пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

В Очакові пройшла Всеукраїнська акція «Годівничка»

Особливої допомоги птахи потребують узимку, особливо коли сніг та лід вкриває їхній життєвий простір.  Їм  стає важко здобувати поживу, і найбільше пташок гине не від холоду, а від голоду. Тому учні 1-Б класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, під кервництвом класовода Зуєвої А.С. охоче приєдналися до участі у Всеукраїнській акції «Годівничка».


Напередодні   діти ознайомилися з різноманіттям зимуючих птахів у нашій місцевості, обговорили можливість їх підгодівлі, з’ясували хто з них надає перевагу насінням соняшнику та гарбуза, крихтам білого хліба, або пшона.  

Невдовзі разом із батьками малеча із задоволенням взялася виготовляти  ексклюзивні годівнички. Одні користувалися сучасними штучними матеріалами, як то пластикові пляшки (Барилка Є., Гречка Д., Гануля Д., Чабанова В., Бурцев М.), інші пристосували картонні коробки для пернатих, оздобивши їх аплікацією (Полякова О., Черномашенцева Д., Данилова С.). Дехто змайстрував «фундаментальні» їдальні з імпровізованими дашками із дерева (Мойсеєнко А., Рудницький Д.).

22 грудня 2017 року «першачки» розвісили годівнички в сусідньому парку, залишивши в них вдосталь різноманітного насіння та шматочків хліба.   
Через спілкування з природою в дітей молодшого шкільного віку формуються такі соціально важливі якості, як чуйність, доброта, співпереживання і турбота. 

За інф. Зуєвої А.С., учителя початкових класів Очаківської ЗОШ І-ІІІст.№1




середа, 27 грудня 2017 р.

Святий Миколай завітав до НВК «Сонечко»

З 19 по 28 грудня 2017 року Святий Миколай гостював у початковому та дошкільному підрозділах навчально-виховного закладу «Сонечко». Його радо зустрічали святковим дійством «Святий Миколай до нас завітай» і тому Святий Миколай заходив до кожної групи, кожного класу, вітав усіх зі святом і роздав гостинці малечі.


Малюки, дякуючи Миколаю, із задоволенням брали участь у новорічних ранках, демонструючи акторські таланти, «Новий рік на поріг», «Витівки тітоньки Спеки», «В нас ялинка – он яка», « В гості до Сніговичка», «Спляча Снігуронька», «Ялинонька для Маші», «Скринька Снігуроньки», «Синій Птах», «Казки на новий лад» тощо.  Креативні декорації, яскраві костюми та старання дітей радували не тільки святого дідуся а й батьків та всіх працівників закладу.

Як Святого Миколая діти зустрічали

День Святого Миколая – це одне із  найсвітліших і радісних християнських свят, сповнених теплом, увагою та любов’ю, пов’язане з милосердям і співчуттям особливо до дітей.         
             
19 грудня у 1- б класі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Зуєва А.С. провела виховну годину на тему «День Святого Миколая». Під час заходу   діти поглиблювали знання про зимові свята, знайомилися із традиціями їх святкування в Україні. Анастасія Сергіївна прищеплювала любов та повагу до багатовікових традицій та обрядів нашого народу.

Малеча вже знає, що святий Миколай був покровителем сиріт, заступником скривджених, благодійником для всіх. А сьогодні їм випала нагода дізнатися як з’явилося це свято дитинства й щедрості. «Першачки» із задоволенням прикрасили «деревце доброти», грали в гру «З якої казки цей герой?», та яку добру справу він зробив, запам’ятовували правила доброти тощо.

Цього дня учні початкової школи та вихованці дитячого садочка «Дзвіночок» переглянули міні-виставу під назвою «Святий Миколай», яку презентували представники шкільного самоврядування учні 9-11 кл.  (кер. Єгурнова О. М.). Діти із задоволенням сприйняли театралізоване дійство під час якого Святий Миколай вітав  зі святом, загадував загадки, бажав не лише матеріальних, а духовних благ, що набагато важливіше. Натомість діти розповідали віршики Миколаю.

Але свято – це святе. Скільки ж приємних хвилювань принесло очікування: що він подарує – чи не різочку часом? Ні! Всі першокласники були слухняними цілий рік, старанно вчилися, були ввічливими і добрими товаришами, тому й отримали цікаві сюрпризи від своїх батьків. А ще цілий пакунок солодощів учням 1-х класів подарував народний депутат України Б.Ю.Козир, дякуємо йому! 

 Тепер ми разом чекатимемо Діда Мороза, адже незабаром – Новий рік, найулюбленіше свято дітей і дорослих. А подарунків багато не буває!!! 

Виставка «Зимові фантазії» від 1-Б класу
Настала зима, і світ навколо змінюється. Морозним подихом вона зачаровує природу. Усе навколо завмирає. Голі дерева мерзнуть від холодного вітру. Тому зима-чарівниця  починає дарувати чудові білі шати із снігового хутра, в якому так  затишно чекати на тепло. Вона також встеляє промерзлу землю пухнастою білою сніговою ковдрою, що виблискує діамантами під променями яскравого сонця. Під яскравими враженнями від зимової краси учні 1-Б класу разом з батьками приготували вироби на виставку "Зимові фантазії", які вражали своєю креативністю та неповторністю.
Дев'ятнадцятого грудня - День святого Миколая. Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно. Звертаються з молитвою до нього, просячи, передусім, здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і не зовсім вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різочка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Цей прутик є своєрідним попередженням дитині, що пора задуматися над своєю поведінкою і виправитися.
Учні 5 – А класу із кл. керівником Ливарюк О.О., запросили до себе в гості учнів 1 – А класу(вчитель Усік Р.В.) на зустріч із Святим Миколаєм. Старші діти підготували своїм маленьким друзям гарну театральну виставу, розповідали вірші та дарували солодощі.
 
За інф. Зуєвої А.С., учителя початкових класів Очаківської ЗОШ І-ІІІст.№1 

четвер, 21 грудня 2017 р.

Нестандартні форми методичної роботи в Очаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Невід’ємною складовою у роботі кожного загальноосвітнього навчального закладу є науково-методична служба, яка працює над створенням умов для професійно-особистісного саморозвитку педагога, готовності до інновацій (до освоєння нових та продукування авторських технологій). Ключовим напрямком діяльності  методичної служби є забезпечення професійної готовності педагогічних працівників до реалізації реформаторських процесів через функціонування системи безперервного професійного розвитку в контексті оновленого професійного стандарту.

Тому в Очаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 практикують  нестандартні форми методичної роботи, які мають позитивний відклик у педагогічному колективі, сприяють розвитку фахових компетентностей, індивідуального стилю, креативності, творчих здібностей. 15 грудня 2017 року відбулося засідання педагогічної ради – семінару з елементами тренінгу на тему «Удосконалення навчально-виховного процесу шляхом впровадження сучасних педагогічних технологій».
 
З теоретичною частиною проблеми впровадження технології педагогічної підтримки, яка служить «містком» для формування самовиховання і вмотивованого навчання ознайомила присутніх Петрова Г.О., заступник директора з виховної роботи. До обговорення ідеї створення системи індивідуального педагогічного супроводу різних груп учнів спонукала Солов’ян Л.А., вчитель української мови та літератури.  

Одним із основних пріоритетів розвитку сучасної освіти є забезпечення рівних прав на освіту для всіх дітей, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами. Зміни в законодавчих і нормативно-правових документах про запровадження інклюзивної освіти викликають чималу кількість запитань в більшості учасників освітнього процесу. Вчитель початкових класів Васькова Л.В. ознайомила  присутніх з теоретичними аспектами та поділася практичним досвідом підтримки молодших школярів в умовах інклюзивної освіти.


Хижняк Н.М., вчитель української мови та літератури озвучила умови педагогічної підтримки талановитих і обдарованих дітей,  а Полтарецька М.О., практичний психолог наголосила на важливості психолого-педагогічного супроводу учнів пільгових категорій. Ситуативні групи сформовані з учителів закладу взяли участь у практичній частині педради – відповідали на проблемні питання, переглядали відеоматеріали, що сприяло розумінню мотивів поведінки сучасних дітей та підлітків.
Після обговорення директор школи Іщенко Т.В. запропонувала прийняти  обґрунтоване рішення педради, яке надалі спонукатиме розвиток пізнавальної активності педагогів, стимулюватиме самоосвіту, творчу ініціативу, продукуватиме в колективі атмосферу плідного співробітництва.


Користуючись нагодою, Тарабан В.А., завідувач ММК  привітав Солов’ян Л.А. з виходом до фіналу після відбіркового етапу другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018»., поділився враженням від проведення педагогічної ради, проінформував присутніх про зміни напрямків у роботі науково-методичної служби відділу освіти та МОІППО.


                             За матеріалами наданими Очаківською ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

вівторок, 19 грудня 2017 р.

Лелека - 2018


Увага, розпочато підготовку до проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «Лелека - 2018» для учнів 5-11-х класів.

                                                                Документ повністю

понеділок, 18 грудня 2017 р.

«Природничі науки» в освітньому процесі»

15 грудня 2017 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося перше засідання обласної творчої групи вчителів природничих дисциплін із проблеми «Практична реалізація завдань інтегрованого курсу «Природничі науки» в освітньому процесі», в роботі якої взяла активну участь Артеменко Г.П., вчитель хімії Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

На початку заходу членів творчої групи поінформовано про нараду Міністерства освіти і науки України з питань упровадження інтегрованого курсу «Природничі науки», участь у якій взяла Клименко Л. О., к.пед.н., доцент, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений працівник освіти України.

Питання реалізації змісту навчальних предметів фізики та астрономії, біології та екології, хімії у програмах інтегрованого курсу висвітлили співробітники кафедри: Ліскович О. В., к.пед.н., доцент кафедри; Мироненко І. В., доцент кафедри; Калашник О. П., методист кафедри.

Учасники заходу обговорили зміст навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, висловили свої думки щодо організації освітнього процесу. Присутні зійшлись на думці, що вибір інтегрованого курсу має здійснюватись, у першу чергу, із урахуваннням запитів учнів, а також потребує ретельної підготовки вчителя.

У практичні й частині засідання учасники розробили проект орієнтовного календарно-тематичного планування уроків інтегрованого курсу «Природничі науки» у 10 класі, визначили зміст методичного посібника для вчителів, що буде створений  до нового навчального року.

Із урахуванням наданих пропозицій між членами обласної творчої групи розподілені завдання з розробки методичних і дидактичних матеріалів для вчителів щодо викладання інтегрованого курсу «Природничі науки»        у 10 класі.

                                                                                За матеріалами сайту МОІППО

пʼятниця, 15 грудня 2017 р.

Міжшкільний правовий тренінг для випускників 11-х кл.


8 грудня 2017 р. на базі ЗОШ №2 імені П.П.Шмідта відбувся тренінг «Випускник. Громадянин. Знавець. Патріот» у якому взяли участь 50 випускників 11-х кл. з усіх навчальних закладів міста. Захід проведено в рамках Всеукраїнського тижня права, з метою формування правової  культури, оволодіння соціальними компетентностями  старшокласників.  

Під час тренінгу учні працювали у змішаних командах  самостійно опрацьовуючи такі питання - права та обов`язки учасника зовнішнього незалежного оцінювання, правила вступу до ВНЗ України та за кордоном, зміни у правилах отримання паспорта громадянина України, актуальні питання військової  служби.

Учні з’ясовували перелік необхідних документів для реєстрації на ЗНО-2018 та вступу до ВНЗ, вирішували тестові завдання про права та обов`язки неповнолітніх, відповідали на питання бліц-турніру щодо проходження військової служби.

Проведенням нестандартного заходу керувала досвідчений педагог Вишинська О. С., вчитель історії та правознавства ЗОШ №2. Роль арбітрів виконували компетентні експерти Тарабан В.А. – завідувач ММК відділу освіти Очаківського міського ради, Величко Т. Д. – провідний юрисконсульт Очаківського міськрайонного центру зайнятості, Антоненко С. В. – начальник сектору превенції Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області майор поліції, Череватенко Т. Є. – завідувач сектору опіки та піклування управління у справах дітей Очаківської міської ради, Кутюхіна В. І. – начальник відділу Очаківського бюро правової допомоги, Бащенко К. О.– провідний спеціаліст командування Очаківського районного військового комісаріату.
Зазначені спеціалісти консультували випускників надаючи необхідні роз’яснення щодо складних питань, які виникали в одиннадцятикласників. Після закінчення тренінгу учасники команд отримали сертифікати, які завсвідчили достатній рівень їх правової компетентності.

        За матеріалами Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта

четвер, 14 грудня 2017 р.

Вітаємо фіналіста другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018»

11–13 грудня 2017 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся  відбірковий етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018» із номінацій: «Українська мова», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

У номінації «Українська мова» у відбірковому етапі брала участь Солов’ян Лариса Анатоліївна, вчитель української мови та літератури Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.  

Конкурсанти пройшли ряд випробувань: тестування з фахової майстерності; виконання практичної роботи та методичного практикуму.

За загальною сумою балів усіх конкурсних випробувань члени фахового журі визначили учасників, які братимуть участь в очному етапі другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018», а саме:

Номінація «Українська мова та література»
1.    Герасименко Світлана Володимирівна, учитель української мови та літератури Миколаївської  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28 Миколаївської міської ради;
2.    Криворученко Світлана Василівна, учитель української мови та літератури Первомайської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 9 Первомайської міської ради;
3.    Силецька Людмила Георгіївна, учитель української мови та літератури Кузнецівської ЗОШ І–ІІІ ступенів імені героя АТО А. В. Матвієнка Доманівської районної ради;
4.    Мельник Тетяна Андріївна, учитель української мови та літератури Новобузької ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Новобузької районної ради;
5.    Бурлаченко Надія Миколаївна, учитель української мови та літератури Прибузька ЗОШ І–ІІІ ступенів Галицинівської сільської ради Вітовського району;
6.    Солов’ян Лариса Анатоліївна, учитель української мови та літератури Очаківської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Очаківської міської ради;
7.    Мікуляк Ніна Василівна, учитель української мови та літератури Калинівського НВК «загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Снігурівської районної ради;
8.    Решетніченко Оксана Володимирівна, учитель української мови та літератури Кінецьпільської  ЗОШ І – ІІІ  ступенів Первомайської районної ради.

Дякуємо Ларисі Миколаївні, яка виявила бажання продемонструвати свою фахову майстерність, педагогічні знахідки, освітянські родзинки. Бажаємо перемоги в очному етапі другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018»!

понеділок, 11 грудня 2017 р.

Тиждень права в навчально-виховному комплексі «Сонечко»

З 4 по 9 грудня 2017 року в навчально-виховному комплексі «Сонечко» пройшли заходи до Всеукраїнського тижня права.  Проведено урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, інформаційно-освітні заходи у формі бесід «Без гілочок не дерево - без діточок не сім’я», «Кожна дитина має право на повагу і не має бути скривджена», «Великі права маленької дитини», «Я знаю свої обов’язки».
Цікаво та змістовно пройшла казкова вікторина «Захисти права казкових героїв», правознавчо-інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», конкурси малюнків «Мої права», «Правова відгадайка» тощо.

Педагогічними працівниками оновлено тематичний стенд «Конвенція ООН про права дитини», оформлено «Куточок прав та обов’язків» та виставку дитячих малюнків «Тиждень права».


Організовано зустрічі із Топчим О.С.,  спеціалістом з питань захисту прав, свобод та законних інтересів дітей управління у справах дітей Очаківської міської ради, який виступив з лекцією «Права та обов’язки дітей» та Хаюк Н.П., старшим інспектором ювенальної превенції сектору превенції Очаківського відділу поліції капітаном поліції. 

пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Банк «Краплинка» відкриває двері для дошкільнят

Педагогічний колектив  Очаківського закладу дошкільної освіти №1 «Дзвіночок» усі свої зусилля спрямовує на формування життєво компетентної дитини, здатної поводитись самостійно і конструктивно в різних соціальних ситуаціях.
Головне завдання соціально-економічного виховання дітей у дошкільному віці – зацікавити  темою, яка вивчається та сформувати у них практичні навички для майбутнього дорослого життя в суспільстві. Вчити вихованців основам економіки потрібно системно та цілеспрямовано, а розпочинати слід уже в ранньому віці.

22 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти №1 «Дзвіночок» проведена міська методична майстерня «Родзинки педагогічної творчості» для вихователів дошкільних навчальних закладів міста.
Учасники семінару із цікавістю та задоволенням спостерігали за  відкритим заняттям - сюжетно-рольовою грою «Банк «Краплинка», у якій були задіяні  діти старшої групи вихователя Хартонюк М.В., а імровізована виставка дидактичних та розвивальних посібників гармонійно доповнила креативний захід.


Творчий і нестандартний підхід вихователів закладу до цього напрямку роботи допоміг розкрити зміст, мету та актуальність економічного виховання в дошкільників. Педагогічні працівники з інших навчальних закладів позитивно оцінили напрацьований досвід та побажали подальших успіхів і творчої наснаги колегам.