруть участь учні 5-11 класів  закладів загальної середньої освіти регіону.


Цьогоріч захід проводився за такими номінаціями: «Дослідження фізичних основ добування і споживання енергії», «Моє рішення: застосування хімії в енергозберігаючих технологіях», «Дослідження енергозберігаючих процесів у живій природі».


В заочному етапі конкурсу взяли участь учениці 10 класу Очаківської ЗОШ № 4 - Коршунова Мілена («Дизельне пальне з пластику») та Жукова Аліна («Заміна пластикових, поліетиленових пляшок (упаковок) на природний матеріал із трави та листя»). За результатами заочного етапу Аліна була запрошена на очний етап.


29 листопада, в місті Миколаєві відбувся очний етап обласного конкурсу 
«Енергія-2018» на якому Жукова Аліна  презентувала власні дослідження. Її презентація викликала у журі та присутніх неабиякий інтерес.  


У  своїй номінації «Моє рішення: застосування хімії в енергозберігаючих технологіях» юна дослідниця посіла  друге місце, за що нагороджена дипломом та  цінним подарунком. Побажаємо їй та її наставнику Череватенко О.Д. подальших творчих успіхів!
За матеріалами   Череватенка О.Д., учителя Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4