пʼятниця, 29 червня 2018 р.

Велика родина Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. П.П. Шмідта поєднала талановитих, активних, успішних



Ось і закінчився останній етап 2017-2018 навчального року, позаду серйозні іспити ДПА та ЗНО, незабутні випускні вечори в учнів 9 та 11 класів, гомінливий англомовний табір. Для всієї шкільної родини це був цікавий, насичений, результативний рік. Напередодні літніх канікул підсумуємо досягнення великої сім`ї талановитих, активних, успішних учнів та педагогів.
              
Очаківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2 найчисельніша у місті. Протягом 2017-2018 навчального року в 19 класах навчалися, виховувалися, розвивалися 448 учнів. Всі напрямки діяльності школи були підпорядковані впровадженню Державним стандартам Нової Української школи – формуванню компетентної особистості, патріота з активною позицією, який усебічно розвинений, здатний до критичного мислення, діє згідно з морально-етичними принципами, вміє приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини.  

Для досягнення цієї мети учні залучалися до участі в різноманітних напрямках навчально-виховної роботи, де кожен знаходив собі справу по душі. Наші вихованці беруть активну участь в предметних олімпіадах, інтелектуальних конкурсах міського та обласних рівнів, проектній діяльності, в творчих, спортивних заходах та конкурсах.


30 учнів показали високий рівень навчальних досягнень за результатами річного оцінювання. Та майже всі учні нашої школи здібні та творчі, успішні. Так, у предметних олімпіадах серед учнів 7-11 класів на ІІ (міському) етапі нами завойовано 31 призове місце, з них: 9 - перших, 13 – других, 9 – третіх. По декілька призових місць мають учні:
Лук’янова Валерія – І м. рос. мова та укр. мова та літер., ІІ м. біологія.
Кочерижкіна Аліна - І м. рос. мова, ІІІ м. англ. мова та укр. мова
Польшин Олексій – І м. математика, ІІ м. історія та фізика.
Польшин Іван  – І м. екологія, ІІ м. історія, ІІІ м. право.
Толстошеїна Катерина – ІІ м. рос. мова та географія.
Єгоров Юрій – ІІ м. англ. мова, ІІІ м. інформатика
Дмитренко Юлія  – І м. історія, ІІ м. право.
Загреба Ростислав – І м. англ. мова, ІІ м. історія.

З 10 учнів початкових 3-4 класів, у міському етапі предметних олімпіад 7 стали призерами. А дві учениці Шевченко Поліна з 3-Б класу (вчитель Глушко О. А.) та Євпакова Анастасія з 4-Б класу (вчитель Лозовська С. М.). посіли І місця на ІІ (міському) етапі з предметів «Я у світі» та української мови.

Загалом в обласному етапі  олімпіад прийняли участь 13 учнів. Серед найкращих інтелектуалів області четверо наших учнів: Польшин Олексій - ІІІ місце в олімпіадах з математики та фізики (вчителі Токарєва О. О., Кукін А. А.), Лясота Владислав – ІІІ місце в олімпіаді з англійської мови (вчитель Череватенко А. А.), Лук’янова Валерія - ІІІ місце в олімпіаді з російської мови (вчитель Книш Г. П.), Загреба Ростислав – ІІІ місце в олімпіаді з біології (вчитель Безлепкіна Н. В.). Це найкращій результат в місті Очаків.



Учні нашої школи шанують і знають українську мову, беруть активну участь під керівництвом своїх наставників Козаченко Л. С. та Кобець Н. С. в українознавчих мовно-літературних  конкурсах. Так, у цьому навчальному році, в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика в міському етапі з 9 учасників 7 учнів посіли призові місця, серед них  три  перших місця Гуменюк Анна, Лук’янова Валерія, Ржицька Олеся. У Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Т. Г. Шевченка 5 учнів  посіли призові місця.

В міському етапі конкурсу читців Шевченківської поезії «Заповіт-2018» переможцем став учень 6-Б класу Говорун Олександр, а в обласному етапі за прекрасне виконання поетичного твору він отримав диплом ІІІ ступеня (вчитель Козаченко Л. С.)

Особливо хотілося б відзначити роботу в напрямку підготовки та захисту науково-дослідницьких робіт у Миколаївському територіальному відділенні Малої академії наук. Цього навчального року три учениці школи брали участь в обласному етапі та гідно продемонстрували власні науково-дослідницькі роботи: Васькова Аліна, (керівник Вишинська О.  С.), Іванова Марина (керівник Кобець Н.С.), Тригуба Валерія (керівники Іщенко Т. А., Безлепкіна Н. В.). Васькова Аліна та Іванова Марина отримали не лише позитивні схвалення своїх робіт, а і почесні дипломи ІІІ ступеня.

Наші діти традиційно беруть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних інтерактивних конкурсах, традиційно отримуючи під час шкільних урочистостей сертифікати та подарунки. Так, цього навчального року в 9 різних конкурсах взяли участь 426 учнів з 1 по 11 класи. Учні отримали більше 100 «відмінних» та «золотих» сертифікатів, 135 – «добрих» та «срібних» і 27 – «бронзових» .

Максимальну кількість учасників наші учні продемонстрували в природознавчих конкурсах: в конкурсі «Колосок» (осінній) - 110 учасників - учнів 1-11 класів, серед яких 38 отримали відмінні та 40 добрі результати (вчителі Безлепкіна Н. В., Іщенко Т. А.). Високі результати отримали наймолодші учні 1-А, 2-Б класів – по 11 «золотих» та «срібних» сертифікатів (вчителі Кивиржик О. А., Колодиста О. В.). В конкурсі «Геліантус» - з 36 учасників всі  нагороджені дипломами та грамотами переможців, Вишинський Ян став абсолютним переможцем (вчитель Безлепкіна Н. В.).

В українознавчому конкурсі «Патріот» цього року серед 62 учасників - 20 отримали золоті, срібні та бронзові сертифікати (вчителі Козаченко Л. С., Кобець Н.С.). Серед учнів початкових класів найактивнішими були учні 3-А класу (вчитель Ворошилова О. М.)

В історичних конкурсах традиційно учні показують ґрунтовні знання: МАН-Юніор-історик - з 38 учнів - 35 отримали дипломи І та ІІ ступенів, «Лелека» - з 24 учнів – 14 «золотих», «срібних» та «бронзових» сертифікатів. Найвищий результат в місті , максимальну кількість 100 балів, отримала учениця 11 класу Коваленко Аліна. Правознавство також не залишається без уваги учнів. Так, учениця 9 класу Дмитренко Юлія та учні 11 класу Манаширова Христина і Амонгаєв Дмитро зі своїми роботами увійшли до півфіналу  Всеукраїнського конкурсу правових есе «Права людини в сучасному світі» (вчитель Вишинська О. С.)

У конкурсі з англійської мови «Гринвіч» в цьому році приймало участь 54 учня (вчителі Череватенко А. А., Янушевська О. І., Боровикова В. А.). В конкурсі з  математики «Кенгуру- осінній» серед 59 учасників - учнів 2-6 класів 46 отримали відмінні та добрі результати. Найкращі результати показали учні 3-А класу (вчитель Ворошилова О. М.). Наших дев’ятеро учнів 6-А класу вперше брали участь в інтернет  – олімпіаді з математики, троє з яких стали призерами: Обрубінська Діана, Подолянчук Серафім, Єлістратова Олександра (вчитель Токарєва О. О.)  

Вперше наші учні отримали 14 відмінних та добрих сертифікатів  в конкурсі з інформатики «Бобер» серед 16 учасників – учнів 6-11 класів (вчителі  Афанасьєв І. Г. та Бабченко А. А.). Результативно виступили учні  в новому конкурсі із зарубіжної літератури «Sunflower». Троє дітей посіли ІІІ місце на Всеукраїнському рівні, а 8 учнів мають призові місця на регіональному рівні ( вчитель Книш Г. П.)

У квітні  учениця 11 класу Константинова Анастасія представляла наше місто в обласному конкурсі «Лідер року» і серед 22 претендентів на перемогу посіла ІІІ призове місце (наставник Полова Т. В.).

Кожного року ми визначаємо найактивніші класи по участі в конкурсах і  в 2017-2018 навчальному році такі переможці серед учнів початкової школи – 2-Б (класний керівник Колодиста О. В.), серед 5-6 класів – 6-А (класний керівник Книш Г. П.), 7-8 класів – 8-Б клас (класний керівник Козаченко Л. С.),  9-11 класів – 11 клас (класний керівник Кобець Н. С.)

Цього року ми продовжили працювати за проектом Go Camp та запросили іноземних волонтерів до нашого літнього англомовного табору «Friends forever», який з 30 травня по 15 червня зібрав 44 учня - найкращих знавців англійської мови та  колектив активних педагогів. Дружний та креативний колектив учителів, учнів разом із волонтерами змогли кожен день в таборі зробити неповторним, щоб  перетворити англійську мову зі шкільного предмету на засіб живого спілкування. І в дітей з’явилися не тільки мотивація та натхнення до вивчення іноземної мови, а і розуміння  для чого це потрібно. 

З неменшою гордістю ми говоримо про спортивні досягнення наших учнів. Команди дівчат 8-11 класів в обласних зональних змаганнях з волейболу і баскетболу  посіли ІІІ місця. Наші волейболістки: Бабенко Єлизавета, Гуменюк Анна, Гуменюк Анастасія. Комлєва Катерина, Чернетинська Кароліна, Іванова Марина, Цап Крістіна, Бережевська Крістіна, Владюк Ольга, Гурська Алла , Чумаченко Євгенія, Косован Діана. Команда дівчат з баскетболу: Владюк Ольга, Гурська Алла,  Іванова Марина, Губницька Олена, Бурбело Ольга, Тригуба Валерія.
В міських змаганнях з настільного тенісу  команда школи здобула перемогу, Власов Єгор та  Вишинський Ян посіли І місце .

У міських змаганнях «Веселі старти» команда учнів 4-Б класу посіла ІІ місце (вчитель Бичков О. О.) Ми також пишаємося нашими спортивними батьками. В міських змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім`я» родина Марії Бобрової, учениці 4-Б класу, вибороли І місце. Слід зазначити, що Марія - багаторазова призерка Миколаївської області з легкої  атлетики. В закладі діє п’ять гуртків різного спрямування, які відвідують 93 учні нашої школи. У гуртку «Влучний стрілець» під керівництвом Бичкова О.О. учні старших класів оволодівають стрілецькими навиками. На заняттях з волейболу Макаренко П. В. розвиває в дітях спритність, уміння грати в команді та прагнення до перемоги. керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Барви життя» Дрозд Л. П. навчає школярів фантазувати і створювати дива своїми руками.



Майже кожного тижня на загальношкільній лінійці оголошуються досягнення та перемоги наших дзюдоїстів – самбістів - Кучеренка Андрія, Загребельного Дениса,  Анатія Сергія, Горбатюк Маргарити, Шевченка Тимура, Казаманова Івана, Бащенко Барвари, Вишинського Яна, каратистів - Шпильових Владислава та Всеволода, Гончаренко Дар’ї, Лебідь Діани,  Акимова Нікіти, Головацького Микити, футболістів - Гінкулова Олександра, Піскового Даніїла, Горбурова Дмитра, Григорчика Тимура, Григорчика Максима, Руденко Ярослава,  Кузнецова Марка, Кучеревського Дениса, Власова Данили, Мамчура Богдана, Лісника Петра, Рибака Олександра, Чернецова Олега.

Шкільний хореограф Скрипка Ю.О. до свого гуртка «Мрія» залучила найбільшу кількість учнів, які демонструють свої хореографічні здібності на всіх загальношкільних святах. Останнім чудовим подарунком вчителям, батькам та мешканцям міста від випускників та хореографа в цьому навчальному році був романтичний вальс  на випускному  вечорі який відбувся 23 червня.

Гурток «Світ шахів» очолює Кукін А. А. Він довів дітям, що шахи – найцікавіша спортивна гра, що розвиває логіку та інтелект. Крім учнів школи двоє дошкільнят, які тільки у вересні збираються до першого класу, не пропускали заняття і висловили бажання грати з більш дорослими дітьми. Вони також брали участь у шаховому турнірі, який пройшов в  квітні. Переможцями турніру стали учні Леонтьєв Єгор, Левін Костянтин, Говорун Олександр та команди учнів 4-А та 7-Б класів (класні керівники Овсянко А. В. та Череватенко А. А.)

Наші учні активно розвивають свої здібності в музичній, художній та спортивній школах. Ми радіємо їхнім досягнення на міському, обласному та Всеукраїнському рівнях. Наші талановиті танцюристи та співаки, які займаються в  міських творчих колективах також радують успіхами: Подолянчук Серафім, Куницька Тетяна, Подолянчук  Марія, Шилінскас Костянтин, Семенова Олександра.

Всі діти талановиті. Це доводять і наші художники,  роботи яких відзначаються на високому рівні в конкурсах малюнків  «Прикордонник очима дітей», «Об’єднаймося брати мої»,  «Світ очима дітей»: Пугачова Дар’я, Ярина Софія, Мамрега Геннадій, Шкабров Артем, Байбородіна Марія, Лукащук Катерина, Пащенко Нікіта, Залозний Олександр.  Ми вітаємо з цими досягненнями звичайно колег – педагогів спортивної, музичної та художньої шкіл, а також хореографічні колективи міста. В конкурсі «Новорічна композиція» роботи наших дівчат  Лісовик Катерини та Березницької Ксенії  відмічені дипломами І та ІІІ ступенів. (Вчителі Дрозд Л. П., Безлепкіна Н. В.). В конкурсі «Зоологічна галерея» троє учнів  зі своїми творчими роботами посіли ІІІ місце: Громова Алевтина, Куцька Анастасія, Кусякова Олександра, яка також  отримала і диплом ІІ ступеня за участь в обласному етапі  конкурсу «В об’єктиві натураліста». (Вчитель  Безлепкіна Н. В.)  

Ініціативно, відповідально протягом року працював актив Учнівської ради школи. Добросовісно виконували свої обов’язки  молоді лідери Фоміна Поліна, Крючка Олександра, Дмитренко Юлія, Лук’янова Валерія, Польшин Олексій, Лясота Владислав. Без їх участі не проходить жоден захід в школі.

Цей навчальний рік, як і кожен, був насичений подіями і досягненнями, працею та перемогами. В нашій школі інакше не представляють свого життя ні вчителі, ні учні, ні батьки. Особливі слова підтримки адресуємо випускникам школи, які цьогоріч розпочинають новий етап у своєму житті.  Щиро бажаємо їм знайти свою життєву стежину, а головне – стати гідними  громадянами нашої  держави!

Віднині для всіх учнів, батьків  а вчителів розпочинається улюблена пора літніх канікул, відпусток. Зичимо провести їх продуктивно, гарно відпочити і набратися сил, аби  в  новому навчальному році  показати  ще кращі результати.
                                                                     
                            Адміністрація Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. П.П. Шмідта

Губернатор О. Савченко привітав з Днем Конституції



27 червня, на території пансіонату «Надія» м. Очакова відбулася зустріч голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченко з керівництвом міста та району, учаниками АТО, які відпочивали на базі пансіонату, освітянами, мешканцями міста.

Під час урочистого заходу Олексій Юрійович привітав присутніх з Днем Конституції та ознайомив із реалізацією обласної соціальної програми, яка сприяє реабілітації та оздоровленню військовослужбовців, ветеранів АТО та членів їх сімей.


«Ми сьогодні разом зі свідомими депутатами, разом з іншими членами комісії, які підтримують учасників АТО, надаємо якісно інші можливості, ніж раніше. Це свідчить про відповідальність влади перед людьми, які виконували і виконують бойові завдання на Сході нашої країни. Тому що обов’язок кожної людини - це відповідальність захищати нашу державу», - підкреслив О. Савченко.


Звертаючись до присутніх губернатор приділив увагу питанню розвитку освітньої галузі в контексті реалізації концепції «Нової української школи», відповідно до проголошеного 2018 року роком освіти в Миколаївській області.

Учасникам зустрічі була представлена ​​невелика концертно-розважальна программа.

вівторок, 26 червня 2018 р.

«Єдина родина» єднає таланти



З 10 по 20 червня 2018 року в м. Очакові на базі санаторію «Борисфен» відбувався Всеукраїнський фестиваль дитячої художньої творчості «Єдина родина».

Фестиваль проводився з метою популяризації дитячої та юнацької творчості, виявлення талановитих і обдарованих дітей та молоді, розвитку їх творчих здібностей, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті, пошуку нових форм і методів роботи з виконавцями, поширення передового досвіду.


Участь у заході взяли понад 1000 вихованців (учнів) закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти віком від 5 до 21 року з 9 областей України: Миколаївської,  Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Сумської, Хмельницької, Харківської.

На сценічних майданчиках фестивалю змагалися за перемогу юні аматори з колективів художньо-естетичного напряму позашкільної освіти  вокального, хореографічного, народно-інструментального, фольклорного, циркового жанрів, гуртків художнього слова та літературної творчості.


Майбутні народні майстри з гуртків образотворчого та декоративного мистецтва, протягом фестивальної зміни працювали над створенням конкурсних виробів, які об’єднано у виставку дитячих робіт, яку із задоволенням відвідали та оцінили не лише  журі фестивалю, а й мешканці  та гості нашого міста.


Вихованці  театрального гуртка «Лілея», під керівництвом педагога–організатора Очаківської ЗОШ № 4 Давидової М.О., продемонстрували глядачам цікаву постановку. Двоє учнів із Очаківської ЗОШ №2 взяли участь у конкурсі   літературна творчість, номінація «читці-декламатори», у якому І місце посіла Кушнір Марія, учениця 8 кл. у своїй віковій категорії  (керівник Полова Т.В.). Юні аматори художнього мистецтва були нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти відповідних ступенів.


18 червня 2018 року відбулася друга частина конкурсного перегляду номінації «Вокал». У конкурсному перегляді взяли участь солісти-вокалісти та вокальні ансамблі  закладів освіти Миколаївської області - серед них вихованці музичної школи міста Очакова.

вівторок, 19 червня 2018 р.

МЕДІАОСВІТА У СУЧАСНОМУ СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ



15 червня 2018 року на базі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. П.П. Шмідта Очаківської міської ради розпочав свою діяльність педагогічний non-stop - 24 "Медіаосвіта у сучасному соціокультурному просторі".


Відкрили захід та привітали учасників Тетяна Тихонова – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти МОІППО та Володимир Тарабан - завідувач Очаківського міського методичного кабінету відділу освіти Очаківської міської ради.


Теоретична частина заходу розпочалась із презентації "Медіаосвітнього нон-стопу - 36" та онлайн-посібника для підлітка "Медіа-Драйвер" Тетяною Крячко – старшим викладачем кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти МОІППО. Презентацією "Абеткового словограю: тавтограми, монофони (Українська абетка текстів, де всі слова на одну літеру)" продовжила Ганна Онкович – доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, професор, завідувач лабораторії розвитку особистості студента Київського медичного університету.


Практична частина заходу складалася із практикумів Ганни Хортів - заступника директора Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 "Як аналізувати анімаційні фільми або невеликі медіаформати", Оксани Денисенко - заступника директора з НМР ММК імені В.Д.Чайки "Медіаосвітня дослідницька діяльність шкільного наукового товариства", Івана Афанасьєва - учителя інформатики Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта "Медіаосвітня практика учнів ЗЗСО".


«Friends forever» знову цього літа об’єднав дітей



У першій половині червня 2018 року Очаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта знову об’єднала адміністрацію школи, вчителів, батьків учнів і, що найголовніше, самих школярів навколо спільної справи — мовного табору.  

Часто можна почути невдоволення рівнем володіння іноземною мовою серед школярів. Однією з ідей, яка, на думку фахівців, може покращити ситуацію, є організація літнього мовного табору в школї. Саме там діти мають можливість спілкуватися іноземною мовою не лише з учителями, але й з однолітками, волонтерами, застосовувати її у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо), а також розкривати свої таланти.  При цьому знання дитини не будуть оцінювати як у школі, і вона буде сприймати навчання як гру. Саме ці принципи і було взято за основу при плануванні діяльності мовного табору в нашій школі.



Підтримуючи ідею міжнародного проекту «Go Camp», другій рік  функціонує на базі нашого освітнього закладу безкоштовний літній мовний табір «Friends forever». Основні форми роботи  мовного кемпу - ігри, екскурсії, різноманітні проекти і все це - англійською.


Кемперами  в цьому році  стали 44 учні, які впродовж  навчального року демонстрували бажання якнайкраще оволодіти знаннями іноземної мови, які брали активну участь у  різноманітних мовних конкурсах та предметних олімпіадах.

Основним напрямком роботи цього року ми обрали тему «Екологія». Діти під час прогулянок на море вчилися відсортовувати сміття, обговорювали глобальні екологічні проблеми, рятували «дельфінів». В «День природи» на екскурсії до Національного природного парку «Білобережжя Святослава» юні екологи разом з волонтерами передали на вторинну переробку пластмасові кришки та батарейки, які школа збирала протягом навчального року. Керівництво Нацонального парку нагородило учнівський колектив Очаківської ЗОШ №2 Подякою за активну участь в екологічній акції «Обережно, батарейка!». 


Весь цей час з учнями працювали вчителі та волонтери. Мовну практику в таборі організовували вчителі англійської мови Череватенко А.А,  Янушевська О.І., Боровікова В.А. Вчителі - предметники та вчителі початкових класів  - Вишинська О. С., Козаченко Л. С.,  Безлепкіна Н. В., Ворошилова О. М., Колодиста О.В. - на засадах партнерства, разом з учнями готували презентації проектів, пісні, театралізації, «інтелектуальне кафе», брали участь в іграх, екскурсіях, квестах.

Кожного дня зарядку та флешмоби проводила хореограф Скрипка Ю.О. Забезпечував роботу літнього кінотеатру та здійснював комп’ютерну підтримку вчитель інформатики Афанасьєв І. Г. Спортивні заходи  проводив учитель фізкультури Бичков О. О. Ідейну підтримку та методичний супровід  здійснювали  практичний психолог Полова Т. В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Фоміна Н. С.


Усі 10 днів табору були тематичними та різнокольровими: «День відкриття табору» був білого кольору, «День позитиву» - помаранчевого, «День мистецтва» - синього, «День спорту» - зеленого, «День пригод» - жовтого, «День етикету» - фіолетового, «День креативу» - малинового, «День природи» - кольору хакі. Колір дня підтримувався як символами, так і заходами.  


Кожен день у таборі проходив цікаво та весело. Незабутніми були зустрічі учнів з волонтерами, які брали участь у всіх заходах. Вони з особливим задоволенням вчилися танцювати український гопак в національних костюмах.
Учні змогли здобути необхідні мовні навички, спілкуючись англійською мовою у невимушеній обстановці, і поглибити знання з культури англомовних країн. Діти відзначали, що кожен з волонтерів мав свої особливості вимови та вживання окремих слів, тому вони отримали неабиякий досвід у спілкуванні.


Підсумком роботи табору стало урочисте закриття «Rainbow Day», яке дійсно пройшло з веселковим настроєм. Діти розповіли про найцікавіші моменти з життя табору, продемонстрували театралізації традиційних американських свят, презентували проект «Традиційна українська страва - вареники». На завершення свята усіх запросили до їдальні, де шкільні кухарі пригостили смачними варениками.


Слід відмітити, що всі учні були дуже активними у різних видах діяльності, уміло працювали у групах та парах, за що і були нагороджені директором школи Яровенко О. О. медалями в різних номінаціях: за знання мови, мистецтва, етикету, природи, за креативність, спортивність, комунікативність та позитивність .

Активна громадянська позиція наших учнів також була відзначена обласним депутатом Гемаєвим Х. З., який подарував кемперам поїздку до Національного  історико-археологічного заповідника «Ольвія». Підтримку та відзнаку результативної діяльності колективу школи в напрямку організації мовного табору, під час закриття, висловив Тарабан В. А., завідувач методичним кабінетом відділу освіти Очаківської міської ради.


Таким чином, дружний та креативний колектив  вчителів, учнів разом з  волонтерами змогли кожен день в таборі зробити неповторним, щоб  перетворити англійську мову зі шкільного предмету на засіб живого спілкування. І в дітей з’явилися не тільки мотивація та натхнення до вивчення іноземної мови, а і розуміння  для чого це потрібно. 

За матеріалами наданими адміністрацією Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта