понеділок, 28 листопада 2016 р.

Очаківці вшанували пам'ять жертв голодоморів

26 листопада в Очакові, як і повсій Україні вшановували пам'ять жертв голодоморів.

У місті о 16:45 розпочався мітинг поблизу міського цвинтаря, біля меморіального хреста жертвам Голодомору, за участі  заступника міського голови Білова Г.О., педагогів та учнів очаківських шкіл, представників духовенства та громадськості.
О 16:00 -  загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті".


Щороку Український інститут національної пам'яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932-1933 рр. Цьогоріч такою темою є "Голодомор не зламав", коли згадуватимуть видатних українців, котрі пережили геноцид та змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках.


Серед обраних Інститутом національної пам'яті незламних українців - автор Акта проголошення незалежності України у 1991-му Левко Лук'яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, художниця Катерина Білокур, письменники Василь Барка та Олесь Гончар, лікарка Нонна Ауска, поет Дмитро Білоус, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, творець музеїв Михайло Сікорський, кінодраматург Борис Хандрос, прозаїк Анатолій Дімаров, живописець Опанас Заливаха.

Саме Їх свідчення, повні горя та відчаю, проникливо озвучили учні Очаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. До скорботної панахиди присвяченої  жертвам голоду приєдналися всі присутні, запаливши поминальні свічки.



                                                                                                                        Автор блогу

четвер, 24 листопада 2016 р.

Педагогічна етика – основа роботи вчителя

Сьогодні українське суспільство переобтяжене низкою випробувань соціального, економічного, політичного характеру, тому стосунки між його членами іноді виходять за межі усталених норм поведінки. Подекуди спілкування між дорослими має нестриманий, а іноді, агресивний характер, що  негативно впливає на підростаюче покоління. Вміння терпляче ставитися один до одного, толерантно вирішувати конфлікти, не відповідати грубістю на грубість завжди було притаманне педагогам.

Саме цій проблемі було присвячено планову семінар-нараду для керівників навчальних закладів, яка відбулася 23 листопада 2016 року на базі Очаківської загальноосвітньої школи №2 імені П.П. Шмідта. Коло проблемних питань окреслила Голян Л.А., начальник відділу освіти Очаківської міськради, які стосувалися складових  професійної етики, її тісного зв'язку з діяльністю членів конкретної групи (вчитель – учні, вчитель – батьки, вчитель – мешканці міста тощо).

На нерозривну єдність педагогічної етики із загальною теорією моралі, дотримання законодавчих актів учасниками навчально-виховного процесу, взаємини з місцевими мешканцями – на все те, що має суттєвий вплив на інформаційне поле місцевої громади, звернув увагу Білов Г.О., заступник Очаківського міського голови. Гордій Олександрович поділився з присутніми власним педагогічним досвідом роботи у виші щодо вирішення конфліктних ситуацій.






Під час заходу керівники шкіл Плюхіна В. В., Яровенко О.О. ініціювали розгляд питань не лише пов’язаних із  взаєминами між людьми, які випливають з їх професійної діяльності. Присутні ділилися стурбованістю щодо недостатнього рівня моральної захищеності вчителя в сучасних умовах, проведення кадрової оптимізації в закладах освіти, висвітлювали бачення напрямків та форм роботи молодіжного муніципалітету при міськвиконкомі. Підводячи підсумок щодо розглянутих питань,  Білов Г.О. наголосив на необхідності у подальшому проводити такі зустрічі, які  сприяють кращому розумінню та спільному вирішенню складних питань освітньої галузі міста.   











                  Пубікація автора  

середа, 23 листопада 2016 р.

Стажування педагогічних працівників за дуальною формою підвищення кваліфікації


Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у 2017 році започаткував перспективну модель підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів за дуальною формою. Крім теоретичного навчання на базі інституту курсанту надається можливість пройти стажування на базі самостійно обраного навчального закладу у педагога у якого тематика та форма стажування може задовольнити його фахові потреби.
Стажування може проходити у формі майстер-класу, авторської майстерні, школі педагогічного досвіду, тренінгу, тощо.

На сьогодні вже створений банк даних опорних навчальних закладів у Миколаївській області, які можуть запропонувати стажування у досвідчених педагогів за різними напрямками.  

Як ознайомитися Банком даних:





пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Методична служба - не знання ситуації чи її ігнорування?

У той час як пані міністр профільного міністерства Лілія Гриневич намагається давати корисні поради місцевим органам влади на кшалт - "розмежувати функції працівників методичних служб", "методичні служби мають бути партнером педагогічних працівників та органів управління освіти різних рівнів" тощо, 70% працівників міських (районних) методичних кабінетів "оптимізовано", тобто скорочено. У трьох районах Миколаївської області методичні кабінети ліквідовані зовсім. У той же час методисти, які "вижили" (в середньому 2-3 працівники та завідувач) тягнуть всю роботу яка розрахована мінімум на 7-9 спеціалістів. Система перетворила їх на "цапів відбувайлів", а простіше - бюрократичних статистів. То про яку системну методичну роботу може йти мова? Може хто знає? 
                                                                                                  Автор блогу

















МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Від 27.10.2016 № 1/9-570

Департаменти (управління) освіти і
науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Про діяльність районних (міських)
методичних кабінетів (центрів),
методичних служб ОТГ

У зв’язку з процесами децентралізації та здійснення заходів щодо реформування освітньої галузі, Міністерство освіти і науки України звертає особливу увагу на діяльність районних (міських) методичних кабінетів (центрів), методичних служб ОТГ.
Переконані, що основні напрями подальшого розвитку освітньої галузі в Україні залежать від цілого комплексу заходів, у тому числі й успішної діяльності районних (міських) методичних кабінетів, методичних служб ОТГ та їх взаємодії з органами управління освітою.
У зв’язку із зазначеним, рекомендуємо.
Розмежувати функції працівників методичних служб та органів управління освіти різних рівнів. Методичні служби мають бути партнером педагогічних працівників з надання науково-методичної допомоги.
Розробити програми підготовки/перепідготовки вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо реалізації компетентнісного підходу, передбачивши відповідні заходи у планах роботи. Забезпечити належний рівень науково-методичної, консультативної допомоги вчителям.
Створити авторські майстерні кращих вчителів, активізувати діяльність шкіл педагогічної майстерності.
Активно впроваджувати в систему науково-методичної роботи інформаційно-комуніка­ційні технології, метод дослідницьких проектів, тренінги, майстер-класи тощо.
Спрямовувати діяльність районних (міських) методичних кабінетів, методичних служб ОТГ на вирішення комплексних заходів з реалізації нових державних освітніх стандартів, оновлених програм, у тому числі в умовах функціонування освітніх округів.



Міністр                                                                                                                     Л. М. Гриневич

четвер, 10 листопада 2016 р.

Увага, турнір юних правознавців

Підтримуючи процеси формування правової держави в Україні, із метою заохочення учнівської молоді до здійснення досліджень у сфері правознавства, громадська організація «Асоціація випускників Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого» пропонує взяти участь у Турнірі з правознавства.

 Формат заходу передбачає  змагання серед учнів 10–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів на предмет знання теорії та практики сучасного правознавства.



пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

Звідки візьмуться гроші на підвищення заробітної плати вчителям?

Ця тема хвилює, без винятку, всіх освітян - тому і я не зміг  її оминути. Та все по-порядку.

1 листопада освітяни вийшли на акцію до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з протестами проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги.  Щоб зменшити напругу голова Кабміну обіцяє підвищення   мінімальної заробітної плати удвічі, залишаючи незмінною Єдину Тарифну Сітку, яка нівелює всі «добрі» наміри влади.

Читаємо «коменти» освітян із цього приводу «Освіта UA»:
«Коэффициент 10-го разряда 1,82. Считать будут от 1600. Умножаем, получаем - 2912 грн. Это ставка по 10-му тарифному разряду, которая будет»;
«Министр образования НЕ правильно информирует населения. Ставка учителя без категории на сегодняшний день - 2050 грн., а не 3385. Неплохо бы чиновникам взять тарифные оклады и просмотреть их»;

«Та вони ж не про ставку, а про все нараховане. Не будуть же вони казати про те, що вирахують і скільки отримається на руки. Це тільки про свої зарплати вони говорять, замовчуючи всі надбавки (про пільги мови немає). А на руки вчитель без категорії, може, отримає 3,5 тис. Ото й усі підвищення. Вже очі болять читати кожного тижня новий спіч на цю тему» (http://osvita.ua/school/52821/).

Звісно «диявол криється в деталях» і тому йдемо далі.
Згадайте «солодкі» напівнаказові заклики МОНУ створювати опорні школи з кількістю не менше 320 - 360 учнів, за рахунок закриття руками місцевих громад малокомплектних сільських шкіл. Підвозити  за 15 – 40 км. щоденно, мовляв, самі будете - за те  оснащення опорної школи  матимете на рівні світових стандартів. Аж 200 млн. грн. обіцяли на осучаснення такої школи. На тлі матеріально-технічного зубожіння ніби-то і великі кошти,  та враховуючи курс «вічно-зеленого» та цінову політику держави – це дріб’язок.

Громади не повелися на безкоштовний сир у принадній обгортці - вистояли,  сільські школи не закрили. Та відповідь від центральної влади не забарилася – «не хочете по-доброму, буде»… як завжди. Грошова субвенція, яка щорічно закладається до Державного бюджету з метою фінансування освітньої галузі  різко «схудла». В ній не передбачено витрати на енергоносії (опалення, освітлення тощо), харчування, водопостачання та багато чого іншого без чого школа (ДНЗ) просто існувати не зможе.

В 2017 році через субвенцію буде фінансуватися лише заробітна плата  вчителів, вихователів, тобто та категорія педпрацівників, яка безпосередньо працює з дітьми. Всі інші витрати: на управлінський персонал, методичну службу, утримання навчальних закладів «ляже» на місцевий бюджет. Зрозуміло, що такий тягар місцеві громади, особливо ті, які не хочуть об’єднуватися в ОТГ, або ще не встигли цього зробити, не «потягнуть».



Вихід – оптимізувати освітню мережу, іншими словами позакривати малокомплектні школи на селі; в міській місцевості - зменшити кількість обслуговуючого персоналу, позакривати (збільшити) групи в дитсадках, звести класи до максимальної наповнюваності через закриття «малоперспективних» шкіл, звільнити «лишніх» учителів тощо. І це, врахуйте, будуть робити не центральні органи влади, а… місцеві. «Вільні» гроші з освітньої субвенції підуть на підвищення платні педагогам, які залишаться працювати. Геніально! Чи не правда?



                                                                                                                                       Автор блогу