понеділок, 25 лютого 2019 р.

Шануймо рідну мову!



Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі, вирішено   підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

21 лютого, починаючи з 2000 року,  щорічно в світі, а з 2002 року і в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято – ще один день пошанування рідної мови, до якого долучилися і заклади освіти нашого міста.

В цей день проведено правовий всеобуч для вчителів «Державна мова – українська», диспут «З історії української мови», лінгвістичні  ігри «Подорож океаном рідної мови», «Слів у мові мільйон», «Мова – це душа народу», «Розумники, розумниці», мовознавчий турнір «Нас єднає мова». пізнавальна хвилинка «Найдорожче добро народу – мова», мовний квест «Диво калинове – наша рідна мова», виховні години «Спілкуйся українською», «Наша мова, у тобі великого народу ніжна і замріяна душа», «Мова рідна – слово рідне», «Кращої, ніж рідна, мови не буває», вікторини «Цікаво про слово», «Рідна мова в іграх, віршах, загадках», конкурси малюнків тощо. В шкільних бібліотеках були оформлені тематичні виставки книжок.


21 лютого учні закладів освіти взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот», та мовознавчому турнірі підготовленому міською бібліотекою - «Нас єднає мова», дружно писали диктант «Україна в нас одна».



                             Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради
        
  



Творча майстерня працювала в НВК "Сонечко" для вчителів-початківців



21 лютого 2019 року на базі навчально-виховного комплексу «Сонечко» відбулося планове засідання міського методичного об’єднання вчителів 3-4 кл. загальноосвітніх навчальних закладів м. Очакова.


Відкритий урок у 3 кл. з української мови на тему «Власні та загальні іменники. Велика буква у власних іменниках» демонструвала класовод Саскевич О.В. Застосовуючи проблемний підхід, доцільно використовуючи фронтальні та групові форми роботи Олена Валентинівна майстерно створила «ситуацію успіху» для кожної дитини. Третьокласники почувалися впевнено та невимушено під час заняття, демонстрували гарні знання щодо володіння українською мовою.


Після уроку Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти Очаківської міської ради привітав третьокласників їх наставника та присутніх вчителів початкових класів із Міжнародним Днем рідної мови та побажав і надалі результативно та успішно опановувати рідну мову.


Відкритий виховний захід екологічного спрямування «Знай! Люби! Бережи!» провели з учнями 3-го класу вихователь Кулик І.В. та музичний керівник Носенко Я.А. Танцювальні, вокальні номери, декламування переконали малечу із середньої групи та присутніх учителів у необхідності  оберігати навколишнє природнє середовище.


Під час методичного заходу були обговорені питання - «Забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою» (Саскевич О.В., учитель НВК «Сонечко»); «Особливості та вимоги щодо проведення Державної підсумкової атестації в 4 класі» (Михлич А.С.,    учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№4); «EdEra – інтерактивна онлайн – освіта. Онлайн курс для вчителів початкових класів та особливості та результати навчання» (Клімчук С.Г., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1); «Нова українська школа: практична реалізація концепції в освітніх закладах міста Очакова» (Тарабан В.А., завідувач ММК).



                                         Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти Очаківської міської ради                                                                          


середа, 20 лютого 2019 р.

Педагогічна майстерня для вчителів початкових класів



15 лютого 2019 року Очаківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 вітала міських учителів 1-2 класів у стінах початкової школи. Планове засідання міського методичного об’єднання вчителів розглянуло важливі питання освітнього процесу початкової освіти. Педагоги ділилися досвідом щодо ефективного використання варіативної складової навчального плану, організації навчальних центрів як засобів забезпечення виконання  навчальних програм.  Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти розкрив переваги використання STEAM-освіти в початковій ланці.


Власний авторський урок демонструвала Усік Р.В. під час інтегрованого уроку математики та основ здоров’я: «Повторення  вивчених таблиць множення та ділення чисел на 2 і 3»  та «Правила харчування». Римма Вікторівна гостинно запросила учнів 2-А класу до математичного кафе, у меню якого були салати із свіжих прикладів, коктейлі з цифр, піца – задача, геометричний десерт тощо.


Юні кухарі нагадали присутнім про користь та звички здорового харчування, а класовод тим часом дивувала малечу цікавинками  про їжу. Під час заняття педагогу вдалося конструктивно поєднати математичний матеріал з проблемами дитячого харчування. Діти демонстрували вміння злагоджено працювати в парах, в команді, виконуючи різноманітні завдання.


 У 2018-2019 н.р. Очаківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стала першою школою в місті, яка запроваджує інклюзивну освіту згідно Концепції Нової української школи. Вчитель 1-А класу з інклюзивним навчанням Васькова Л.М. запросила присутніх у класну кімнату, провела міні-екскурсію до кімнати психологічного розвантаження (ресурсна кімната), презентувала власний досвід роботи щодо впровадження інклюзивного навчання.


                                             За матеріалами наданими адміністрацією Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1

четвер, 14 лютого 2019 р.

Атестація педагогічних працівників



Процедура атестації керівних та педагогічних кадрів передбачає відвідування навчальних занять, ознайомлення із системою роботи педагогів, вивчення передового педагогічного досвіду. Все це впливатиме на підвищення кваліфікаційного рівня вчителя (вихователя).


14 лютого 2019 р. у дошкільному навчальному  закладі №1 «Дзвіночок» м. Очакова  в  ІІ молодшій групі «Горобинка»  проведено відкритий захід - інтегроване заняття «Про ложку хочу більше знати і ведмедям розказати».


Заняття проводила вихователь Бабич Л.А., на якому були присутні педагоги закладу та завідувач  ММК відділу освіти Очаківської міської ради Тарабан В.А.


Під час пошуково – дослідницької діяльності свої  малечі вдалося розширити уявлення про різновиди матеріалів з яких виготовляються ложки. Вони вправлялися в умінні рахувати в межах «трьох», порівнювали предмети за розміром, вчилися передбачати можливий результат під час дослідів, проявляли кмітливість, спостережливість та пізнавальну активність.

Застосовуючи ігрові методи та прийоми Лариса Анатоліївна  прищеплювала  малятам інтерес до навколишнього середовища, виховувала дружні доброзичливі стосунки між дітьми.

середа, 13 лютого 2019 р.

На допомогу вчителю Нової української школи


Протягом лютого - червня 2019 року в закладах загальної середньої освіти м. Очакова буде здійснено апробацію посібника «Абетка літературознавця» (для учнів початкової Нової української школи).
Автор посібника - Шуляр Василь Іванович, доктор педагогічних наук, доцент, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України ділиться методиками та технологіями, які допоможуть учителю допомогти дітям пережити почуття задоволення (естетичного і інтелектуального) від прочитання художнього твору.
Сподіваємося що новий дидактичний посібник допоможе малечі швидше та якісніше оволодіти складною працею ЧИТАЧА.

Психологічний супровід інклюзивної освіти


На базі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 на базі якої якої впроваджено інклюзивне навчання 07 лютого 2019 року ММК відділу освіти Очаківської міської ради проведений навчально–практичний семінар для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів: «Діти з особливими освітніми потребами. Основні напрями психологічного супроводу».


Перед присутніми виступила Петрова Г.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 , яка поділилася пратичним досвідом щодо впровадження інклюзивного навчання.

Лясота М.В., методист ММК відділу освіти виступила  з доповіддю «Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої та дошкільної освіти».


Практичний психолог Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Полтарецька М.О. розповіла про індивідуальну роботу педагогів із дитиною з особливими освітніми проблемами.


Асистент вчителя із інклюзивного навчання Ніколаєв Є.М. ознайомив з роллю асистента вчителя в 1 класі, з основними функціями і завданнями, формами співпраці з батьками дитини, адміністрацією закладу, вчителем та практичним психологом.


Полтарецька М.О. провела з учасниками навчально–практичного семінару заняття з елементами тренінгу «Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного».
                                   Лясота М.В., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради


понеділок, 11 лютого 2019 р.

Вітаємо юних науковців!


07-09 лютого 2019 року відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів – членів Миколаївського територіального відділення Малої  академії наук України на якому юні науковці представляли власні дослідження та розробки.

Прізвище, ім’я учасника
Школа
Назва роботи
Керівник
Гладченко Анастасія
№ 1
Художня інтерпретація сучасної проблеми «дорослішання» у творах Й.Ягелло та О.Купріян (на прикладі польської та української літератури)
Соловян Л.А.
Рогатіна Ірина
№ 2
Проблема забруднення ґрунтових вод твердими побутовими відходами та виховання екологічної культури споживача
Іщенко Т.А., Безлепкіна Н.В.
Лясота Владислав
№ 2
Дослідження 3D – моделювання  та створення анімації на основі програми Blender
Токарєва О.О., Афанасьєв І.Г.
Жукова Аліна
№ 4
Оспівування  краси  рідного краю крізь  призму поетичного бачення
Верхоляк Л.О.
Коломієць Мирослава
№ 4
Роль діяльності Очаківського музею Р. Г.Судковського в розвитку культури і духовності
Жосан О.П.
Коршунова Мілена
№ 4
Опис фізико-географічного положення Очаківського району 

Хворостіна В.О.

   За результатами заочного оцінювання робіт, контрольного тестування з базових предметів, публічного захисту науково-дослідницьких робіт наші юні дослідники отримали схвальні відгуки, а Лясота Владислав, учень 10 класу виборов почесне ІІІ місце в секції «Технології програмування».
Щиро вітаємо юних науковців та їхніх керівників! Нехай ваші наукові відкриття стануть прологом успішної наукової діяльності у майбутньому! Здоров’я, добра та позитиву!
                                            Методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради Головня Л.А. 



Поетична пристань читців-декламаторів



07 лютого 2019 року на базі Очаківської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 відбувся І етап обласного конкурсу читців-декламаторів «Поетична пристань».

Юні читці-декламатори змагалися у 2-х вікових категоріях: 10-14 та 15-18 років. Конкурсні виступи визначались у двох номінаціях: «Твори національно-патріотичного спрямування»  - віршовані та прозові твори українських авторів національно-патріотичного спрямування; «Гумористичні твори» - віршовані та прозові твори, які містять у собі гумор або сатиру. До уваги журі та глядачів конкурсантами були представлені змістовні поетичні твори сучасних українських поетів, корифеїв української літератури, гумор та сатира. 

Журі конкурсу, до складу якого ввійшли методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради   Головня Л.А., вчителі української мови та літератури  Хижняк Н.М. (ЗОШ № 1), Козаченко Л.С. (ЗОШ № 2), Налапко Г.А. (ЗОШ № 4), оцінювало володіння основами художнього читання, вміння розкрити головну думку й особливості художніх образів твору, володіння увагою глядачів і сценічну культуру юних декламаторів.

 За результатами міського конкурсу діти посіли такі місця:
І вікова категорія
І місце – Говорун Олександр учень 7 класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 імені П.П. Шмідта, вчитель Козаченко Л.С.
ІІ місце – Баранов Павло, учень 6 класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, вчитель Солов’ян Л.А.
ІІІ місце – Євпакова Анастасія, учениця Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, вчитель Козаченко Л.С.
ІІІ місце – Назарчук Денис, учень 7 класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, вчитель Козаченко Л.С.


ІІ вікова категорія
І місце – Литвинова Тетяна, учениця Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, вчитель Верхоляк Л.О.
ІІ місце – Зінченко Наталія, учениця 10 класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, учитель Солов’ян Л.А.
ІІІ місце Чорноморець Олександра, учениця 11 класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, вчитель Козаченко Л.С.

Щиро вітаємо юних декламаторів поетичних творів та їх наставників! Бажаємо   натхнення, віри у свої сили, невичерпної енергії, упевненості у подальших конкурсних випробуваннях!
              
                    Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради