середа, 28 грудня 2016 р.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання - перепустка до майбутнього успіху

Зовнішнє незалежне оцінювання стало невід'ємною частиною суспільного життя, процесом безперервної освіти для молоді. Це той місток який поєднує шкільне навчання з вузівським, без якого здійснити вирішальний крок у доросле життя просто неможливо. Більша частина майбутніх абітурієнтів та їх батьків розуміє це та старанно готуються до майбутніх іспитів. Але володіння необхідною кількістю знань ще не запорука успіху, а лише його половина. То у чому ж справа?

Специфіка процедури ЗНО має свої особливості, якими, як показує практика, не потрібно нехтувати. Незвична обстановка, невідомі для випускника особи, відповідальні за суворе дотримання процесу тестування, обмеженість у часі відведеного на виконання, особлива форма умов пропонованих завдань у тестовому зошиті - все це може призвести до стресу, який негативно впливатиме на   результативність тестування. Та чи є вихід? Є це  пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне тестування), яке проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
§  ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року;
§  виконати пробний тест та попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
§  навчитись ефективно розподіляти час;
§  отримати правильні відповіді та дізнатися результат за допомогою спеціального сервісу, що буде розміщений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти;
§  психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
§  оцінити власний рівень навчальних досягнень.

Шановні одинадцятикласники!
Реєстрація для участі в пробному тестуванні триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.

Пробне тестування відбудеться:
1 квітня – з української мови і літератури;
8 квітня – з  англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії.

Максимальна кількість навчальних предметів, які особа може обрати для проходження пробного тестування, –  два: українська мова і література та один із навчальних предметів, тестування з яких проводиться 8 квітня. Реєстрацію учасників у м. Очаків та Очаківському районі здійснює Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти в режимі оnline.

У реєстраційній заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний телефон, електронна адреса (за наявності), перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту, населений пункт, де особа буде проходити пробне тестування (обраний з установленого регіональним центром переліку).

Пробне тестування проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Реєстрація для участі в пробному тестуванні вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного тестування з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок регіонального центру, зазначеного у квитанції, що формується одночасно з реєстраційною заявою.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Результати пробного тестування не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

Детальна інформація про проведення пробного тестування та вартість послуги розміщена на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.


                                                                Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти міської ради

вівторок, 27 грудня 2016 р.

Нові комп'ютери - подарунок Міністерства освіти і науки України


На різдв’яні та новорічні свята малеча завжди очікує на подарунки. Наприкінці цього року школярів ЗОШ №2 та №4 міста Очакова змогли порадували не лише солодкими сюрпризами. 

За сприяння Міністерства освіти і науки України,за підтримки народного депутата, мецената освіти Тараса Креміня та головои Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко очаківські школярі отримали 28 комп’ютерів. Два сучасних класи з інформатики сприятимуть поглибленню знань з навчальних предметів, адже вартість одного ПК становить 12 тис.775 грн.





 Сучасна техніка, зокрема, надавалася в першу чергу тим навчальним закладам, які мають застарілу техніку, хто провів літні табори з англійської мови.  Це - найбільша партія комп'ютерної техніки, переданої нашій державі від Уряду КНР в рамках міждержавної угоди про співпрацю в галузі освіти, науки, технологій. Особливо приємним цей подарунок є напередодні свят, сповнених надій на краще.

Не залишають сподівання на мудрість місцевої влади, депутатського корпусу та їх активність у збільшенні фінансування закладів освіти міста, проектів ремонту, матеріально-технічного забезпечення, харчування тощо.





середа, 21 грудня 2016 р.

Панорама творчих уроків-2017

Видавництво «Шкільний світ» оголошує про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків — 2017» на тему «Сучасний урок: нові форми».

Матеріали надсилаються разом із квитанцією або копією квитанції про передплату видань «Шкільного світу» на адресу видавництва: вул. Бастіонна, 15, м. Київ, 01014 із позначкою «Панорама».

Одночасно надсилаються на електронну скриньку методиста МОІППО BabiychukV@ukr.net разом із заявкою-анкетою учасника огляду-конкурсу «Панорама творчих уроків – 2017» матеріали лише на електронних носіях або посилання на конкурсні матеріали розміщені на персональному або шкільному веб-ресурсі не пізніше 15 грудня 2016 року.


Консультації, уточнення та відповіді на запитання можна отримати за цією ж електронною адресою: BabiychukV@ukr.net.
                                                                                                                                           Положення

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Учитель року-2017; І етап обласного туру

14–16 грудня 2016 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся відбірковий етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» із номінацій: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта».
Ковальчук Н.М.

У конкурсних випробуваннях відбіркового етапу взяли участь 54 учителя ЗНЗ Миколаївщини. Ковальчук Н.М., вчитель музичного мистецтва та Овсянко О.В., учитель початкових класів із ЗОШ №2 імені П.П. Шмідта відстоювали   педагогічну честь м.Очаків. Конкурсанти пройшли ряд випробувань: захист власних педагогічних ідей та технологій їх застосування; психолого-педагогічне тестування; виконання практичних робіт; демонстрація майстер-класів, безпосередніми учасниками яких були конкурсанти відбіркового етапу ІІ (обласного) туру.
Овсянко О.В.

У дні конкурсу учасників підтримували їх наставники, колеги, учні, родина. Усіх цікавило питання: «Хто ж пройде в очний етап і продовжить змагання на звання найкращого вчителя Миколаївщини, а надалі – й України»?
За результатами усіх конкурсних випробувань фаховим журі визначено учасників у кожній із номінацій, які братимуть участь в очному етапі ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», що відбудеться 06–10 лютого 2017 року.

До очного етапу за результатами випробувань вийшла  Овсянко Олена Володимирівна. Відділ освіти міськради, ММК щиро дякують переможниці за фахову мастерність, силу духу та бажають достойно виступити в очному турі.




Проводимо антикорупційний урок

Шановні вчителі, директори шкіл та учні! 9 грудня відзначався міжнародний день боротьби з корупцією. Програма розвитку ООН в Україні та проект EdEra підготували антикорупційний урок, який можна провести у вашій школі. На цій сторінці ви знайдете необхідні матеріали: сценарій уроку, презентацію та відео, які допоможуть зробити цей урок яскравим та ефективним для учнів. Приєднуйтеся до інціціативи та приємного навчання!
                                                                              Посилання на матеріали уроку

середа, 14 грудня 2016 р.

Як викладати історію в сучасних умовах

Історія як навчальний предмет відіграє особливу роль у розвитку особистості учня, тому проблема відповідності сучасної шкільної історичної освіти реальним вимогам життя є одна з найактуальніших. Ця проблема загострюється, якщо брати до уваги  реалії сьогодення в Україні. Ми живемо в умовах анексії Росією Криму, гібридної війни на Донбасі, спроб спровокувати внутрішні конфлікти в різних регіонах України, зокрема на півдні. Саме тому обговорення та спільне бачення вирішення завдань визначених Державним стандартом для предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» є запорукою успіху у навчанні та вихованні юних громадян нашої країни. 

9 грудня на базі Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання міського методичного об'єднання вчителів, які викладають суспільствознавчі дисципліни у загальноосвітніх навчальних закладах. Педагоги відвідали практичне заняття з історії України у 8 класі «Військове мистецтво, побут та звичаї запорізького козацтва». Чуприна Є.Г., вчитель Очаківської ЗОШ І – ІІІ ст. №4 продемонструвала напрацьовані форми та методи роботи з восьмикласниками відповідно до нових вимог змісту освіти та Державних стандартів. Славич Л.Г,. вчитель історії та правознавства провела відкритий позакласний захід "Брейн-ринг " на тему "Право і Закон" (Всеукраїнський тиждень права) у якому взяли участь дві команди учнів 10-11 кл.

Під час проведення заходу були обговорені актуальні питання викладання історії. Славич Л.Г. поділилася з колегами власним досвідом з питання "Формування соціальної компетентності особистості, як важливої умови громадянського суспільства".  Вишинська О.С., учитель Очаківської ЗОШ І – ІІІ ст. №2 та Ливарюк Л.О., учитель Очаківської ЗОШ І – ІІІ ст. №1 розповіли про участь у обласній науково-практичній конференції на тему «М.С. Грушевський - творець української держави», присвяченої 150-річчю з дня народження вченого та політика. Підготовлені ними матераіли ввійшли до наукової збірки МОІППО і можуть використовуватися вчителями та учнями під час підготовки до уроків та в позакласній діяльності. Діцан Н.І., вчитель Очаківської ЗОШ І – ІІІ ст. №3 на власних практичних заняттях з історії України в 10-11 кл. використовує метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких і творчих завдань; про це вона також ділилася з істориками.

У зв’язку зі змінами освітньої парадигми відбувається коригування змісту і результатів навчання історії. Щодо останніх, то від «учень знає» переходимо до «учень вміє», тобто як розуміє, оцінює, порівнює, аргументує, відстоює свою думку, знаходить інформацію тощо. Тому актуальними залишається питання напрацювання досвіду з проведення практичних занять у середніх та старших класах. Такий вид навчання передбачено чинними державними програмами з історії та правознавства і тому для вирішення цього питання була створена творча лабораторія. Про хід роботи над розробкою опорних конспектів уроків практичних занять з історії та правознавства розповіли вчителі навчальних закладів міста.


                          

У пояснювальній записці до навчальної програми з історії для 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів зазначено: «Історія допомагає школярам ідентифікувати себе як громадян України, усвідомлювати складність зв’язку сьогодення з минулим, сприймати культурне розмаїття суспільства. Метою навчання історії в школі є формування в учнів самоідентичності та почуття власної гідності на основі осмислення соціального і морального досвіду минулих поколінь, розуміння історії і культури України в контексті загального історичного процесу». Саме цій меті підпорядкована вся система методичної роботи з вчителями Галузі "Суспільствознавство".

вівторок, 6 грудня 2016 р.

Як навчити спілкуватися англійською

За ініціативи Президента України П. Порошенка 2016 рік оголошено роком англійської мови. Одним із численних заходів з цього приводу став проведений 2 грудня, на базі ЗОШ №1, міський семінар учителів англійської мови.

      На сьогодні виховання особистості  мислячої, самостійної, творчої — соціальне замовлення суспільства. Уміння працювати з інформацією упродовж життя: здобувати її, переробляти, застосовувати для індивідуального розвитку й самовдосконалення, передавати і, в результаті, опанувати уміння спілкуватися - стало невід’ємною рисою життя людей ХХІ століття.

Під час семінару завідувач ММК відділу освіти міськради Тарабан В.А. наголосив на важливості застосування технології розвитку критичного мислення, як одного із шляхів виховання активної особистості, яка зможе взяти на себе ініціативу та діяти в межах правового поля. Це засіб формування критичного мислення й водночас розвитку творчих здібностей дитини. Життєвий досвід дитини — вирішальний фактор формування особистості, а вся система навчання й виховання повинна допомогти їй виявити у собі й розвинути те, що їй органічно притаманне.

За своєю сутністю технологія формування критичного мислення має інноваційний характер: вимагає від учнів застосовувати нові знання, спираючись на засвоєний раніше матеріал; виробляє вміння діяти і приймати рішення самостійно чи в складі команди та розв’язувати конфлікти; шукати й компонувати нову інформацію з різноманітних джерел, використовуючи сучасні технології для виконання конкретних завдань; розвиває критичне мислення й прагнення до творчості та саморозвитку; формує бажання і здатність самостійно вчитися, критично мислити й використовувати свої знання у повсякденному житті. Саме ці технології розвитку критичного мислення озвучила методист ММК відділу освіти міськради  Шевченко О.В. та запропонувала учасникам семінару звернути на них увагу під час проведення фрагментів уроків учителями ЗОШ №1.

Директор ЗОШ №1 Іщенко Т.В. зосередила увагу присутніх, що серед усіх мотивів навчальної діяльності центральним і найсильнішим є пізнавальний інтерес, що виникає і зміцнюється лише в ситуації пошуку нових знань, інтелектуального напруження та самостійної діяльності. Навчання, підкріплене пізнавальними інтересами, має активний, дієвий характер, активізує розумові процеси учня, у нього з’являється прагнення до пошуку та дослідження. Представивши своїх вчителів англійської мови, зазначила, що навчально-виховний процес пропонує вчителям організувати так, щоб він відповідав вимогам сучасності, а саме:
- мав особистісно орієнтовану спрямованість;
- надавав можливості для диференціації навчання;
-забезпечував реалізацію діяльнісного підходу до мовленнєвого розвитку особистості;
- органічно поєднував навчання мови й мовлення.
Саме на вказані засоби, методи й технології Тетяна Володимирівна звертає увагу, відвідуючи уроки вчителів.   
    
Пізнавальні інтереси виявляються через певні емоції або емоційні стани: здивування відкриттям, очікування нового, піднесення у процесі учіння, інтелектуальна радість. Вольові прояви пізнавального інтересу пов’язані з ініціативою учня, самостійністю у здобутті знань, пошуком шляхів розв’язання навчальних завдань.

Освітня технологія розвитку критичного мислення в процесі навчання дитини — це сукупність різноманітних педагогічних прийомів, які спонукають учнів до дослідницької творчої активності, створюють умови для усвідомлення ними матеріалу, узагальнення одержаних знань.
    Вчителі ЗОШ №1 Іванова О.В. та Токміна А.В., представили фрагменти уроків в 5 та 10 класах, де учасники семінару побачили, обговорили й оцінили методи й прийоми розвитку критичного мислення.
Олена Василівна та Алла Василівна створили на уроках ситуацію успіху для розвитку особистості дитини, дали можливість кожному вихованцеві відчути радість досягнення, усвідомлення своїх здібностей, віру у власні сили; допомогли дітям зрости в умовах успіху, дали відчути радість від здолання труднощів, допомогли зрозуміти, що задарма в житті нічого не дається, скрізь треба докласти зусилля і тоді успіх супроводжується відчуттям радості та задоволення від діяльності, виникає почуття компетентності.
   

Саме в шкільні роки відбувається процес соціалізації учнів, вони адаптуються до тих видів і форм діяльності, в яких їм доведеться брати участь у дорослому житті. Викладання повинно бути захоплюючим - таким є один із принципів методики сучасного уроку. Чим молодший вік, тим цікавіші слід давати завдання. Іванова О.В. для своїх п’ятикласників підібрала найбільш цікаві завдання, які максимально розвивають самостійність дитини, збуджують її думку. Олена Василівна запровадила вправи для мовленнєвого розвитку, які дають учням змогу досягти значного рівня сформованості комунікативних компетентностей школярів. Процес спілкування був цікавим, захоплюючим, розвиваючим і позитивно впливав на формування творчих здібностей учнів.

    Створення в класі сприятливих умов для невимушеного спілкування, застосування діалогічних та дискусійних форм навчання, постійне надання можливостей для самостійної творчої діяльності учнів забезпечила для учнів 10 класу Токміна А.В. Досить актуальним на сьогодні методом формування критичного мислення є різні види дискусій, дебатів. Дискусії і дебати дозволяють ефективно розв’язувати проблеми через самовираження, вчитися аналізувати ситуацію, добирати аргументи для розв’язання проблеми, розвивати комунікативні навички, що на уроці Алли Василівни мали змогу спостерігати учасники семінару. Діалогічне мовлення дає змогу знаходити рішення в будь-яких професійних та життєвих ситуаціях, а також зацікавлює учнів, допомагає осмислювати власну думку, розвиває творчі здібності, дає можливість критично мислити, забезпечує мовленнєвий розвиток учнів, навчає їх вільно висловлюватися в різних ситуаціях при спілкуванні.
    
Однак інтерес не має нічого спільного з розважальністю, яка не містить пізнавальної мети. Істинний інтерес до пізнання виникає в тих випадках, коли воно пов’язане з вирішенням проблеми, яка активізує пізнавальну діяльність школярів, допомагає створенню проблемної ситуації на уроках.А значить, кожне заняття повинно мати пізнавальний характер і, одночасно, захоплювати як своїм змістом, так і способом викладу зазначила Петрова Г.О., яка запропонувала технології для розвитку критичного мислення при читанні та письмі. Намагаючись не просто подавати готові істини, а викликати в дітей потребу самостійно знайти відповідь на запитання, Ганна Олександрівна зазначила, що необхідно створювати на уроці «ситуацію успіху». Співпраця учнів з учителем і своїми товаришами дозволяє послідовно, долаючи труднощі, йти до поставленої мети. 

Учасники семінару вдячні Ганні Олександрівні, що вона поділилася власним досвідом підготовки учнів до ЗНО та презентувала свій виступ в практичній формі, де вчителі, учасники семінару, були одинадцятикласниками й виконували практичні завдання, запропоновані вчителем, а принципи особистісно орієнтованого навчання забезпечило емоційне благополуччя «учнів-вчителів» на навчальних заняттях, що сприяло успішній реалізації завдань, формуванню комунікативних умінь та мовленнєвої культури школярів.    Навчити учнів мислити критично означає правильно поставити запитання, направити увагу в правильне русло, вчити роботи висновки та знаходити рішення.

Мислити критично можна в будь-якому віці. Саме завдяки критичному мисленню традиційний процес пізнання знаходить індивідуальність і стає свідомим, безперервним та продуктивним. Отже, розвиток критичного мислення — це дуже важливий аспект не лише у навчанні, а і в повсякденному житті дітей. І тому семінар вчителів англійської мови закінчено побажаннями, щоб творчим амплуа для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Очакова стали слова видатного педагога В. О. Сухомлинського: «Дати дітям радість праці, радість успіху в навчанні, пробудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності – основна задача вчителя. В наших школах не повинно бути нещасливих дітей - дітей, душу яких з’їдає думка, що вони ні на що не здатні. Успіх у навчанні — єдине джерело внутрішніх сил дитини, які народжують енергію для подолання труднощів, бажання вчитися».

                                                               
                                                                                                        Шевченко О.В., методист ММК

субота, 3 грудня 2016 р.

Запрошуємо на регіональну (не)конференцію mini-Edcamp Миколаїв для шкільних педагогів. Не пошкодуйте часу, щоб заповнити цю реєстраційну форму (на це необхідно не більше 20-25 хвилин). Так ми зможемо познайомитися ближче – і разом зробити mini-EdCamp незабутньою подією в житті небайдужих освітян! Звертаємо Вашу увагу: заповнення реєстраційної форми гарантує, що ми зв'яжемося з Вами для телефонного інтерв'ю, за результатами якого повідомимо, чи пройшли Ви конкурсний відбір. Ми очікуємо на велику кількість охочих узяти участь у (не)конференції, тож не зволікайте! Реєстрація відкрита до 25 лютого 2017 року.

Конституція у повсякденному житті

01 грудня 2016 року на базі Очаківської загальноосвітньої школи I-III ступенів№ 1  Міжнародним центром перспективних досліджень, Чорноморським національним університетом імені Петра Могили спільно з відділом освіти Очаківської міської ради за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проведено публічну лекцію для учнів загальноосвітніх шкіл за темою «Суть Конституції та її роль у повсякденному житті».
Лекцію читав Синьов Олександр Володимирович, доцент, головний спеціаліст управління забезпечення прав людини Національної поліції України. У подальшій дискусії  взяли 60 учнів із загальноосвітніх шкіл №1, №2, №3 та №4.
Загалом захід спрямований на підвищення рівня політичної соціалізації молодого покоління; ефективного донесення до молоді знань про роль громадянина, його права та обов’язки, зафіксовані в Конституції; важливість участі кожного в конституційному процесі.

Презентаційні матеріали за темою:
https://www.youtube.com/watch?v=qZ38qzNCZYc – що таке конституція?
https://www.youtube.com/watch?v=92MdusZgQ-k – навіщо потрібна конституція?

https://www.youtube.com/watch?v=dfpxDX9D5Zo – як створюються конституції?

пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

«Вчитель року 2017» - творчий злет педагогічної майстерності

Вчитель - це не професія, це покликання. Вчителем спочатку потрібно народитися, а потім ним стати. Талановитого, непересічного, креативного, вмотивованого «світоча інтелектуального життя» вже вкотре відкриває педагогічному загалу нашого міста всеукраїнський конкурс «Учитель року». Він, як прожектор, висвітлює талановиті особистості та «нові землі»  творчих розвалів із методичних знахідок, досягнень, напрацьованого роками досвіду. За всі роки існування конкурсу його учасники стали «зірками» педагогічного небокраю Очакова. «Учитель року» змушує педагога змінюватись, вдосконалюватись, підвищувати свій кваліфікаційний потенціал та завжди йти в ногу з часом, а іноді й випереджати його. 
Основними завданнями конкурсу є виявлення талановитих учителів, які досконало володіють фаховим предметом та бажають сягнути вершин педагогічної майстерності.
До оргкомітету міського туру конкурсу надійшло 6 заяв від претендентів на участь у випробуваннях. Приємно, що серед учасників були і як зовсім молоді педагоги, так і досвідчені. Під час заочного етапу конкурсанти старанно готували авторські методичні розробки, ділилися  педагогічним досвідом на шпальтах власних блогів (сайтів), відновлювали та поповнювали теоретичні знання з дидактики, психології, педагогіки тощо.
29 листопада 2016 року на базі Очаківської ЗОШ №4 відбувся І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017». Цього року вчителі біології, музичного мистецтва та початкової школи міста Очакова отримали змогу взяти участь у педагогічному брейн-рингу й обмінятися досвідом зі своїми колегами.
На початку заходу до освітян з привітальним словом звернулася начальник відділу освіти Очаківської міської ради Л.А.Голян: «Шановні педагоги, Ваша професія є надзвичайно відповідальною і непростою, Ви засіваєте в душі наших дітей добре і вічне. Ми живемо з Вами в непростий час. Тому найбільша нині наша з Вами місія - виховувати дітей у дусі українства, любові до своєї Батьківщини…». Конкурсне журі, до якого ввійшли Білов Г.О., заступник Очаківського міського голови, Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти,  Налапко Г.М., голова ради профспілок працівників освіти м. Очаків, Датій Т.В., методист ММК відділу освіти, Волонтир В.Л., вчитель біології ЗОШ №4, Ромашова Л.Б., вчитель початкових класів НВК «Сонечко» об’єктивно здійснювало суддівсто на всіх етапах.
Невимушена, дружня атмосфера, вільне спілкування, цілковита відвертість сприяли творчому піднесенню конкурсантів, допомагали їм якнайкраще продемонструвати свій фаховий потенціал. Усі випробування були логічно пов’язані між собою – тестування (питання з психології, дидактики та методики), «візитівка учасника», «майстер-клас», «практична робота», «моє хобі» дали можливість Овсянко А.В., ЗОШ №2 та Кравченко О.М., ЗОШ №4 (номінація «Початкова школа»); Столяр С.П., ЗОШ №1 та  Безлепкіна Н.В., ЗОШ №2 (номінація «Вчитель біології»); Ковальчук Н.М., ЗОШ №2 та Жосан О.П., ЗОШ №4 (номінація «Музичне мистецтво») продемонструвати присутнім свій педагогічний досвід та презентувати нові ідеї.
Після підбиття підсумків журі вдалося визначити переможців та лауреатів конкурсу в усіх номінаціях. У номінації «Біологія» за загальною сумою балів переможцем стала Столяр С. П., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, лауреатом - Безлепкіна Н. В., учитель Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта. В номінації «Початкові школа» Овсянко А. В. з Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені П.П. Шмідта випередила  Кравченко А. М. з Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. 
Найрезультативнішою в номінації «Музичне мистецтво» була Ковальчук Н.М., звання «Лауреата» отримала Жосан О П. Переможці І (міського) туру удостоїлися честі брати участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2017», який відбудеться 16 грудня 2016 року.
За значний внесок у розвиток освіти міста та за результатами конкурсу переможці та лауреати І туру конкурсу були відзначені грамотами відділу освіти та подарунками. Переможців, шляхетно і в той же час з відтінком гумору, вітали - поважне журі та групи підтримки: колеги-вчителі, обдаровані учні ЗОШ №4 та екологічна агітбригада «Еколосмайл». Завідувач ММК відділу освіти Тарабан В.А. привітав усіх тих, хто причетний до праці у царині освіти, хто допоміг влаштувати цей величний фестиваль педагогічного мистецтва. Подякував конкурсантів за те, що вони передали вчителям-колегам свій досвід, знання, щиро поділилися власними секретами педагогічної майстерності й зауважив, що вчительська доля, попри всі труднощі, така велична і скромна, талановита і проста, вимоглива і добра.
 Представники від педагогічних колективів, які підготували переможців та лауреатів, дуже теплими, сердечними словами й квітами привітали своїх колег. «Ви навчаєте дітей з різних сімей, з різними характерами, з різними можливостями. Ви даєте їм не лише знання, а й виховуєте людяність, самостійність. Професія вчителя унікальна, бо з неї розпочинаються всі інші. І саме педагоги своїм розумом і серцем творять завтрашній день, як міста так і держави загалом».
Щороку, звітуючи про учасників та переможців Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів з різних предметів, предметних олімпіад міського та обласного рівня, учасників та переможців МАНу, буваючи на робочих нарадах, літературних вітальнях, святкових зібраннях, пересвідчуюся, яка велика когорта творчих, талановитих, багатогранних педагогів працює в Очаківських загальноосвітніх навчальних закладах.
В народі кажуть: «Вчитель - професія від Бога, а решта всіх професій - від учителя». Шановні вчителі, незважаючи на всі труднощі, Ви з честю виконуєте свою роботу і за це Вам щира подяка. Бо частинку своєї душі й серця віддаєте дітям.
Свято, яке тривало більше трьох годин, пролетіло як мить. Це дійство, завжди з особливою та неповторною родзинкою, де вдячність і шана, інтелігентність і культура переплітаються з розумінням сьогоднішніх реалій та вмінням пожартувати над собою. Вчити і виховувати – в цьому мудрість педагогів, доброта і сердечність та і їхнє високе покликання. 

                                                                                                          Автор блогу
P.S. Шановні педагоги, наші колеги 16.12.2016 року братимуть участь у ІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу "Вчитель " року-2017. Від нашої підтримки, а саме від кількості відвідування їхніх блогів (сайтів) буде залежати оцінка їх роботи. Зайдіть за вказаними посиланнями, залиште власний коментар.
 
Столяр Світлана Петрівна                          alenasovsya.blogspot.com
Ковальчук Ніна Миколаївна                       kovalchuk-nina.blogspot.com 
Овсянко Альона Володимир і вна                 alenasovsya.blogspot.com 

Дякую за розуміня