четвер, 22 лютого 2018 р.

До Дня Гідності і Свободи

З метою віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави 20 лютого 2018 року в усіх навчальних закладах пройшли загальношкільні лінійки до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні «Ми пам’ятаємо».

В НВК «Сонечко» учні 2-4 кл. читали вірші, запалили свічку пам’яті та вшанували подвиг мужніх та нескорених хвилиною мовчання.


В ЗЗСО №1 пройшли години спілкування «Знання своєї історії – майбутнє свого народу, інформаційні хвилинки «Небесна сотня. До і після», а учні 9 – 11 кл. переглянули документальний фільм «Їх чекали вдома». Діти 5 – 6 кл. взяли участь у виставці малюнків « Лицарі України».


В ЗЗСО №4 для учнів 7-11 кл проведені виховні години «Пам’яті Героїв Небесної Сотні присвячуємо», в шкільній бібліотеці облаштовано виставку «Календар знаменних та пам’ятних дат: День Героїв Небесної Сотні» та проведено бібліотечну годину «День Героїв Небесної Сотні» для учнів 5-6 кл. 

вівторок, 20 лютого 2018 р.

Проводи зими в Очаківському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Колодій або Масниця — це цілий цикл свят, який зародився ще в язичницькій Стародавній Київській Русі. В ті часи Масляна була святом проводів зими та зустрічі весни. Наші предки обряджали в жіночий одяг Масницю - опудало з соломи з масляним млинцем або сковородою в руках (від млинця, круглого і масляного й утворилася назва й свята, і персонажа). Наприкінці свята опудало спалювали на багатті. Ритуальні поховання Масляної завжди супроводжувалися процесіями ряжених, танцями, веселощами.
 
«Ух ти, Масниця!» - під таким гаслом 16 лютого 2018 року учні 1-А класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (класовод Усік Р. В.) відсвяткували Масляну, під час якої вони попрощалися із зимою й зустрічали весну. Як і годиться, були і пісні, і танці, і хоровод, і частівки.

А яке ж це свято без забав! На прощання із зимою учні будували «снігову фортецю», погралися «сніжками». А які цікаві конкурси від Масляної: перетягування «полотна», дівчатка демонстрували майстерність у «заплітанні косичок», складанні намиста із бубликів.
На святі була головна гостя Масляна, яка привела за собою Дні масляного тижня, в ролі яких були учні 3 класу (класовод Клімчук С. Г.). Награвшись, діти провели опудало Масниці на вогнище, щоб швидше весна настала і печалі з собою забрала.
А що вже багатим був стіл на Масляну! Батьки 1- А класу влаштували святковий ярмарок солодощів. Цікавий захід познайомив учнів і дорослих із традиціями українського народу. Діти з вчителем Римммою Вікторівною дякували батькам за підготовку до свята та проведення ярмарку.

В Очакові пройшли обласні змагання з волейболу серед дівчат

15-16 лютого, поточного року на базі Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта та Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4  відбулися зональні спортивні змагання з волейболу ХVII обласних Спортивних ігор серед  дівчат 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області (VI група команд). Учасників привітала Гаєвська Н.Г., начальник відділу Комітету (філії) фізичного виховання та спорту Миколаївської області.   
У змаганнях взяли участь 9 команд з Миколаївського району, Березанського району, м.Очакова, Вітовського району, Очаківського району, Коблівської ОТГ, Шевченківської ОТГ, Галицинівської ОТГ, Воскресенської ОТГ (всього 90 гравці). Представники команд забезпечували об’єктивність суддівства: головний суддя Треліс Х.О., секретар Бичков О.О., судді Терновецький Н.М., Оніщенко О.А., Сидорчук О.М., Белячат В.В. - усі сумлінно виконували покладені на них обов’язки.
Кожна гра була цікавою та захоплюючою, команди запекло змагалася за звання найкращої. До самого завершення змагань зберігалась інтрига - всі команди були підготовлені та варті перемоги.
 
Збірна команда дівчат, освітніх закладів міста Очакова, продемонструвала достойну гру в двобоях із суперниками.

Вітаємо переможців змагань, бажаємо позитивних емоцій та результативних ігор у фіналі регіональних змагань.


понеділок, 19 лютого 2018 р.

Вчителі НВК "Сонечко" продемонстрували власні педагогічні досягнення

Атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.
19 лютого 2018 року до НВК «Сонечко» були запрошені на відкриті заняття педагогів, які атестуються члени міської атестаційної комісії та їхні колеги – вчителі початкової ланки з інших шкіл міста.
Пономарь Г.А. провела майстер-клас - інтегрований урок у 3 класі  на тему «Птахи. Множення одноцифрових чисел на двоцифрові». Галина Анатоліївна майстерно поєднала на одному занятті два предмети природознавство та математику.
Діти, вдосконалюючи навички множення, складали цікаві задачі про птахів, з’ясовували раціон харчування пернатих за виглядом та будовою дзьоба, вчилися розрізняти за певними ознаками зимуючих та перелітних птахів.
Третьокласники були активними на уроці, демонстрували навички роботи в групах та уміння усного рахунку. Дякуючи  за плідну співпрацю вчитель пригостила малечу свіжою випічкою в формі птахів.
Після «великої» перерви Верховляк Т.В., вихователь ГПД запросила присутніх на відкриту виховну годину до цього ж класу - «Птахи наші друзі». Це заняття стало логічним, послідовним продовження попереднього уроку. Під час заходу юні орнітологи ділилися власним досвідом щодо обладнання годівничок у зимовий період, розповідали про користь птаства для людей та природи.
Юні актори талановито розігрували театральні сценки, декламували, танцювали знайомлячи присутніх із шляхами вирішення  проблем, які загрожують пернатим друзям.
Тетяна Василівна мистецькими засобами виховувала в школярів не лише гуманне ставлення до птахів, але і певні способи мислення, світоглядні і громадянські якості, морально-етичні цінності, які визначать здатність кожної дитини успішно здійснювати навчальну діяльність.


пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Майстер-клас від Солов’ян Л.А.

15 лютого лауреат обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Вчитель року -2018» в номінації «Українська мова» Солов’ян Л.А. запросила до Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 на авторський майстер-клас членів міської атестаційної комісії та колеги-філологів з інших шкіл міста.

Під час проведення  уроку на тему «Сава і Рахіра – уособлення духовної деградації. Трагедія шляхетної, чутливої душі (образ Анни)» присутні занурились в атмосферу популярного ток-шоу «Говорить Україна».

Протягом 45 хвилин учитель та учні 10-го класу демонстрували уміння відстоювати власну позицію, відрізняти добро від зла, давати характеристику діям та вчинкам головних героїв повісті О.Кобилянської «Земля». Оцінку моральних якостей та психологічного стану головних героїв влучно дали криміналіст та сімейний психолог.


Урок вразив колег невимушеністю, високим професіоналізмом педагога та конструктивною співпрацею з учнями. А, найголовніше, засвідчив педагог і діти – одна команда.

четвер, 15 лютого 2018 р.

З нагоди 29-ї річниці виведення військ з Афганістану

15 лютого в Очакові відзначався День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.

На мітингу виступили керівники від владних структур міста, району, командування однієї з військових частин та голова  спілки ветеранів Афганістану.

Присутні вшанували загиблих інтернаціоналістів хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу. Після чого відбувся концерт для учасників бойових дій на території інших держав.

Аноси спортивних змагань в Очакові


В Очакові пройшли обласні змагання з волейболу серед юнаків

12-13 лютого, поточного року на базі Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта та Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4  відбулися зональні спортивні змагання з волейболу ХVII обласних Спортивних ігор серед  юнаків 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області (VI група команд).  

У змаганнях взяли участь 9 команд з Миколаївського району, Березанського району, м.Очакова, Вітовського району, Очаківського району, Коблівської ОТГ, Шевченківської ОТГ, Галицинівської ОТГ, Воскресенської ОТГ (всього 92 гравці)
Представники команд забезпечували об’єктивність суддівства: головний суддя Треліс Х.О., секретар Бичков О.О., судді Терновецький Н.М., Оніщенко О.А., Сидорчук О.М., Белячат В.В. - усі сумлінно виконували покладені на них обов’язки.
Кожна гра була цікавою та захоплюючою, команди запекло змагалася за звання найкращої. До самого завершення змагань зберігалась інтрига - всі команди були підготовлені та варті перемоги.
Збірна команда хлопців освітніх закладів міста Очакова продемонструвала достойну гру в двобоях із суперниками.
Вітаємо переможців змагань, бажаємо позитивних емоцій та результативних ігор у фіналі регіональних змагань.





середа, 14 лютого 2018 р.

Гра по-новому, навчання по-іншому

12–13 лютого 2018 року на базі Першої української гімназії імені Миколи Аркаса відбулося навчальне заняття для тренерів щодо впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання «Гра по-новому, навчання по-іншому в освітньому просторі Нової української школи», в якому взяла участь Кравченко Альона Миколаївна, вчитель початкових класів Очаківського ЗЗСО №4.
Відкрила захід Сокуренко Олена Олексіївна, к.пед.н., доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. До учасників заходу із вступним словом звернувся Шуляр Василь Іванович, д.пед.н., доцент, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України.
Під час тренінгу Бондар Світлана Анатоліївна, Шварова Ганна Валеріївна, тренери The LEGO Foundation, висвітлили питання доцільності використання ігрової діяльності в освітньому процесі початкової школи. Учасники тренінгу ознайомилися з методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок» та освітнім потенціалом гри з LEGO.

У заході взяли участь науково-педагогічні працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, педагогічні працівники – (усього 53 особи).

понеділок, 12 лютого 2018 р.

Вітаємо переможців обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН!

08-10 лютого 2018 року відбувся обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, в якому взяли участь учні Очаківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 ім. П.П. Шмідта.
Журі конкурсу оцінювало: письмове оформлення науково-дослідницьких робіт (складність, науковість, повноту розкриття теми, аргументованість висновків, творчий підхід, стиль і грамотність, якість оформлення), усний захист робіт (аргументацію вибору теми дослідження, чіткість, логічність, лаконічність викладення матеріалу з теми дослідження, культуру мовлення, активну кваліфіковану участь у веденні дискусії). Також були виставлені оцінки за контрольні роботи з базових дисциплін.
Значну допомогу у підготовці до конкурсу-захисту надали учням керівники та консультанти науково-дослідницьких робіт: вчитель історії та правознавства Вишинська О.С., вчитель української мови та літератури Кобець Н.С., вчитель географії Іщенко Т.А., вчитель біології Безлепкіна Н.В.
За рішенням журі ІІІ місце отримала Васькова Аліна, учениця 11 кл. (тема її роботи «Дослідження досвіду впровадження норм про учнівське самоврядування на прикладі закладів загальної середньої освіти міста Очакова», секція «Правознавство») та 
Іванова Марина, учениця 11 кл. (тема роботи: «Розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури у 6 класі», відділення «Педагогіка»).
Приємне враження залишила робота Тригуби Валерії, учениця 10 кл. (тема роботи «Дослідження змін клімату та їх впливу на екологію рідного краю» (секція «Кліматологія та метеорологія»), яка оцінена досить високо.      


Відділ освіти Очаківської міської ради вітає юних дослідників та їх наставників з вагомими досягненнями та бажає подальших успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління!

пʼятниця, 9 лютого 2018 р.

Стартувала «Поетична пристань»

08 лютого 2018 року на базі Очаківського ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 імені П.П. Шмідта був проведений конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань», у якому взяли участь 11 учнів закладів освіти міста віком від 10 до 18 років.
Загальноміський захід сприяв розвитку й популяризації художнього слова, пошуку та підтримки талановитої, обдарованої молоді, патріотичному виховання дітей засобами художнього слова. За рішенням журі переможцем  у І віковій категорії став Говорун Олександр, учень 6  класу Очаківського ЗЗСО № 2,   у ІІ віковій категорії перемогу виборола Олєйнікова Валерія, учениця 11 класу Очаківського ЗЗСО № 1. 
Усі учасники конкурсу показали високий рівень володіння основами художнього читання й сценічної культури; вони проникливо змогли передати особливості образів обраних ними творів; майстерно оволодівали увагою глядачів, будили в емоції й почуття.

Бажаємо нашим юним талановитим читцям-декламаторам нових перемог і досягнень на регіональному рівні!

Вітаємо лауреата обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018»!

8 лютого в приміщенні Миколаївської гімназії № 2 Миколаївської міської ради проведено підведення підсумків другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018» у номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

Цьогоріч в інтелектуальних змаганнях І туру на звання найкращого вчителя в районах і містах області взяли участь 123 педагоги, зокрема в очному етапі другого (обласного) туру – 27 конкурсантів, учителів закладів загальної середньої освіти міст і районів області, які виявили високий рівень професіоналізму, творчий підхід до навчання предметів, уміння ефективно та раціонально використовувати інноваційні педагогічні технології, форми і методи навчання та виховання, уміння професійно взаємодіяти з аудиторією.
Під час практичної частини конкурсу його учасники проводили уроки, створювали та презентували навчальні проекти. Конкурсне випробування «Навчальний проект» стало своєрідним дискусійним клубом, на якому педагоги-конкурсанти ділилися власним досвідом та пропонували інноваційні педагогічні ідеї, спрямовані на розвиток якостей творчої особистості учнів на уроках української мови та літератури, німецької мови, фізики, фізичної культури. Конкурс «Учитель року» дав можливість конкурсантам побачити більш широку перспективу, оскільки упродовж усіх етапів змагань відбувався обмін досвідом, а кращі його зразки поширяться на освітян регіону.
Другий (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2018», став надзвичайно важливим для Солов’ян Лариси Анатоліївни, вчителя української мови та літератури Очаківського ЗЗСО №1, яка виступала  в номінації «Українська мова і література». Він дав їй можливість віднайти свою власну педагогічну стежку до душі й серця кожної дитини під час професійного випробування (про це свідчили відгуки учнів 10 кл. Миколаївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І–ІІІ ступенів № 4).

Про непересічний талант нашої колеги також лунали схвальні відгуки від членів обласного журі конкурсу, яких вона підкорила високим професіоналізмом, позитивною емоційністю, креативністю та доброзичливістю.
Під час підведення підсумків Лариса Анатоліївна була нагороджена почесним дипломом Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації та грошовою винагородою від обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Відділ освіти Очаківської міської ради, весь педагогічний загал міста висловлюють щирі слова вдячності Солов’ян Л.А., лауреату другого (обласного) туру конкурсу, за відданість професії, високий професіоналізм та бажають на майбутнє нових упокорених вершин педагогічного Олімпу!