середа, 31 січня 2018 р.

«Вчителі англійської мови – агенти змін»

В рамках реформування системи освіти та впровадження Концепції «Нова українська школа» Міністерство освіти і науки України спільно з Британською Радою в Україні започаткували спільний проект «Вчителі англійської мови – агенти змін». Мета проекту – покращення якості викладання англійської мови в Україні, підготовка тренерів, які будуть надавати методичну допомогу вчителям на місцях.
Взяти участь у цьому проекті зголосилися 600 вчителів з різних областей України, але після конкурсного відбору з них було відібрано 75 педагогів (5 осіб від Миколаївської області).

Перед проходженням освітнього курсу з учасниками програми спілкувалися: заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, головний спеціаліст сектору мовної політики МОН Оксана Коваленко, секретар українського відділення Міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної (IATEFL) Олександр Шаленко.

Після проходження інтенсивного курсу «агенти змін» Каргіна О.В., вчитель англійської мови Куцурубського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка отримала сертифікат, який підтвердив отриманий статус «Тренера».


29 січня цього року на базі ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 імені П.П. Щмідта Олександра Володимирівна провела тренінг “Success 4 Skills. Understandingand Promoting 21st century skills” ("Успіх 4 навичок". Розуміння та пропаганда навичок 21 століття") в рамках реалізації зазначеного проекту. Лейтмотивом інноваційного заняття стали слова відомого американського соціолога та футуролога Елвіна Тоффлера «У ХХІ столітті неграмотні не ті, хто не вміє читати і писати, а ті, хто не вміє вчитися, а ще -  забувати те, чого  навчився, й перевчатися».

Під час тренінгу вчителі англійської мови освітніх закладів Очаківського району та м. Очакова навчалися визначати навички 21 століття, які надзвичайно потрібні шкільній молоді, яка вступатиме в самостійне життя. До них відносяться вміння ефективно спілкуватися та працювати в команді, критично мислити і вирішувати проблемні питання. Діти повинні  вміти зрозуміло пояснювати власну думку, засвоювати мінливі технології та орієнтуватись у стрімкому інформаційному потоці. Тому сучасні вчителі мають працювати над створенням сприятливого освітнього середовища для розвитку цих навичок.


Однак і сам педагог має навчитися швидко змінюватися, щоб відповідати вимогам часу та навчати сучасне покоління дітей. Чотирьохгодинний тренінг, пронизаний новітньою інформацією, продуктивною роботою та плідною міжособистісною співпрацею, підтвердив, що більшість вчителів англійської мови  готові до змін відповідно до потреб сучасного суспільства.

Маю надію, що педагоги, які викладають англійську мову отримали творчий поштовх до активної співпраці, яка сприятиме в майбутньому вирішенню складних завдань, які ставить Концепція «Нової української школи» перед вчителем 21 століття та сподіваюся на подальшу співпрацю.


Каргіна О.В., тренер проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін», учитель англійської мови Куцурубського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка 

понеділок, 29 січня 2018 р.

Волейбольні змагання проведено в Очаківському ЗЗСО №2

Для любителів волейбол — поширена розвага і спосіб відпочинку завдяки простоті правил і доступності інвентарю. Для учнів це обов’язковий вид спорту, який входить до обласних Спортивних ігор серед загальноосвітніх навчальних закладів.


Для відбору та підготовки команд до участі в обласному етапі 25-26 січня 2018 р. в ЗЗСО №2 імені П.П. Шмідта були проведені ХVІІ  Спортивні ігри з волейболу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
                                                                     
Методист ММК відділу освіти Датій Т.В. на належному рівні провела організаційно-настановчий етап підготовки до змагань, очоливши роботу мандатної комісії. Обов’язки головного судді виконувала Треліс Х.О., вчитель фізичної культури ЗЗСО №4, секретарем змагань призначено Бичкова О.О., вчителя фізичної культури ЗЗСО №4.


Змагання розпочалися з урочистого шикування команд, доповіді й оголошення порядку ігор. З гравцями проведено обов’язковий інструктаж з правил безпеки, організовано чергування медичного працівника.
В змаганнях прийняли участь команди від всіх шкіл міста. В результаті запеклої боротьби визначилися переможці двобоїв.

Серед дівчат:  
     І місце  – учні ЗЗСО №2 (керівник команди Бичков О.О.)
     ІІ місце – учні ЗЗСО №4 (керівник команди Треліс Х.О.)
     ІІІ місце – учні ЗЗСО №1 (керівник команди Онищенко С.А.)
Серед юнаків:
  І місце  – учні ЗЗСО №1(керівник команди Онищенко С.А.)
  ІІ місце – учні ЗЗСО №4 (керівник команди Треліс Х.О.)
  ІІІ місце – учні ЗЗСО №2(керівник команди Бичков О.О.).

Невдовзі збірні команди юнаків та дівчат будуть захищати честь рідного міста на обласних змаганнях. Маємо надію, що копітка підготовка сприятиме зіграності обох збірних та принесе вагомий результат нашим спортсменам.

Юні дослідники МАН презентували свої роботи

Невід`ємною складовою роботи з обдарованою молоддю в Очаківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта є участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів  Малої академії наук.


23 січня 2018 року на базі школи проходив І етап конкурсу-захисту. Роботи юних науковців оцінювало журі, до складу якого входили начальник відділу освіти Голян Л. А., завідувач ММК Тарабан В. А., методист ММК Головня Л. А. та керівник міського методичного об’єднання вчителів географії Тихомирова В.В. ЗОШ №2.

Призери минулорічного обласного конкурсу, учениці 11 класу, Васькова Аліна та Іванова Марина продовжили роботу над своїми дослідженнями. Так, Іванова Марина, під керівництвом вчителя української мови та літератури Кобець Н.С. (відділення МАН «Філософія та суспільствознавство», секція «Педагогіка») вивчала питання «Розвиток  критичного мислення на уроках української мови та літератури».

 Васькова Аліна, під керівництвом вчителя історії та правознавства Вишинської О.С., працювала над «Дослідженням досвіду впровадження норм про учнівське самоврядування на прикладі загальноосвітніх закладів міста Очакова» (відділення «Історія України», секція «Правознавство»).

Вперше брала участь у конкурсі – захисті учениця 10 класу Тригуба Валерія, яка презентувала роботу «Дослідження змін клімату та їх вплив на екологію рідного краю» (відділенням «Науки про Землю» секцією «Кліматологія та метеорологія»). Її дослідженням опікувалися два керівники: вчитель географії Іщенко Тетяна Андріївна та вчитель біології, екології Безлепкіна Наталія Вікторівна.

Та крім основних керівників дослідженнями опікувалися Полова Т.В., практичний психолог, Яровенко О.О. та Козаченко Л. С., вчителі української мови, оформлення робіт здійснювали Бабченко А.А. та Афанасьєв І.Г., вчителі інформатики. І

Під час захисту старшокласники від журі отримали схвальні відгуки про свої дослідження та рекомендації щодо їх доопрацювання. у.

08 - 10  лютого 2018 року у м. Миколаєвівідбудеться ІІ (обласний) етап Конкурсу. Бажаємо успіхів та достойних результатів юним дослідникам та їх керівникам.


                За матеріалами Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта

понеділок, 22 січня 2018 р.

До дня Соборності пройшли міські змагання

До Дня Соборності України 20 січня 2018 року в Очаківській дитячо-юнацькій спортивній школі проведено показові виступи юних дзюдоїстів (тренери-викладачі Шерстюк Олександр Вікторович та Казачишин Денис Степанович).
Спортсмени продемонстрували свою майстерність та вправність з цього виду спорту. Серед найменших вихованців 6-7 років  проведено перші атестаційні змагання з боротьби дзюдо. 

За ініціативи директора ДЮСШ Сакевича В.В. вперше в м. Очакові проведено  турнір «Американка» з фут-волею (волейбол ногами). Учасниками змагань стали команди різновікових категорій від учнів 5-х класів до спортсменів  пенсійного віку. Учасники  показували власну технічну майстерність з футболу (прийом м’яча, зупинка, подача, жонглювання тощо).

Всього в турнірі взяли участь 6 команд: «Чорне море», «Центр», «Маяк», «Бєня і Конь», «ДЮСШ», «Дуда». Третє місце посіла команда «ДЮСШ» (Цюник Олег та Григорчик Роман). Друге місце – команда «Центр» (Джаноян Артур та Точанський Денис). Перше місце завоювала команда «Маяк» (Фрицак Віктор та Казачишин Денис).

Всі учасники були нагороджені грамотами та медалями, а за перше місце команду-переможницю нагородили грошовою винагородою 1000 гривень.  
Змагання відбулися за підтримки міського голови, відділу культури, молоді, спорту, туризму та релігій, та відділу освіти Очаківської міської ради.


Бажаємо спортсменам нашого міста майбутніх перемог та високих досягнень!

В Очакові відзначили Акт злуки УНР і ЗУНР


Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути. 
                                                                                          В’ячеслав Липинський

22 січня – Україна відзначає 100-річчя з проголошення незалежності Української Народної Республіки та 99-у річницю проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу (День Соборності).

Цим подіям був присвячений урочистий мітинг, який відбувся 22 січня 2018 року о 09.30 у м. Очакові, біля пам’ятника загиблим воїнам АТО. Згадуючи знакові події Голян Л.А., начальник відділу освіти Очаківської міської ради, звернулася до присутніх учнів, педагогів, працівників міських органів влади з побажанням пам’ятати уроки вітчизняної історії, берегти нашу державу та її народ від розбрату та ненависті.

 Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти коротко згадав події майже сторічної давності, наголосивши на вікопомному історичному значенні Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину державу: «Незважаючи на розбіжності й власні амбіції, лідери двох українських держав перед загрозою смертельної небезпеки дійшли згоди щодо об'єднання. Здійснилася мрія багатьох поколінь борців за незалежність і соборність України».

На знак пошани полеглим за незалежність та єдність нашої Батьківщини присутні поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам АТО.

О 10.00 у приміщенні Очаківського міської ради відбулося урочисте дійство до Дня Соборності України «Соборна та єдина – рідна Україна».


середа, 17 січня 2018 р.

До 100-річчя бою під Крутами


Шановні колеги!
22 січня 2018 року виповнюється 99-та річниця проголошення Акта Злуки УНР й ЗНР(1919) і 100-та річниця прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (1918), який проголошував УНР «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».

29 січня цього року, у День пам’яті Героїв Крут, минає 100 років героїчного бою під Крутами, що відбувся під час наступу московсько-більшовицьких військ на Київ (1918) та став символом стійкості і патріотизму української молоді