середа, 27 березня 2019 р.

Нова школа - нові технології


22 березня 2019 року на базі Очаківської ЗОШ № 4 було проведено міський семінар «Упровадження інноваційних здоров’язбережувальних технологій в освітній процес», участь у якому взяли заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи, вчителі основ здоровя.

Під час теоретичної частини перед педагогічними працівниками виступила Кутюхіна В.І., начальник відділу Очаківського бюро правової допомоги, яка розповіла про чинні види правової допомоги учасникам освітнього процесу, що гарантуються державою. Також вона ознайомила присутніх з алгоритмом дій в закладі освіти, якщо зафіксована ситуація булінгу, або домашнього насильства.


Ваврик І.О, начальник відділу активної підтримки безробітних Очаківської міжрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості розповіла про  широкі можливості консультаційної мережі «Моя професія» для учнів 9-11 класів. Усі учасники заходу отримали коди доступу до системи й тепер мають можливість залучити учнів до отримання консультації, щодо вибору свого професійного майбутнього.

Під час практичної частині семінару був проведений відкритий урок – подорож «Стежками здоров’я» у 5–а кл. (Устинова С.Г., вчитель основ здоровя, заступник директора з виховної роботи Очаківської ЗОШ № 4.) та відкрита виховна година в 4 кл. «Продукти харчування : наші друзі і вороги» ( Тур Т.П., вчитель основ здоровя Очаківської ЗОШ № 4).

                    Лясота М.В., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради





понеділок, 25 березня 2019 р.

З дитсадка до Нової української школи


Як трансформувалося розуміння про наступність між дошкільною та початковою освітою зі стартом Нової української школи відстежували педагоги 21 березня 2019 року на базі Очаківського закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок» та Очаківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 ім. П. П. Шмідта Очаківської міської ради.


На базі  міських освітніх закладів кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО проведено міжрайонний семінар «Наступність дошкільної та початкової освіти на засадах ідей та положень Концепції «Нова українська школа» для педагогів закладів дошкільної освіти, учителів початкових класів загальноосвітніх шкіл Березанського, Вітовського, Миколаївського, Очаківського районів та Березанської, Коблівської, Галицинівської, Шевченківської, Воскресенської, Веснянської, Михайлівської, Нечаянської, Ольшанської, Куцурубської, Чорноморської об’єднаних територіальних громад.


Вітали учасників семінару Людмила Голян, начальник управління освіти Очаківської міської ради; Олена Боброва, директор Очаківського закладу дошкільної освіти № 1 Очаківської міської ради та маленькі вихованці закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок».

Тетяна Вареник і Руслана Даниленко, методисти кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, виступили з інформацією про наступність дошкільної та початкової освіти на засадах ідей і положень Концепції «Нова українська школа».
Учасники заходу відвідали інтегроване заняття в старшій групі «Гра-подорож до весняного лісу», яке проводила вихователь Очаківського закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок» Очаківської міської ради Вікторія Кудряшова.


Разом із першокласниками та Альоною Овсянко, учителем Очаківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 ім. П. П. Шмідта Очаківської міської ради, педагоги Миколаївщини працювали з детективним, дослідницьким і соціальним кейсами на уроці «Домашні улюбленці» інтегрованого курсу «Я досліджую світ».


А на «Іграх патріотів» Олексій Бичков, учитель Очаківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2, об’єднав у дві команди дітей дошкільного віку та учнів першого класу зазначених вище закладів освіти. Під час семінару проведено методичний міст «Інноваційні технології дошкільної та початкової освіти в забезпеченні наступності та перспективності в роботі». 

Цікавим досвідом роботи поділилися: Володимир Тарабан, завідувач методичного кабінету відділу освіти Очаківської міської ради; Ольга Яровенко, директор Очаківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 ім. П. П. Шмідта; Наталія Фоміна, заступник директора з навчально-виховної роботи Очаківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 ім. П. П. Шмідта; Олена Боброва, директор закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок» та Зінаїда Куцька, вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок».


Дедалі нагальнішим стає питання забезпечення цілісного розвитку особистості на всіх рівнях освіти і тому завдяки спільним зусиллям педагоги впевнено крокують ще не протореними стежками до Нової української школи.


пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Юні знавці історії здобули перемогу!



17 березня 2019 року на базі Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 51 відбувся ІІ (обласний) етап ХХІ Всеукраїнського турніру юних істориків у якому взяли участь 17 команд.

До збірної команди нашого міста ввійшли:
-       Березюк Дмитро, учень 11 класу Очаківської ЗОШ № 1;
-       Лясота Владислав, учень 10 класу Очаківської ЗОШ № 2;
-       Дмитренко Юлія, учениця 10 класу Очаківської ЗОШ №2;
-       Как Марія, учениця 10 класу Очаківської ЗОШ №4;
-       Шевченко Олександр, учень 10 класу Очаківської ЗОШ №4.

Всі учасники турніру були розподілені на групи по 4 команди в кожній. Наша команда увійшла до групи з 5 команд це Миколаївський класичний ліцей, м.Снігурівка,
смт. Березанка, та смт. Березнегувате.



Учасники команд підготували доповіді на 12 питань та виступали в ролі доповідачів, опонентів, рецензентів та спостерігачів.

Команда з Очакова виступала впевнено та результативно. Всі учасники працювали злагоджено, активно, демонстрували гарні знання з історії, ерудицію, вміння вести полеміку.

З п’яти доповідей учасників турніру доповідь нашої учениці Как Марії визнана найкращою. Вона змогла глибоко розкрити тему, вагомо аргументувати свої погляди, логічно викласти зміст, а також підкорила журі емоційним, майже артистичним виступом.

Дмитренко Юлії випав жереб бути опонентом, з роллю якого вона також добре впоралась.
Владислав Лясота показав себе  чудовим  рецензентом, що також відмітили судді, відзначивши його гарне володіння фактичним матеріалом, вміння адекватно реагувати на позицію доповідача, вміння робити логічні висновки.



Березюку Дмитру та Шевченко Олександру випало бути спостерігачами. Хлопці гарно впоралися із цим завданням, продемонструвавши вміння вести полеміку. Їхні запитання були доречними, коректними, та свідчили про глибокі знання з різних питань.

Команда юних очаківців отримала найбільшу кількість балів (96 б.) серед команд своєї групи, а це  ІІ результат після команди Миколаївського юридичного ліцею.

Вітаємо наших юних істориків з перемогою!

Чуприна Є.Г., керівник команди, вчитель історії Очаківської ЗОШ №4


пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Баскетболісти демонстрували вправність та майстерність



12 – 15 березня на базі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулися обласні зональні спортивні змагання з баскетболу на які завітав Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти Очаківької міської ради та привітав учасників.


У змаганнях взяли участь чотири команди хлопців та дві команди дівчат.

Кожна гра була цікавою та захоплюючою, юні спортсмени завзято змагалася за звання найкращих. До самого завершення змагань зберігалась інтрига, тому що усі команди були сильні та варті перемоги.


Серед своєї групи команд юнаки міста Очакова посіли ІІІ місце, а команда дівчат виборола ІІ місце.  


Бажаємо юним спортсменам та їх тренеру Богаченко З.М. подальших спортивних перемог!

понеділок, 4 березня 2019 р.

В передчутті весни поезія лунала



В останній день зими, з найкращими сподіваннями на весну, оновлення природи та почуттів, у бібліотеці Очаківської загальноосвітньої школи  № 4 на ліричний захід «Кохання – це основа світу» зібралися старшокласники. Цей захід разом із учнями підготувала шкільний бібліотекар Фрицак Олена Степанівна.


Спочатку діти розповідали про кохання великих поетів (Тарас Шевченко, Іван Франко, Сергій Єсенін, Володимир Сосюра), слухали пісні на слова їхніх. Вразило те, як серйозно молодь сприймає розмови про найпотаємніше. Потім учні самі декламували улюблені вірші та співали. Особливо сподобалось присутнім виконання пісень Діаною Цимбалюк під гітарний акомпанемент Максима Якименка. Тетянка Литвинова змогла до сліз зворушити присутніх ліричною поезією.


Такі заходи позитивно впливають на почуття молоді й на сьогодні вони так необхідні. Присутні педагоги щиро дякували адміністрації Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, Олені Степанівні за можливість бути присутніми на святі поезії.  Нових творчих знахідок!
                             Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради

пʼятниця, 1 березня 2019 р.

Нові освітні технології в навчально-виховному процесі


В останній день зими, 28 лютого 2019 року, в Очаківській загальноосвітній школі № 4 відбувся семінар-практикум «Сучасні освітні технології як засіб підвищення ефективності навчального процесу» для вчителів фізики та економіки шкіл міста.

Спочатку педагоги відвідали урок астрономії «Дивовижний світ зоряного неба», який підготував та провів вчитель фізики вищої категорії, вчитель-методист Череватенко Олег Дмитрович. Це був урок-захист учнівських проектів тому участь у ньому взяли не лише учні 11 класу, які вивчають астрономію, а й учні 10 класу, які цікавляться цим предметом. Теми проектів були присвячені  астрономічним проблемам - «Земля – найчарівніша планета Сонячної системи», «Місяць і його дослідження», «Марс - Червона планета», «Малі тіла Сонячної системи». Проблеми екології були досліджені в роботах - «Екологічні проблеми космосу. Космічне сміття»,   Зацікавила присутніх також тема «Ілон Маск – прорив в освоєнні космосу».


Презентація одного проекту тривала 5-7 хвилин, але підготовча робота учнів потребувала глибоких знань предмету, значної кількості опрацьованого матеріалу, вміння відсортувати необхідне від зайвого.  

Урок з економіки в 11 класі на тему «Безробіття» провела Стрельцова Світлана Іванівна. Для проведення заняття використано елементи тренінгу, відеоролики, сучасні педагогічні прийоми (гра «Вірю – не вірю», вправи «Світлофор», «Гронування»), що позитивно вплинуло на розкриття такої болючої в наш час теми. Заздалегідь були підготовлені експерти, які розповіли про історію виникнення безробіття, його види  та наслідки. Діти працювали в групах, виконуючи завдання вчителя, розв’язували задачі. В кінці уроку учні відповіли на питання психологічного тесту «Яка робота вам підходить?» і поділилися з присутніми враженнями від уроку.

В ході інформаційно-теоретичної частини заходу методист міського методичного кабінету Головня Л.А. наголосила на тому, що інновації в освіті повинні бути спрямовані на створення особистості, налаштованої на успіх в будь-якій області застосування своїх можливостей, охарактеризувала найбільш поширені інноваційні технології.

Фоміна Н.С., заступник директора Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. П.П. Шмідта поділилась досвідом організації позакласної роботи в школі. Зокрема, Наталія Сергіївна докладно розповіла про проведення тижня науки,  який пройшов в Очаківській школі №2 та проанонсувала подібні заходи на березень і квітень 2019 року.
Наприкінці семінару вчителі обмінялись досвідом із питання підвищення ефективності навчального процесу.

Головня Л.А., методист міського методичного кабінету відділу освіти Очаківської міської ради