неділя, 28 лютого 2016 р.

У Міносвіти хочуть відмовитися від оцінок в початковій школі

Міністерство освіти і науки України має намір реформувати початкову школу. Проект запланованої реформи вже виставлений на обговорення для вчителів і громадськості.

Як говориться в сюжеті програми "Сніданок з" 1 + 1 ", чиновники з Міносвіти пропонують взагалі не ставити оцінки учням 1-4 класів. Зараз, за словами вчителів молодшої школи, дітей оцінюють за допомогою спеціального документа від відомства, де розписано, як і за що ставиться оцінка. Наприклад, за кілька грубих помилок малюкам ставлять досить низький бал.

"Допущено шість помилок грубого характеру - відповідно до вимог, на жаль, більше шести балів я поставити не можу, при всій своїй любові і симпатії до цього прекрасного дитині", - скаржиться вчитель української мови та літератури Тамара Тананаєв.

Відзначається, що така жорстка система оцінювання - відгомін тоталітарної педагогіки.
"Це у нас залишок тоталітарної педагогіки - повинна бути оцінка, і в результаті повинна бути або похвала, або покарання. Ми з дитинства не виховуємо мотивацію до навчання", - сказав кандидат педагогічних наук Ігор Лікарчук.


Він також навів приклад країн, де взагалі є тільки дві оцінки - "знає" або "не знає", і пояснив, що в Україні необхідно змінити підхід до оцінювання школярів. А поки цього не сталося, Лікарчук радить батькам учнів не робити великої трагедії з невисоких оцінок своїх дітей. Щоб підбадьорити дитину до нових звершень, експерти радять приводити малюкам приклад відомих людей, які стали успішними, незважаючи на невисокі оцінки в школі.





Немає коментарів:

Дописати коментар