неділя, 3 січня 2016 р.

Автономія школи: Мінфін - "за", МОН - "проти"?

На вчорашній зустрічі (30.12.2015 р.) блогерів з міністром фінансів Наталією Яресько її багато запитували про принципи формування бюджету, про сплату податків та їнші глобальні речі.

Мене ж цікавила, насамперед, освіта. Тому поставив два запитання:
Як вона ставиться до того, щоб школи мали фінансову автономію в межах бюджету, щоб фінансування освіти здійснювалось згідно нормативу "на учня", а можливу економію коштів школа спільно з батьками витрачала так, як вважає за потрібне для дітей?
До цього часу школи чують тільки обіцянки про підручники для 4 і 7 класів: їх досі нема - і невідомо коли будуть. Від МОН ми чуємо лише запевнення, що "ось-ось". Тож чи зробив Мінфін все, що від нього потрібно, для вчасного фінансування друку підручників 5 і 8 класів на наступний навчальний рік?

Автономія школи
Яресько відповіла, що вона є прихильницею принципу "гроші йдуть за дитиною", а заклад освіти разом з батьками має самостійно вирішувати - і нести за це відповідальність - як саме в межах свого бюджету (а не кошторису, як зараз) ефективно витрачати кошти.
Мене це здивувало, бо постійно чую від керівників освіти різного рівня, що саме Мінфін категорично проти фінансової автономії школи, бо забороняє використовувати бюджетну економію на інші статті витрат.
Перепитав Яресько - і вона підтвердила: Мінфін аж ніяк не заперечує проти цього. Більше того, заступник Яресько Оксана Маркарова пообіцяла надати роз'яснення стосовно використання зекономлених коштів. Чекаю.
Якщо це так, ситуація взагалі дивовижна: виявляється, саме міністерство освіти - замість підтримки школи - чинить спротив тому, щоб ми могли нормально вчити дітей. Бо якісна освіта - справа дорога: у всіх сенсах. І без розумного використання грошей абсолютно неможлива.

Підручники
Тепер була черга дивуватися міністру фінансів: чому запитання адресовано саме їй? Бо проведення конкурсів та тендерів, запит на отримання бюджетних коштів - все це компетенція МОН. Яресько запевнила: все, що треба від Мінфіну по фінансуванню друку підручників, буде зроблено вчасно.


Я так розумію, що наступного року ми знов будемо спостерігати запеклу боротьбу МОН з самим собою та проти школи, щоб, не дай Боже, діти вчасно не отримали підручники. Бо можна багато і гарно розповідати про прихильність реформам, а на ділі - залишити дітей без підручників. І при цьому показувати пальцем на Мінфін.
                    
                                                           sergii.gorbachov

Немає коментарів:

Дописати коментар