вівторок, 29 травня 2018 р.

Пройшов семінар-практикум «Використання ІКТ на уроках літератури»



18 травня 2018 року на базі Очаківської загальноосвітньої школи № 2 імені П.П. Шмідта відбувся семінар-практикум «Використання ІКТ на уроках літератури. Ключові епізоди за проектною технологією» для вчителів української мови та літератури.

У інформаційно-теоретичній частині заходу методист міського методичного кабінету Головня Л.А. акцентувала увагу присутніх на теоретичному аспекті проектного методу навчання, прикладах використання сучасних телекомунікаційних та інтерактивних технологій. Вчитель української мови ЗОШ № 1, фіналіст обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2018» Солов’ян Л.А. ознайомила із основними вимогами  до сучасних уроків української мови та літератури.

У практичній частині семінару-практикуму вчителі-мовники  відвідали урок у 6 класі «Твір-роздум про вчинки людей на основі власних спостережень «Чи толерантна я людина?», який провела вчитель української мови та літератури ЗОШ № 2 Козаченко Л.С. Епіграфом до уроку став вислів Григорія Сковороди «Любов виникає з любові».  Урок був насичений різними видами робіт і завдань, але всі вони були доречними і необхідним на кожному етапі. 

Вчителька вміло керувала процесом пізнання, а діти із неприхованими почуттями говорили про те, що всі люди різні; про тактовність у стосунках з друзями; згадували свої вчинки, якими можна пишатися і вчинки героїв прочитаних художніх творів. Висновок  уроку зробили такий: толерантності потрібно учитися протягом всього життя.

Вчитель української мови та літератури ЗОШ № 2 Кобець Н.С.  поділилася з присутніми власним досвідом, провівши  майстер-клас «Я роблю так. Проектна технологія на уроках української мови та літератури».
Захід запам’ятався своєю невимушеною та творчою атмосферою, показав нові підходи до навчання і залишив приємні враження.

Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради


понеділок, 21 травня 2018 р.

Нова українська школа – startup для кожної дитини

17 травня в Миколаївській облдержадміністрації відбувся освітній форум «Нова українська школа – startup для кожної дитини» в якому взяла участь начальник відділу освіти Очаківської міської ради Голян Л.А. Відкрив захід Бонь В.В., перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації.

Під час форуму присутні мали змогу ознайомитися з виставкою продукції виробників сучасних шкільних меблів та обладнання: ПП «ТК-Ренесанс», ТОВ «Вема КІДС», «ТОВ «НВП Промінь», ТОВ «Бріолайт – Україна», компанії «BRIOlight та «Підручник.ua».







четвер, 17 травня 2018 р.

Педагоги готуються викладати в Новій Українській школі



1 вересня 2018 року всі першокласники України прийдуть до Нової українсьої школи та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі.  Тому всі педагогічні працівники, які викладатимуть у 1 класі  2018-2019 навчального року розпочали навчання на дистанційному онлайн-курсі на порталі EdEra.  

Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Міністерство освіти і науки України спільно з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти у квітні-травні розпочали масштабне підвищення кваліфікації.

З 12 по 15 травня на базі Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 проводилися заняття серед вчителів початкових класів та заступників директорів, які  опікуватимуться організацією навчально-виховного процесу в освітніх закладах м. Очакова, Очаківського району, Миколаївського району, Куцурубського ОТГ в новому навчальному році.



До курсантів щодня виїжджали досвідчені викладачі  МОІППО – Голубченко Т.Д., Грицан О.В., Степанець Н.М., Довженко О.С., Олійник Л.О., проводила навчання тренер Маєвська Т.В. (методист НВК «Сонечко» м. Очакова).


За результатами навчання заступники директорів з навчально-виховної роботи Коваль З.М., Фоміна Н.М., Жосан О.П., вчителі початкових класів Єгурнова О.М., Овсянко А.В., Лозовська С. М., Казанлі З.В., Кравченко А.М., Панасюк В.В. отримали сертифікати встановленого зразка, які надають дозвіл на роботу з першокласникамиу в 2018-2019 навчальному році на засадах Концепції "Нова українська школа" 

Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти Очаківської міської ради

понеділок, 14 травня 2018 р.

Як організовувати інклюзивне навчання


11 травня 2018 року обласний ресурсний центр із підтримки інклюзивної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провів обласний семінар-практикум «Організація процесу навчання та розвитку дітей в умовах інклюзивного класу» у якому взяла участь Лясота М.В.методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради.


У ході семінару розглянуто такі питання:
1. Умови організації освітнього процесу в класах з інклюзивною формою навчання.
2. Складання індивідуальної програми розвитку.
3. Модифікація та адаптація навчальних програм у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
4. Налагодження взаємодії з батьками в процесі організації навчання дітей інклюзивного класу.
У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники, які працюють із дітьми з особливими потребами в закладах освіти м. Миколаєва та Миколаївської області: керівники та вчителі закладів освіти з інклюзивними групами та класами, практичні психологи, логопеди, асистенти вчителів (усього 67 осіб). 

Учасники семінару отримали практичні та методичні матеріали щодо організації навчального процесу в класах з інклюзивною формою навчання. Також педагоги набули знань із питань модифікації та адаптації навчальних програм.

Виставка присвячена 73-річниці Перемоги


До Дня Перемоги на міській площі була організована муніципальна галерея присвячена 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яку підготував відділ культури, молоді, спорту, туризму та релігії Очаківської міської ради.
Експозиція базувалася на незвичних порівняннях: людські душі на різних сторонах протистояння та в різних часових проміжках. З різних боків ворогуючих сторін були, по суті, однакові люди, які переживали ідентичні почуття, яких так само чекали рідні та близькі. 
Але їх схожими методами обробляли ідеологічні державні машини. У цьому  головний вселенський жах війни, коли людина вбиває людину, один "космос" знищує інший.

Виставкові матеріали відвідали учні освітніх навчальних закладів міста. На імпровізованих «уроках пам’яті» педагоги знайомили дітей із трагічним минулим нашого народу, прищеплюючи повагу до його Подвигу.


четвер, 10 травня 2018 р.

Велопробіг по рідному краю



05 травня гуртківці військово-патріотичного гуртка "Чайка" (Очаківська ЗОШ І-ІІІ ст. №4), під керівництвом вчителя Череватенка О.Д., здійснили велопробіг узбережжям Березанського лиману.

До велоподорожі приєднались інші учні, які виявили бажання стати членами гуртка та навіть жителі міста Очакова, небайдужі до здорового способу життя.
Учасники подорожі милувалися гарними весняними краєвидами, пізнаючи рідний краю. І хоча траплялися незначні технічні поломки, але вони не вплинули на позитивні емоції, які переповнювали мандрівників.


Цього дня юні патріоти подолали більше ніж 30 км., тому маю можливість висловити щиру подяку всім небайдужим учасникам цього заходу, які люблять та цінують свою малу Батьківщину.

Сподіваємось, найближчим часом здійснити ще не одну велопоподорож.



Череватенко О.Д., керівник військово-патріотичного гуртка "Чайка", вчитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4

Урочистості до Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги




08 травня в День пам’яті та примирення та напередодні Дня Перемоги в НВК "Сонечко" відбулася лінійка пам’яті, на якій дітей ознайомили з трагічними подіями ІІ Світової війни. Учні та вихованці закладу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.


Цього дня учні 1 класу відвідали міську Алею Слави, де поклали квіти до пам’ятника загиблих воїнів

Учні 3 класу (вчитель Пономарь Г.А., вихователь ГПД Верховляк Т.В.) зустрілися з ветераном Великої Вітчизняної війни Поповенком Іваном Костянтиновичем, 1922 року народження. Діти щиро вітали його зі святом, читали вірші та слухали спогади ветерана про події війни.



                                                                              За власною інформацією НВК "Сонечко"

вівторок, 8 травня 2018 р.

Екскурсія для допитливих


П’ятого травня яскраво світило сонце, природа пестувала довгоочікуваним теплом, заохочуючи до мандрівки учнів Очаківських шкіл, які протягом начального року демонстрували  вагомі досягнення. Цього дня методисти міського методичного кабінету відділу освіти Очаківської міської ради зініціювали екскурсію до Музею цікавої науки міста Одеси. Серед екскурсантів були призери обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, конкурсу «Лідер року», обласного конкурсу читців «Поетична пристань», найкращі спортсмени.
Одеський музей гостинно зустрів допитливих гостей із Очакова. Ерудований екскурсовод  докладно, цікаво, емоційно розповідав про закони науки, демонстрував діючі експонати. Діти побували в кімнаті оптичних ілюзій, дзеркальному лабіринті, лазерній кімнаті, «Королівстві кривих дзеркал», визначили рівень своєї електропровідності та рівень звуку власного голосу, побачили світ очима дворічної дитини, спробували сидіти на цвяхах, познайомилися з  принципом створення мультиплікаційних фільмів, маятником Фуко, взнали, як утворюється торнадо, в чому різниця між агрегатними станами речовини та ще багато-багато нового.

Захоплення в підлітків викликало дзеркало, яке може зберігати минуле і крісло, яке кожен, хто сидить на ньому, може підняти самостійно. Запам’яталися панно із місяцем і зірками, за допомогою якого можна зіграти власну мелодію. Особливу цікавість викликала система водопровідних труб із пластику на яких діти, за допомогою пляжних шльопанців, видобували мелодійні звуки.

Дівчаткам сподобалася кімната із мильних бульбашок: у ній можна утворювати бульбашки будь-якої форми та розміру, а можна й самому опинитися всередині неї. Хлопці малювали картини за допомогою двох маятників, проводили досліди з магнітами, «осідлали» центрифугу. Особливістю експозицій є те, що будь-який експонат можна було не лише помацати, але і спостерігати його в дії.  
Час у музеї промайнув непомітно. Вражень залишилося безліч. А після такого цікавого екскурсу в науку на дітей чекав смачний та вишуканий обід у історичному центрі міста. Після нього пішохідна прогулянка та фотосесія по славнозвісній вулиці Дерибасівській була надзвичайно доречною. Байдужих серед юних мандрівників не було. Стомлені, але з безліччю позитивних емоцій діти верталися додому.

Відділ освіти Очаківської міської ради, учасники екскурсії, педагогічні колективи закладів освіти, батьки висловлюють щиру подяку депутату Миколаївської обласної ради Гемаєву Х.З. за матеріальну підтримку щодо заохочення здібних та талановитих дітей нашого міста.

                



































                  Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради