четвер, 29 листопада 2018 р.

Готуємо дошкільника до Нової української школи



Вступ до школи - велика подія в житті кожної дитини, якісно початок у його розвитку. В дошкільному віці головним засобом виховання залишаєтья гра. Через неї малеча вступає в соціальні стосунки з дітьми та дорослими, набуває елементарних знань та життєвих компетентностей.


У школі учень переходить до нових видів систематичної навчально-трудової діяльності, що вимагає зосередженості і значного напруження сил. Багатшими і різноманітнішими стають її стосунки у колективі. До цих серйозних змін необхідно завчасно готуватися педагогам. Велика роль у цьому відіграє дитячий садок, школа, сім'я.

   
Неперервність дошкільної та початкової ланок освіти забезпечується, як підготовкою дітей до школи, так і створенням оптимальних педагогічних умов для безкризового переходу до наступної освітньої ланки - тобто адаптації дитини до навчання у школі.


Саме цій проблемі 28 листопада 2018 року в НВК «Сонечко» м. Очакова було присвячене міське методичне об’єднання вчителів початкових класів та вихователів дошкільних груп навчальних закладів міста. Тема «Забезпечення наступністі між початковою та дошкільною ланками» домінувала під час теоретичної та практичними частинами.



Перед учасниками заходу виступив практичний психолог Корнієнко О.О. з питання «Встановлення рівня психолого-мотиваційної готовності до навчання у школі вихованців старших груп», музичними керівниками Чорною Н.В. та Носенко Я.А. проведено майстер-класи за методикою Карла Орфа.



На високому методично-організаційному рівні пройшла практична частина заходу в старших групах – заняття з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування з елементами грамоти «Хто-хто в теремочку живе?» - вихователь Матющенко Д.О. та заняття з логіко-математичного розвитку «Пригоди Сонечка» - вихователь Яровенко Н.О.



Спільні заходи дають можливість працівникам дошкільного закладу і школи розв’язувати нагальні питання, які виникають у процесі спільної роботи, виявляти недоліки, що заважають здійсненню наступності в роботі, визначати способи вдосконалення навчально-виховної роботи.

Датій Т.В. методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради

вівторок, 27 листопада 2018 р.

Відбулося методичне об’єднання вчителів 3-4 класів



23 листопада 2018 року на базі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулося чергове засідання членів міського методичного об’єднання вчителів 3-4 класів.


Привітавши учасників Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти Очаківської міської ради, поділився новинами, які були озвучені під час обласного індуктивного пролонгованого семінару «Формування регіонального науково-методичного середовища в умовах реформування системи освіти» (15.11.2018 р.).


Були надані рекомендації щодо використання в освітньому процесі нетипових навчальних програм, присутні були ознайомлені з процедурою обміну сертифікатів на посвідчення для вчителів, які проходили курси НУШ у 2018 році.


Тур Т.П. провела відкритий інтегрований урок з української мови і образотворчого мистецтва у 4 класі.  Тема уроку української мови  "Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Роль прикметників у мовленні". Тема уроку образотворчого мистецтва " Народне мистецтво витинанки. Створення вазонової композиції". Діти продемонстрували гарні мовленнєві компетентності, вміння взаємодіяти під час виконання завдань з учителем та між собою (в групах), а досконале володіння технікою роботи з папером сприяло виготовленню різнокольорових витинанок.


Клімчук С.Г.,  (ЗОШ І-ІІІ ст.№1) та Колодиста О.В., (ЗОШ І-ІІІ ст.№2) ознайомили колег із питанням «Урок у початковій школі в умовах поетапного переходу до Нової української школи», Ворошилова О.М., (ЗОШ І-ІІІ ст.№2) та Саскевич О.В., (НВК «Сонечко»)  проаналізували проекти Типових навчальних програм з української мови для 3-4 кл. (згідно листа МОІППО від 10.10.2018 р. № 2.2-2743).  

                
Також педагоги поділилися досвідом використання годин варіативного складника навчального плану та особливостями підготовки до участі в міському етапі предметних олімпіад учнів початкових класів.  

середа, 21 листопада 2018 р.

МАНівці взяли участь в осінній сесії

Нещодавно учні закладів загальної середньої освіти міста Очакова приймали вітання щодо вступу до Миколаївського територіального відділення Малої академії наук України. А 9, 16, 17 листопада вони вже брали участь в осінній сесії МАН.


Робота наукових секцій пройшла змістовно, насичено. Слухачі були ознайомлені з  характеристикою наукового дослідження його структурою, етапами роботи, принципами аналізу першоджерел, орієнтовною тематикою науково-дослідницьких робіт.

Під час роботи   юні науковці познайомились з керівниками та консультантами обласних секцій, дізнались про вимоги до написання роботи, визначились з темами майбутніх досліджень та дізнались про систему роботи Миколаївського обласного територіального відділення МАН України.

Сподіваємось, що  всі учасники осінньої сесії плідно працюватимуть над обраною темою і отримають призові місця у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

 Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради















понеділок, 19 листопада 2018 р.

Як створювати сучасне методичне середовище


15 листопада 2018 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся індукційний пролонгований семінар «Формування регіонального науково-методичного середовища в умовах реформування системи освіти: інноваційні підходи до організації методичної роботи з педагогічними працівниками» у якому взяв участь Тарабан В.А.,  завідувач науково-методичних служби міста.
Із вітальним словом до учасників Семінару звернувся Шуляр Василь Іванович, д.пед.наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, директор МОІППО, заслужений учитель України, який наголосив на важливості заходу та запропонував спільно визначити шляхи удосконалення діяльності науково-методичних установ органів управляння освітою місцевого самоврядування, для формування цілісного регіонального освітнього простору.
Педагогіка партнерства, філософія учителецентризму, компетентнісного, діяльнісного, інтегрованого підходів визначені пріоритетними напрямками, що дозволять удосконалити якість методичного сервісу в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».
Стойкова Вікторія Володимирівна, к.пед.н., заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, детально ознайомила учасників Семінару із особливостями організації середовища професійного розвитку педагогів, побудованого на діяльнісних засадах. Генерування нових ідей і професійне зростання педагогів – визначено основними завдання методичних служб.
Як серед великої кількості різноманітних технологій обрати ту, що забезпечить очікуваний результат? Яким формам надати перевагу: традиційним (перевіреним роками) чи інноваційним, чи можливо їх поєднувати? На ці та багато інших питань учасники Семінару отримали відповіді, здійснивши порівняльний аналіз інноваційних та традиційних форм організації методичної роботи з педагогами, визначивши шляхи їх використання та інтеграції.
Під час когнітивно-діяльнісного модуля «Нові форми – новий зміст методичної роботи» учасники семінару мали можливість напрацювати досвід у роботі локацій:
«Воркшоп». Вивчення професійної діяльності педагога в андрогогічний період (модератор Олійникова Наталя Дмитрівна, методист міського методичного кабінету управління освіти Первомайської міської ради).
«Веб-квест». Пошукові форми організації методичної роботи (модератор Богданова Ольга Олексіївна, заступник начальника маркетингового відділу видавничого дому «Освіта», автор і засновник «Інтегральної освітньої платформи).
«Конвент». Розроблення Концепції інформальної освіти педагогів в умовах суспільства знань (модератор Бурлака Тетяна Юріївна, методист навчально-методичної лабораторії управління розвитком регіональної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти).
Практико-зорієнтовані форми роботи з організації та проведення інноваційних методичних заходів із педагогічними працівниками, детальні консультації щодо розроблення окремих нормативних документів (концепцій, програм, розпоряджень, наказів тощо) доповнили професійний досвід працівників методичних служб.
Робота Семінару пройшла в атмосфері співпраці та конструктивного діалогу. У заході взяли участь понад 60 осіб.

пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

Апробація – попереднє випробовування для випускників



14 листопада 2018 року 22 учні 11-х класів закладів загальної середньої освіти міста взяли участь в апробації тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з історії України. Метою тестування є визначення рівня складності завдань, що будуть використані для укладання тестів основної сесії ЗНО Українським центром оцінювання якості освіти.


Апробація в цьому році буде проведена  ще з двох навчальних дисциплін: математика (20 листопада), географія (12 грудня). До тестування усіх добірок буде залучено 75 випускники шкіл, які виявили бажання та планують складати ЗНО з означених навчальних дисциплін.
Бажаємо успіхів учаникам апробації у складанні тестів!

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Екологічна посмішка малої Батьківщини


10 листопада 2018 року в приміщенні Будинку художньої творчості Миколаївської обласної ради відбувся регіональний конкурс екологічної просвіти серед агітбригад закладів загальної середньої освіти. Програма конкурсу передбачала виступ за темою «Моя мала Батьківщина».


Команда «Екосмайл», яка складалася з талановитих та артистичних дівчат Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 креативно, творчо, різнобарвно захистила таку близьку для сприйняття оточуючими тему.  


За свій зворушливий виступ юні актори-аматори були нагороджені цінним подарунком посівши четверте місце серед 12 колективів з екологічної просвіти області.
Вітаємо художній колектив ЗОШ №4 та їх наставників, бажаємо нових творчих успіхів!

Молодіжний муніципалітет розпочав свою роботу


12 листопада в приміщенні Очаківської ЗОШ № 2 імені П.П. Шмідта відбулося перше засідання, цього навчального року, Молодіжного муніципалітету м. Очакова, в якому взяли участь голови шкільних самоврядових організацій закладів загальної середньої освіти та їх куратори.


На порядку денному були питання  вибору голови, заступника, секретаря ММ. На зібранні учні прозвітували про роботу учнівського самоврядування в своєму закладі, затвердили списки та план роботи на поточний навчальний рік. Учасники зльоту «Лідери Миколаївщини» розповіли про заходи, які були проведені в рамках цього заходу.


Кандидати на управлінські посади Молодіжного муніципалітету оприлюднили власні передвиборчі  платформи перед присутніми. Шляхом відкритого голосування були обрані: голова - Как Марія, учениця Очаківської ЗОШ № 4, заступник – Мазур Даря, учениця Очаківської ЗОШ № 2, секретар – Зінченко Наталія, учениця Очаківської ЗОШ № 1.


Попереду у членів міського муніципалітету багато цікавих планів та задумок, які вони обов’язково реалізують за підтримки дорослих.  



понеділок, 12 листопада 2018 р.

День української писемності та мови відзначили в освітніх закладах


Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника  творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Мова є одним з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.


9 листопада – День української писемності та мови, який вкотре відзначає  уся наша країна. Традиційно, в закладах освіти міста відбувся ряд заходів із нагоди   Дня української писемності та мови, метою яких було донести    до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.


Особливою  подією в цей день є написання всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. До його написання долучилися і вчителі, і учні: всього 304 особи. Наймолодшою учасницею стала шестирічна учениця ЗОШ № 4 Дар’я Хмиляк, найстаршою учасницею – вчитель історії ЗОШ № 4 Чуприна Є.Г.    Виділено і найактивнішого учасника: ним стала учениця 11 класу Очаківської ЗОШ № 2 ім. П.П. Шмідта Чорноморець Олександра. Найбільш дієву організаційну допомогу надала вчитель української мови та літератури ЗОШ № 2 Воєвода М.П.


Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова у навчальних закладах, на вулицях міст і сіл. Вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.


30 років рідній школі!



8 листопада пройшли урочистості присвячені 30-річчю Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. 1 вересня 1988 р. перший директор Кукін А.А. запросив до навчання в новозбудованому закладі 1022 учні, якими опікувалися 72 педагоги.


На святі були присутні почесні гості – Бичков С.М., міський голова, Васьков О.В., заступник міського голови, Голян Л.А., начальник відділу освіти Очаківської міської ради, Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти.


Сергій Миколайович привітав усіх присутніх з «круглою» датою, ознайомив з планами щодо подальшого поліпшення матеріально-технічної бази школи, а також подарував новенький комп'ютер.


Людмила Анатоліївна, яка розпочала свій трудовий шлях у ЗОШ №4   побажала творчих успіхів і професійних злетів педагогічному колективу   та примноження корпоративних традицій освітнього закладу, подарувавши USB-колонку для проведення виховних заходів.


Директор школи Тімашова Ю.Б. провела історичний екскурс рідною школою, згадавши знакові події, відмітила досягнення вчительського колективу, учнів, які стали своєрідною візитівкою закладу.  


Педагогічний і учнівський колективи школи взяли участь у святковому концерті, який доповнив яскравими, вражаючими номерами зразковий ансамбль танцю "Радість" під керівництвом Т.Поночевної.


Батьки також долучилися до поздоровлень і подарували вчителям, які працюють та, які знаходяться на заслуженому відпочинку, смачний торт.


Працівники відділу освіти Очаківської міської ради бажають  школі подальшого процвітання, талановитих учнів, вдячних батьків, досягнень у нелегкій праці – вихованні підростаючого покоління!



вівторок, 6 листопада 2018 р.

Вітаємо нових членів наукового товариства МАН!


20 жовтня 2018 року,  з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді  в місті Миколаєві проведено тестування з базових предметів щодо вступу до Миколаївського відділення Малої академії наук. У випробуванні взяли участь  учні 9-х класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста. Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації відзначив високі показники продемонстровані нашими вихованцями під час вступу. 

Вітаємо учнів, які успішно склали обласне тестування і стали слухачами наукових відділень Миколаївського територіального відділення Малої академії наук України у 2018-2019 навчальному році:


№ з/п
Назва секції МАН
Прізвище, ім’я учня
Заклад освіти
1
«Історія України»
Цимбалюк Діана
ЗОШ № 4
2
Трасіух Єлизавета
ЗОШ № 4
3
Фидоренко Данило
ЗОШ № 4
4
«Філософія»
Коняєва Діана
ЗОШ № 4
5
«Правознавство»
Віняр Олександра
ЗОШ № 2
6
«Біологія людини»
Погорєлова Юлія
ЗОШ № 2
7
Загреба Ростислав
ЗОШ № 2
8
«Хімія»
Федорович Діана
ЗОШ № 4
9
«Українська мова
Баутіна Марія
ЗОШ № 2
10
Гуменюк Анна
ЗОШ № 2

Бажаємо нашим юним науковцям успіхів у подальшому навчанні!