пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

Історичний квест до дня міста Очакова

Проходження квестів - найкраща заміна ігор за комп'ютером і гаджетами. Це командна гра, яка захоплює всіх учасників без винятку, особливо дітей. Саме такий вид пізнавально-розважальної програми проведено до 525-ї річниці до дня рідного міста.
27 вересня в парковій зоні центральної площі міста Очакова пройшов історичний квест «Очаків - моє місто» серед дітей 6 - 7 класів загальноосвітніх шкіл міста. Серед учасників було сформовано 3 команди: «На районі», «Центр» і «Патріоти».
Неймовірне бажання перемогти, розгадати всі шифри і головоломки мобілізувало всі сили і знання команд. На початку квесту всі учасники демонстрували знання історії нашого міста. Шмідт, Суворов, бригадир Горич для учасників це не тільки пам'ятники, а й відомі історичні особистості про яких вони знають багато цікавого.
Сам же квест складався з декількох етапів. На першому етапі діти показували свою спритність і вміння гри в «Лінивий пінг-понг». У другому завданні з букв, які були намальовані на учасниках, потрібно було скласти слова, пов'язані з історією Очакова. Третє завдання було комплексним. У кожної команди був свій корабель, на якому учаснику потрібно було на швидкість добігти до павутини і пролізти через неї. Пришвартувавши свій корабель, пролізти через лабіринт, пробігти всі острівці, вистрілити в тирі і повернутися, передавши естафету наступному учаснику.
Команда, яка швидше за всіх справилася з естафетою отримала перевагу в 3 секунди для того, щоб знайти в тирі послання на якому написано, що саме вони стали переможцями квесту і отримують головний приз. Гра в квест супроводжувалася викидом адреналіну. Переможцем стала команда «Центр» отримавши коробку шоколадок і настільну історичну гру: «Подорож Україною». Всі інші учасники виграли солодощі.

Дітям було по-справжньому цікаво, тому подалі від своїх електронних спокусників та готуйтесь до нових випробувань! 

четвер, 28 вересня 2017 р.

Учнівський зліт «Лідери Миколаївщини» в аграрному університеті

22-24 ВЕРЕСНЯ МИКОЛАЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ГОСТИННО ПРИЙМАВ УЧНІВСЬКИХ ЛІДЕРІВ МІСТА МИКОЛАЇВЩИНИ, ЗОКРЕМА УЧНІВ  З ОЧАКІВСЬКИХ ШКІЛ - ЗАХАРОВУ ВЛАДУ, ГРОМОВОГО МИХАЙЛА, ІВАНОВАУ МАРИНУ. ДО УНІВЕРСИТЕТУ ЗАВІТАЛИ УЧНІВСЬКІ ПРЕЗИДЕНТИ ТА ВІДМІННИКИ . ПРОТЯГОМ ТРЬОХ ДНІВ  УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ БУЛА ЗАДІЯНА У ЧИСЛЕННИХ СПОРТИВНИХ ЗМАГАННЯХ:  ШАХИ, ПІДТЯГУВАННЯ НА ПЕРЕМИЧИНІ, ДАРТС, СТРИБКИ НА СКАКАЛЦІ. УЧНІ МАЛИ ЗМОГУ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ СВОЮ ФІЗИЧНУ ПІДГОТОВКУ З МЕТОЮ ПРОПАГУВАННІ ТА ВЕДЕННІ 
ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ. 

ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ ОБ’ЄДНАНОЇ РАДИ УЧНІВСЬКОГО ТА СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В  ВІДБУВСЯ КОНСТРУКТИВНИЙ ДІАЛОГ ЩОДО ОБГОВОРЕНО ВАЖЛИВИХ ТА НАГАЛЬНИХ ПИТАНЬ, ЯКІ СТОСУВАЛИСЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТА РОЛІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ЖИТТІ ШКОЛИ. СПІЛЬНИМ РІШЕННЯМ ОБОХ РАД БУЛО ОБРАНО ГОЛОВУ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЯКА В ПОДАЛЬШОМУ ЗМОЖЕ СПІВПРАЦЮВАТИ ТА ОБ’ЄДНАТИ ВСЮ УЧНІВСЬКУ ЕЛІТУ МИКОЛАЇВЩИНИ. 

СИМВОЛІЧНИМ  СТАВ ФЛЕШМОБ «ДОЛОНІ ЄДНАННЯ», ЯК ЗНАК ЄДНОСТІ ТА ДРУЖБИ.  УЧАСНИКИ ЗЛЬОТУ ВІДВІДАЛИ МІСЬКИЙ ПРИТУЛОК ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ІНВАЛІДІВ, ДЕ ВОЛОНТЕРИ УНІВЕРСИТЕТУ Є ПОСТІЙНИМИ ГОСТЯМИ ТА ВІРНИМИ ДРУЗЯМИ. У ПРИТУЛКУ ТА У ДВОРИКУ УНІВЕРСИТЕТУ ДІТИ  ВИСАДИЛИ ТРОЯНДИ НА ЗНАК ДОБРОЇ ПАМ’ЯТІ ТА СПІВПРАЦІ.
БАГАТО ЦІКАВОГО ТА КОРИСНОГО МОЛОДЬ ДІЗНАЛАСЯ ПІД ЧАС ТРЕНІНГІВ «ЛІДЕРСЬКІ ЯКОСТІ ОСОБИСТОСТІ», НА ЯКИХ БУЛО РОЗГЛЯНУТО ПИТАННЯ МОТИВАЦІЇ, ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ, РОЗКРИТТЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ.

ЯСКРАВІ ВРАЖЕННЯ ПРО УНІВЕРСИТЕТСЬКУ ОСВІТУ ТА СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ ПОДАРУВАЛИ ШКОЛЯРАМ ЗДОБУВАЧІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ ПІД ЧАС ЕКСКУРСІЙ НАВЧАЛЬНИМИ КОРПУСАМИ, УРОЧИСТОГО ВІДКРИТТЯ ТА СВЯТКОВОГО КОНЦЕРТУ, УКРАЇНСЬКОЇ ДИСКОТЕКИ. КОЖНОМУ УЧАСНИКУ ЗЛЬОТУ БУЛО ПРИДІЛЕНО МАКСИМУМ УВАГИ, АБИ КОЖЕН ВІДЧУВАВ СЕБЕ ВПЕВНЕНО Й РОЗКУТО.

ПІД ЧАС УРОЧИСТОГО ЗАКРИТТЯ ЗАХОДУ БУЛО ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ТА НАГОРОДЖЕНО НАЙАКТИВНІШИХ УЧАСНИКІВ У ПЕВНІЙ НОМІНАЦІЇ.




пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

80-РІЧЧЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: МИНУЛЕ І СЬОГОДЕННЯ

Саме під такою назвою проведено 20 вересня цього року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти обласний дослідницький форум у якому взяла участь Вишинська О.С., вчитель історії Очаківської ЗОШ №2 імені П.П. Шмідта.

Учасники презентували результат досліджень історії краю та його сучасного розвитку за такими напрямами: формування території Миколаївської області; адміністративно-політичний та соціально-економічний розвиток Миколаївщини у період 1937–2017 рр.; етнічна палітра регіону; релігійне життя та конфесійний розподіл; військова історія краю; поступ регіональної освіти (розвиток навчальних закладів, підготовка педагогічних кадрів, педагогічні досягнення та інновації, педагогічні династії тощо); наука та винахідництво на Миколаївщині.

Оксана Сергіївна підготувала дослідницьку роботу, яка стосувалася історії легендарного острова Первомайського (біля м. Очакова), а її учениця Константинова Анастасія працювала над історією рідної школи - Очаківської ЗОШ №2 імені П.П. Шмідта. Наші учасники за проведену роботу отримали відповідні сертифікати.

Матеріали всіх учасників форуму увійшли до електронної збірки, розміщеної на сайті МОІППО.

У рамках заходу працювала експертна платформа і його учасники мали можливість отримати відповіді на актуальні запитання щодо різних сфер розвитку регіону від спеціально запрошених експертів.
Відкрито виставку друкованих видань про Миколаївшину, а також виставку художників області, на якій представлені роботи В. Меркулова, Д. Артима, О. Артим, С. Завтури, Ю. Дзинтарса, В. Хізниченко.

                                                                   Скачати збірку

Міжнародний День Миру в Очакові

 21 вересня 2017 року Міжнародний День Миру проходив під гаслом – «Разом на благо миру: повага, безпека і гідність для всіх». 

Це свято було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році, а 2002 року в Україні ухвалено Національний День Миру.
Генеральною Асамблеєю цей день проголошений як день відмови від насильства і припинення бойових дій у всьому світі. Однією з невід’ємних акцій Дня Миру, починаючи з 1986 року, є символічна Хода Миру, ініціатором якої став індійський філософ-миротворець Шрі Чінмой.

Учні шкіл міста Очакова приєдналися до цього важливого миротворчого заходу взявши участь у флешмобі. Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти ознайомив старшокласників із історією  акції та її прихильниками у всьому світі. Білов Г.О., заступник голови Очаківської міської ради наголосив на актуальності зусиль присвячених припиненню бойових дій на Сході нашої країни.

Під час проведення кампанії «Голуб Миру» діти зобразили символічного птаха продемонструвавши власну відданість ідеям миру, солідаризуючись з іншими людьми на всіх континентах та у всіх країнах. 


четвер, 14 вересня 2017 р.

Конкурс до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 рр.



Рідне місто моє, ти щасливої долі колиска!

За ініціативи Бичкова С.М., голови Очаківської міської ради, з метою привернення уваги учнівської молоді до історичного минулого рідного міста, виховання шанобливого ставлення до пам’яток культури та історії, стимулювання інтересу до вивчення історії рідного міста, виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді в 2016-2017 н.р. проведено міський конкурс «Моє місто Очаків - мені в ньому жити».


До оргкомітету конкурсу надійшло 23 роботи учнів загальноосвітніх навчальних закладів  м. Очакова. Переможці конкурсу, які посіли І місця в чотирьох номінаціях отримали грошове винагородження, інші учасники конкурсу 12 вересня цього року відвідали м. Одесу. Під час екскурсії діти ознайомились з історико–культурними пам’ятками, відвідали археологічний музей міста. У кондитерській майстерні «Карамель» малеча із цікавістю спостерігала за незвичайним майстер-класом із виготовлення солодощів та із задоволенням ласувала щойно виготовленими «шедеврами».  


Відділ освіти Очаківської міської ради, батьки, учні  висловлюють щиру подяку міському голові Бичкову С.М. за дієву ініціативу та фінансову підтримку краєзнавчого конкурсу. Маємо надію що такі заходи стануть систематичними та зацікавлять ще більшу кількість маленьких громадян нашого міста.  

 

Організаційно–методичні аспекти діяльності ЗНЗ в умовах Нової української школи

08 вересня 2017 року у приміщенні НВК «Сонечко» проведені методичні об’єднання заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів, основ здоров’я однією за спільною темою «Організаційно–методичні аспекти  діяльності ЗНЗ в умовах. Нової української школи».


Лясота М.В., методист ММК ознайомила присутніх з результатами діяльності методичних об’єднань у 2016-2017 навчальному році, окреслила завдання на наступний 2017-2018  навчальний рік та  напрями їх реалізації.  
На методичному об’єднанні практичних психологів акцентовано увагу щодо  підготовки працівників психологічної служби до реалізації Концепції Нової української школи з напрямку «Педагогіка партнерства».

Череватенко Т.Є., головний спеціаліст управління у справах дітей Очаківської міської ради ознайомила заступників директорів з виховної роботи зі змінами у Типовому положенні про комісію з питань захисту прав дитини та Положенні про загальноосвітній навчальний заклад.

Вчителі початкових класів та основ здоров’я ознайомилися з методичними рекомендаціями щодо впровадження цього навчального року спільного проекту (1-11 кл.) «Вчимося жити разом». 



середа, 13 вересня 2017 р.

Серпнева конференція педагогічних працівників міста Очакова

 Чорна Н.В., музичний керівник навчально-виховного комплексу "Сонечко" 
отримує нагороду від Бичкова С.М., міського голови.
 Учасники серпневої конференції педагогічних працівників.
 м.Очаків 23 серпня 2017 року.

понеділок, 11 вересня 2017 р.

Вчителі опановують систему викладання в Новій школі

Із метою підготовки педагогів до викладання предметів за оновленими навчальними програмами 06 вересня 2017 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, проведено засідання обласних методичних активів керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів біології, фізики та астрономії, хімії в яких взяли участь Головня Л.А., методист ММК відділу освіти Очаківської міськради, Ткач І.Б., керівник ММО вчителів біології, Артеменко Г.П., керівник ММО вчителів хімії, Стрельцова С.І., керівник ММО вчителів математики.

На пленарній частині засідання обговорювались актуальні проблеми сучасної  природничої освіти. Засєкіна Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України,   розкрила питання формування наукового світогляду та основ науково-природничої культури учнів старшої профільної школи засобами інтегрованого курсу «Природничі науки», який запроваджується з наступного навчального року, а також познайомила присутніх із технологією формування профілю відповідно до нових типових планів старшої школи.

Клименко Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО, заслужений працівник освіти України, висвітлила роль керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів-природничників у активізації впровадження STEM-освіти в загальноосвітніх навчальних закладах, ілюструючи доповідь прикладами спільної діяльності кафедри та шкіл  STEM-лідерів Миколаївщини.

Під час роботи секції «Фізика та астрономія» обговорювались питання структури та змісту нової програми  «Фізика та астрономія» для старшої профільної школи (Засєкіна Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України), забезпечення освітніх потреб учнів у процесі навчання (Ліскович Олена Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО), можливостей використання елементів робототехніки (Нотич Олександр Олександрович, методист МОІППО).    Також було презентовано методичний посібник «Особливості організації навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення фізики за новою програмою. 9 клас», розроблений членами обласної творчої групи вчителів фізики.

На секції «Біологія» розглядались питання використання діяльнісного підходу у формуванні природничо-наукової компетентності учнів (Мироненко Ірина Володимирівна, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО),  діяльності методичного об’єднання з підготовки вчителя до викладання біології у 9 класі (Кушнір Людмила Володимирівна, учитель біології Баштанської ЗОШ І–ІІІ ступенів Баштанської районної ради, учитель-методист), застосування методу моделювання в навчанні біології (Терещенко Тетяна Миколаївна, учитель біології Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради, учитель-методист). Педагоги дізнались про участь юних науковців-біологів у  Всеукраїнській біологічній школі «Від теорії до практики – один крок» (ННУ «Інститут біології та медицини КНУ ім. Т. Г. Шевченка») (Бавикіна Вікторія,учениця 11 класу Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради; Васильєва Валерія,учениця10 класу Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Д. Чайки Миколаївської міської ради). Досвідом  формування екологічної компетентності учнів засобами біології, поділилась Мозгова Фелікса Броніславівна, директор Червонянської ЗОШ І–ІІ ступенів Вітовської районної ради, учитель-методист.



На засіданні секції «Хімія» педагоги висвітлили актуальні питання шкільної хімічної освіти.  Калашник Ольга Павлівна, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ, розкрила питання щодо розвитку ключових компетентностей засобами хімії відповідно до вимог сучасного суспільства. Цікавим і змістовним був виступ Попової Анастасії Валеріївни, учителя хімії Миколаївської  спеціалізованої школи     І–ІІІ ступенів «Академія дитячої творчості», ознайомила присутніх із власним досвідом роботи щодо формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках хімії через використання можливостей інтерактивної дошки, соціальних медіа та смартфонів.


У роботі всіх секцій взяли участь представники ПАТ «Електровимірювач» (м. Житомир), які презентували нові зразки навчального обладнання з фізики, цифрові вимірювальні комплекси з біології та хімії.


пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

У навчальних закладах міста Очакова відбувся День Знань


День знань першого вересня - одне із головних свят навчального року – урочисте, хвилююче і відповідальне.




Разом з тим, це свято об’єднує всю громаду нашого міста – від найменших, тих хто вперше піде до школи і стане першокласником, до серйозних старшокласників – тих, хто стоїть на порозі дорослого життя.


За статистикою, цього року до першого класу в Україні пішли 408 тисяч 208 дітей. З них у місті Очакові за парти сіли 147 учнів 4-ох навчальних закладів, а лави випускників зайняли 91 учень.


Крім того, це свято всіх учителів, батьків, та членів всієї родини, хто з хвилюванням та гордістю збирав та проводжав сьогодні до школи малечу. Ба навіть ті, хто здавалося б не мав жодного стосунку до освітнього процесу та реформи освітньої галузі, навіть вони сьогодні відчули подих цього хвилюючого дійства.



І хоча школи самі визначилися, як відбуватиметься святкування Дня знань, в усіх традиційно пройшли урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. На урочистості були запрошені почесні гості, ветерани педагогічної праці, громадськість міста.  Учні випускних класів у гумористичній формі давали важливі настанови першокласникам, які обов’язково їм знадобляться протягом 11 наступних років.  




Вдячні вихованці дарували своїм наставникам та гостям чаруючі осінні квіти. Після урочистих лінійок учнів запросили на перший святковий урок.